+1 oy
1,051 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (246 puan) tarafından
Arkadaşlar biseyi merak ediyorum bazen yemeklerle ilgili postları görüyorum sormak istedim siz her akşam yemeğinden snra tatlı yiyormusunuz mesela biz ayda bir dışarıdan tatlı alıp yeriz ama evde hafta da bir yaparım bakıyorum da bazı kişiler her akşam yemeğinin yanında tatlı yediklerini de söylüyorlar bende merak edip sormak istedim

57 Cevaplar

0 oy
(3,328 puan) tarafından
Benim çok aram yok ama eşim akşam çayını tatlısız içmez arada bir yaparım yoksa hazır alır 
(246 puan) tarafından
Benimde eşim pek yemez getirir ilk gün yeriz artk bir hafta orda kalır zor biter
(3,328 puan) tarafından
Burda dolap küçük çok yapmıyorum alıp yiyor valla ama tatlısız çay içmiyo benimki
(2,463 puan) tarafından
Çay kuru kuru gitmiyor da diyor mu :D
(3,328 puan) tarafından
Boş çay içilmez diyor has erzurumlu da kendisi ☺☺☺
-Reklam-
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Hayır ama çayın yanına püskevit falab olur iki kırt yeriz
(104 puan) tarafından
Püskevit bunu begendiiiii:)
(246 puan) tarafından
Bisküvi falan çekirdek falan bizde yeriz bazen burda sorulan her yemeğin yanında tatlı da oluyo aklım orda kaldi
(1,785 puan) tarafından
Valla duba gibi oluruz birde artık dışarıdan hiç bir şey düzek gelmiyor ben evde yaparım diyorjm çakmasını yapıyorum baklava hariç tabi kurabiye kuru pasta falan
0 oy
(2,475 puan) tarafından

Çayın yanında muhakkak tatlım olur öyle alışmışız eşim de bende.olamadığı gün birlikte kalkıp bir irmik helvası yaparız oturur çayımızı içeriz :D

(246 puan) tarafından
Ohh afiyet olsun size bizimki o pek yemez arada sırada yer benimki birden fazla yiyemem☺️ bizimki çerezci çerezi daha çok sever
0 oy
(1,219 puan) tarafından

Her akşam yiyormusunuz :D kalbim fesat:))

(246 puan) tarafından
☺️ snra fark ettim iş işten geçti
(1,219 puan) tarafından
Ahahah:))
0 oy
(12,646 puan) tarafından
Tatlıyla aram yok yapmam eşim arada bi cani isterse sıparış verir eşlik ederim
(246 puan) tarafından
Bizimki aydan aya maaşını aldığında kesinlikle alır ama arada misafir gelirse yada canımız çekerse alır ama her akşam yada iki günde bir almaz
(12,646 puan) tarafından
Bizdede oyle canı çekerse arada
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Haha yarın şambali tatlısı yapacam kız canın çekti ise gel yiyek 

Valla biz her akşam yemiyoruz bir kek yaparım üç dört günde biter eşim gece çalışıyor çünkü bende pek sevmem kızım sürekli yer kızım için haftada iki defa farklı tatlı kek tarzı şeyler yaparım canı çekiyo hazır aldırtmıyorum 
(246 puan) tarafından
Vala bizde her akşam yemeyiz çerezi daha çok severiz ama burda öyle cevablari görünce merak ettim dedim bı soriyim
(1,538 puan) tarafından
Her akşam da tatlı yemek iyi olmaz ya benim eşimde çerezci ben ve kızım meyveciyiz tatlıda arada olur her zaman olursa tatlı olmaz ☺️☺️
0 oy
tarafından

Şöyle ben diyet yapmadan önce evet mutlaka yemekten sonra çayın yanına mutlaka yapardım ama şuan yapmıyorum arada eşime ve oğluma yapıyorum  şimdi çayın yanına mısır filan patlatıyorum ondada bir iki alıp bırakıyorum 

(246 puan) tarafından
Vala benim akşam oluyo zor arada çay yapiyorum oğlum istiyo o yüzden çay yapmasamda çerez kesin yeriz tatlıyı merak ettim
0 oy
(767 puan) tarafından
Hiç yapmam yemeği zor yiyoruz ertesi güne kalıpta çöp olmasın diye.corbayla doyan ben çorba bile yapmıyorum 
(246 puan) tarafından
Aynen vala pek nadir oğlum beslenmesi için yaparım daha bazen sütüm olmaz tatlı yiyimde süt olsun diye yaparim
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Valla ayda yılda bir evde malzeme olursa yaparım. Şimdi aç karnımızı bile zor doyuruyoruz
(246 puan) tarafından
İşte bizde öyleyiz kiracıyız üstelik asgari ücret ve her akşam tatlı almak bütçemizi aşıyo ve pek yemiyoruz çereze daha yoğunuz
(3,859 puan) tarafından
Evet bizde meyve yada arada çerez alır yeriz. Eşim ztn şeker hastası bende fazla tatlı sevmem. Gerek yok her gün yemeye ayda iki üç kere yersek kâfii  :))
(7,958 puan) tarafından
Kızlar bizdr sizin gibiyiz benimde hep merak ettiğim şeydi her gece tatlı mı yiyolar diye.bende ayda bir kez yaparim
0 oy
(1,573 puan) tarafından

