0 oy
64 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1 puan) tarafından
Yenidoğan bebeğime (26günlük) rutin kontrol amaçlı idrar idrar kültürü testi yaptırdık klebsiella pneumoniae koloni sayısı 100.000 çıktı çok riskli bi bakteri olduğunu söylediler iğne tedavisi verdiler . Tekrar özele idrar verdik emin olamadık bi yanlışlık var mıdır diye çünkü idrar temiz çıktı kültüründe bakteri çıktı . Bu durumu yaşayan varsa iletişime geçebilir mi 

4 Cevaplar

0 oy
(1,180 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Öncelikle çok geçmiş olsun. Ayni şeyleri yaşamışız. Bizim de 26 günlükken tahililinde bişey çıkmazken  kültüründe psodonamos diye bı bakteri çıktı. Çok tehlikeliymis. Antibiyotilelre çok direncliymis. Doktor ben böyle birşeyi anlamsız buluyorum diyip 3 kere tekrarlatti ama.hep pozitif çıktı. Yenidoğan yogunbakima aldılar 5 gün anitobiyotik tedavisi gördü. damardan. İyileşti şükür fakat omruzden ömür gitti. Ama sonrasında başka şikayetler için başka doktorlara gittiğimizde boyle birşey geçiren çocuk bu halde olamaz dediler. İnanmadı kimse öyle bişey olduğuna. Yani başka doktora götürmekle çok iyi yapmışsınız. Ama tavsiyem orada da kültür verin tahlille kalmayin sadece. İnşallah bian önce toparlar bebiş. Korkmayın atlatiyorlar.
(1 puan) tarafından
Evet bugün özel laboratuvara verdiğimiz kültür temiz cıktı şükür yanlış tedavi olmadan kurtulduk
-Reklam-
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Benim bebegim dogdugu hafta idrar yolu enfeksiyonunda 3 gun küvezde kalmisti sonra gecti ama 
0 oy
(1,886 puan) tarafından
İdrar Kültürü önemli 
0 oy
(294 puan) tarafından
Benim bebegimde aynı bakteri üretmiştir.10 gün hastanede antibiyotik tedavisi uygulandı sukur temizlendi.ama benim bebeğimin bobreginde genisleme var o yüzden bakteri uremisti

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 26 göst.
0 oy
3 cevap 821 göst.
0 oy
8 cevap 198 göst.
0 oy
3 cevap 350 göst.

378,323 soru

11,323,397 cevap

34,775 kullanıcı