Valla burda görmustum yemekten sonra pogaca cıg kofte vs yıyorlardı bende saat 10 a gelıyor dıye yemek ıcın gec kalmıssınız gıbı bır yorum yapmıstım yemek bu saate kalır mı bu cay yanına demıstı ben şok :D tatlı masum kalıyor bu olaydan sonra :D Bende haftada bır ayda 3 falan aklıma estıkce yaparım tatlı zaten bırkac gun gıder yada mısafır gelırse vs alınır yapılır sıklıgı degısır ama her aksam olmak zorunda degıl ne bu ana yemek mı corba mı :D

(246 puan) tarafından
İşte bakiyorum bazen postlara yemeğin yanında tatlı var diyorum acaba bizmi çok cimriyiz almıyoruz ama eşim aldigi zamanda yemiyoruz aldığı an bi tane yerim diğeri bir hafta orda kaliyo
(1,573 puan) tarafından
Herkesın yemek alıskanlıgı farklı canım ben yemegını arkasına pogaca yesem şişerim pogaca bızde ana yemektır peynır zeytın bır cay demle tamam otur ye :D hem yemek hem pogaca ne yapar ugrasırım aynı gun nede yerı ard arda
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Bende merak ediyordum bunu hep :))
(246 puan) tarafından
Aynı düşüncedeymişiz
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Yooo akşam yemeğinde doyuyorum tatlıya yer kalmıyo :D hep yapmam ama eşim getiriyo sık sık evde tatlı türü bişiler olur. Ama daha çok öğlen yeriz biz o da her gün değil. 
tarafından
Misafirin olabilirim
(246 puan) tarafından
O zmn şanslısin vala ☺️
(11,076 puan) tarafından
Her daim beklerim :) ben severim misafir ❤

Biraz şans biraz da karabaht :D yaptığım hiç bi şeyi kolay kolay beğenmez çünkü. Hoş bütün tanıdığım usta eşleri aynı konudan muzdarip :)
tarafından
Allah razı olsun cnm bol bereketli sofralarin olsun ♥️
(11,076 puan) tarafından
Amiiinn hepimizin canım ❤
0 oy
(4,231 puan) tarafından
Bi de tatli yesem her aksam 100 kilo olurum heralde. 

Ayda bi kez falan yeriz hazir aliriz ya da sutlu tatli yaparim. Misafir gelince yaparim bi de oyle yeriz. 

Genelde cayin yanina kuru uzum,kuru dut,kuru kayisi,kuru incir falan olur tatli niyetine.
(246 puan) tarafından
Genelde sütlü yaparım yada kek tarzı şeyler ama şerbetli tatlıları ay bir eşim alır
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Her akşam olmasada haftada 2 3 kere yaparım çünkü çok severiz eşimle disardan yılda bi ya alırız ya almayız hep kendim yaparım mesela bugün canım aşırı tatlı çekti zamanım yoktu aceleyle evdeki malzemelerden çok güzel sütlü tatlı yaptım dur tarif vereyim bari dene cok güzel djjd

Bi litre süt 

İki yemek kaşığı un

İki yemek kaşığı irmik 

İki yemek kaşığı Hindistan cevizi 

İki yemek kaşığı kakako 

İki kasik pasta kreması tozu 

İki yemek kaşığı margarin

Bir su bardağı seker 

Vanilya 

Karıştır pisir kaselere dok soğuyunca ye mis gibi 
(246 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm bütün malzemeler evde var süt hariç onuda artk yarn alıp denerim :) bide pasta kreması dediğin hangisi krem şanti mi oluyo
(2,267 puan) tarafından
Kiz pasta kreması olmasada olur ben ne varsa koydum içine evde bimdeki vardi onu koydum
0 oy
tarafından
Biz yemiyoruz canım çok çok nadir 
(246 puan) tarafından
Bizdensiniz :)
tarafından
:) ❤️
0 oy
(1,952 puan) tarafından
Yok ya tatlı ile aram çok yok canımız isterse ya alırız yada yaparım her gün her gün yemem 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Tatlıyı 2 hafta da bir yaparım ama çayın yanına bisküvi çikolata çerez hep alırız 
(246 puan) tarafından
Bizimde çerez daha çok tüketiriz
(13,887 puan) tarafından
Ayn her gün tatlı yapılmaz ya yemeği zor yapiyirz
0 oy
tarafından
Tatlı değilde her aksam kuruyemiş meyve filan yerim 
(246 puan) tarafından
Bizimde meyve yada çerez kesin olur
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Olmazsa olmaz değil. Çok nadir yapardım yapınca da yiyorum engel olamıyorum kendime o yüzden yapmamayı tercih ediyorum. Evde yapsam 7 8 porsiyon tatlı yicem dışarıda yesek ya da alsak 1 porsiyon yetiyor. Kilo sorunum var zaten. Şimdi de gebelik şekeri çıktı doğumdan sonra gecerse anca yaparım o zamana kadar yapmam bisey 
0 oy
(13,088 puan) tarafından
Ben her akşam çeşit olan sofralara şaşırıyorum ben şu an tavuklu pilav yapacağım yanında sadece salata olacak mesela. Maddiyatında değilim ama ben bu kadar şeyi yapıp yetiştiremem sulu yemek olan bir sofrada çorba aramam mesela 
(246 puan) tarafından
Aynen tek çeşit yapmam iki çeşit yaparsam yanına ya salata yada cacığı olur artk tatlıya yer kalmaz hem yiyemiyoruz da ne yalan soyliyim eşimde tatliya düşkün biri değildir ay başında alır yada misafir geldiği zmn

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 412 göst.
19 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 78 göst.
0 oy
15 cevap 162 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (236 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 178 göst.
23 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu