0 oy
647 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
3 buçuk yıla yakın evliyiz eşim 22 yaşında 10 aylık bir kızım var ve süpriz plansız gelen bir miniği bekliyorum 3 aylık oda. Evlendim evleneli büyük görümcem hep kibirli kendini beğenmiş ve her an benimle tartışmaya açık haldedir ama tartışmamız bı anda olur o olana kadar iyiyizdir küçük görümcemlede aynı şekilde ama kaynana ve kayınbabam için varsa yoksa büyük kızları eşim hepsinden büyük bu arada. Son 2 haftadır kaynana ve kayınbabam hem bana hem eşime her konuda ama özellikle kızım ile ilgili sürekli bir laf söylemeler yönetmeye çalışmalar gerçekten çok bunaldım. Daha sabah yeni gözümü açmışım kadın gelmiş basıma çocuğa yelek giydir diyo e bı dur da bi uyanayım dimi herşeyin en iyisini biliyo ya.. eşim ve babası ortak çalışıyor ama eşim para almıyor geçen gün bebek arabası kırıldı yenisini aldık. Bende dün hastaneye gittim bebek arabası dışarda kalmış, yok neymiş bu son hakkımmış daha da yokmuş. Babsı söylemis anası bana söylüyo. Ama öyle bi söylemekki herşeyi kinayeli o kadar canımı sıkıyorki. Kavga etmeyelim saygımı bozmayayım diye susuyorum ama yok. Bıktım artık. Kendi evime gitmek taşınmak istiyorum ama eşim istemiyor asla kendine güvenmiyor babası kalp hastası onumu düşünüyor bilmiyorum delircem artık bana bir yol gösterin. Cilve vs. Sökmüyor zaten isteksiz kendisi birde elinde bir telefon odaya gece 12 1 de geliyor konusamıyorumda yardım edin yada teselli edin ben kafayı yemeden kurtulmak istiyorum bu cehennemden . 

Ha bide ev bu kadar kalabalık olmasına rağmen bulasikta yemekte  temizlikte hepsi benden bekleniyor herkes oturuyo ben sofra kuruyorum canımdan bezdim artık daha 20 yaşındayım ama en az bı 40ım var ya

20 Cevaplar

+2 oy
(606 puan) tarafından
Kurtulmak istiyosan büyük kavga cikaricaksin başka çare yok kendin için kavga çıkar kus yarın birgün barisirsiniz zaten 
(8 puan) tarafından
Ama ne üzerine
(606 puan) tarafından
Her şey olabilir canım görümcenden bile konu açıp tartisabilirsin
-Reklam-
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Başka kabul etmen hata olmuş canım sende yapma yani saygısızlık olsun ne olacak 
(8 puan) tarafından
Bilmiyorum annesi herşeye tiriplenip abartarak yansıtıyor babasıda şimdiye kadar hep beni onlara olan saygımla överdi o yüzden tuhaf geliyor ters davranmak
0 oy
(13,091 puan) tarafından
Linç değil sadece merak ne zorun vardi da bu gencecik yaşında birliğe evlendin.
(4,178 puan) tarafından
Aynen oyle durum yiksa 5 sene sonra on sene sonra evlen zaten tam normal yas olmus olcak .
(4,178 puan) tarafından
Senin aile tarafta ozaman hata alin kizi gidin  der gibi. Belki fikrin degisecekti daha dusuncelerin tam oturmadan baslamissin yhayatn sirumlulugunu almissin uzuldum. Belki anlasamcakdiniz ayrilacaktiniz belki farkli kiis gderecekti hayatina vok erken cunku insanin dusunceleri istekler 25 den sonra sekilleniyor
(8 puan) tarafından
Evliliğimden yada erken olmasından bı pişmanlığım yok ama ev meselesinde malesef
(13,091 puan) tarafından
İşte kadının kendi şartlarını isteklerini dile getirebileceği bir konumda olması gerekiyor. Bu arada gerçekten üzüldüm akıl vermek tabiki bana düşmez ama bence itaatkar olma sen istediklerini yaptıkça onlar daha fazlasını bekleyecek eşin çalışıyor ama maaş yok ayrı bir ev yok o evde huzur yok. Senden önce de o evde temizlik ütü bulaşık çamaşır yemek vardı her şeye sen yetişmek zorunda değilsin hele de peş peşe olmuş iki çocuktan sonra
(8 puan) tarafından
Keşke bunu onlarda anlasa biraz empati yapabilseler ama yok
0 oy
tarafından
Keşke evlenmeden önce konussaydin niye kabul etti ki birlikte oturmayı canım çok üzüldüm inan  benden de küçüksün :(
tarafından
Aile de ortaklık hiç sevmiyorum inan kullanıp kullanıp duruyorlar safı bence de korkuyor yani karakteri nasıl biri bilmiyorum ama ezilmiş bir cocuksa hani sen bilmezsin yapmazsın tek başına bişi basaramazsin diyorlarsa ozguvensizlik olabilir yada rahattır baba evinde başka açıklaması var mı bilmiyorum :(
(8 puan) tarafından
Yani kendine farklı girişimcilik konularında güveni var gibi ama bu konuyu bilemiyorum ya insanlarla pek anlasabilen bı insan değil yabancılardan emir almayı sevmiyor
tarafından
Anladım hiç ciddi bir şekilde söyledin mi ayrı eve çıkalım diye yani cevap ne oluyro
(8 puan) tarafından
Ya hıh diye gülüp geçiyor
tarafından
Allah sabır versin canım eşine bağlı maalesef
0 oy
(435 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun annen baban yokmu gelsinler konuşsunlar laf soksunlar eşine filan ne zaman ayrı eve çıkıyorsunuz diye. Eşin görmüyor mu senin böyle hizmetçilik yaptığını nasıl arkanda durmaz. Öküz.
(8 puan) tarafından
Annemi 1 yıl önce kaybettim. Babamda baba demeye bin şahit bile yetmez.. eşimde tam bı umursamaz babacı .kendi rahatsa gerisi önemli değil
(435 puan) tarafından
Basın sağolsun kusura bakma arkadaşım.
Valla eşin insafa gelmeden çok zor. Nasıl bir karakter bilmiyoruz ki blöf yapsan bosanirim ayrı eve cikmazsak filan diye dicem karakterini bilmedigimden diyemiyom yer mi yemezmi
(8 puan) tarafından
Yemez
0 oy
(119,340 puan) tarafından
hata 18 bucuk yasindaki ergen erkegi evlendirip koca yapanda
(8 puan) tarafından
Evet o ergenliği hâlâ hakim malesef
0 oy
(230 puan) tarafından
Ayrı eve çıkmak istesen ona da izin vermezler Rabbim yardımcın olsun çok zor bence yaşadım kısa bir süre ama ev üstüne ev olmuyor 
(8 puan) tarafından
Aynen öyle düşün alacagım mama sandalyesine bile bı kulp buldular
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Sen de kocanla daha çok küçüksünüz çocuk denilecek yaştasınız yanlış anlama beni ama baştan kabul etmeyecektin ki bu saatten sonra senin kocan da anne baba evinden ayrılmaz sen de bu hayatı yaşamaya devam edersin mecbur kabulleneceksin bu durumu çünkü kocan daha çocuk.
0 oy
(1,645 puan) tarafından
Allah aşkına siz cocuksunuz zaten gorumcen dediklerin de çocuk yani. Ve kendini ezdirme canım çıkar sesini
(8 puan) tarafından
Küçük olan 16 yaşında ama bir gör hallerini
0 oy
(779 puan) tarafından
Eşim 22 yaşında ve en büyüğü dediğinden sonrası önemsiz aslında.. çoluk çocuk evcilik oynuyor gibisiniz.17 18 yaşında evlenmişsin..belliki eşin de ailesi de cahil..ailesi seni daha küçük olduğundan ciddiye bile almıyor bence..ne demek bebek arabasi bu son hakkın.. cocuk musun ki sen böyle diyebiliyorlar..işte bu yüzden erken evliliklerin çoğu hata oluyor..üstüne bi de peşpeşe cocuk yapmışsın..buraya girip bunları yazacak kadar imkanın ve aklın var demekki hayatını kontrol altında da tutabilirsin..en azından korunabilirsin bundan sonra..
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Valla bacım sesini çıkart önce dişini göster herşeye susma ver bı cevabini lafını sonra da çıkart bı kavga gürültü ayır evi bende bir oturuyorum çok şükür böyle durumlar yok ama ilk zamanalr bana da karışmaua felan çalışıyorlar başlarda sustum ama sonra herkese lafını verdim şimdi kimse birşey diyemez diyen Dr lafını alır görümcem geldi kocasından ayrılıp kızıyla başta idare ettim gidecek yeri yok diye en son kocamla tartıştık taşındı yanımızdan sesini çıkart 
0 oy
tarafından
Biz aynı evde değiliz ama sanki aynı evde gibi yaşıyoruz her hafta sonu gidiliyor bide kalınıyordu eşim hergün anası babası ile konuşur her özelimizi aldığı maaşa prime mesaiye kadar anlatır benim yaptığım yemekleri sorarlar ne almışım ne satmışım bu gitme olayı canıma tak etti kavga ettim büyük artık ben gitmiyorum gitmeyecemde sende kaynanının bu kinayı laflarının altında kalma deki bedava almıyorum kocam çalışıyor alıyor de ihtiyac olan şeyleri alıyorum de ya varya bende eşimle yeni tartıştım çok sınırliyim böyle anasının babasının eteğinüen çıkamayan adamlar elin kızlarını alıp perişan ediyor allah öyle bir şey yapsınki eşlerinin kiymetini anlasınlar inşallah
0 oy
(158 puan) tarafından
Valla işin zor canım. Sen alttan aldığın sürece böyle üste çıkarlar hep. Ayrıca hangi devirde yaşıyoruz ev,ev üstüne ev olur mu hiç. O evde ya sen onları yiyeceksin,  yada onlar seni. Bu hep böyle oluyor. Eşinin düşünmesi gerekiyor. Acil başka eve cikmalisin. Yazık genceciksin daha. 20 yaşında bu saygısızlığı bari sen kendine yapma
0 oy
(763 puan) tarafından
Bende 19 yaşında evlendim ailem küçüğüm diye kaynanamgille oturmamı söylemiş ama benim haberim bile yoktu neyse söz fln oldu babam birden fazla eşya almayalım çeyize ztn beraber oturacaklar dedi ben direk babama ben istemiyorum ayrı ev istiyorum dedim eşim de tek erkek 4 görümcem var babam tek oğlan yok ev ayrı fln dedi neyse seslenmedim ama o zmn da 17 yaşında 9 yaşlarında iki ikiz görümcem var onlar okula kaynana kayınbaba işe eşimde işe gidiyor dedim bütün ev işini de bana bırakmazlar kendileri de öyle diyordu hafta sonu hepimiz temizliği yaparız diye evlendik 17 yaşındaki görümcemi büyük evli görümcem yanına götürdü orda 1 buçuk 2 ay orda kaldı bütün işler bende oldu ikizleri okula götürme gelip evi temizleme yemek bulaşık fln düşün ben ailemin evinde bile o kadar çalışmadım baktım ayrı ev için hamile kalmayı istedim sebepi de herkez öyle düzenini kursun diye hamileydim eşime yurtdışı işi çıktı sartiml gitti gelince ayrı eve çıkacağız ya satın alacaksın yada kira tmm dedi yok izin vermiyordum hatta abimle konuşturdu bak başka birinin eline bu fırsat geçse hiç düşünmeden gider diye neyse tmm dedim gitti normalde 1 sene duracaktı geri 6 ay durdu geldi tabi o sıra çalışırken ailesine de para gönderdi orda da Birikim yapıyordu neyse geldi sadece beyaz eşya almaya para var eşimde ztn gelmeden önce annesine söylemişti ev alamam ama kiralık evlere bakın diye eşim geldi bir ev bulduk eşyalarımızı aldık 6 ay kadar oturduk deprem oldu şuan konteyner kalıyoruz Allah nasip ederse eğer sağlıkla TOKİ'ye yazılmayi düşünüyoruz nasip belki deprem sayesinde bir evimiz olacaj yoksa o kiradayken alamazdik kaynanamın evi yıkılmadı ama 7. Katta oturuyor en üst burda otursaydiniz eşyalarınıza bir olmazdı dedi eşime de sağlık olsun olacağı varmış belki ev sahibi olacağız dedi yani sende bir şeyleri mahana et ben yapamıyorum de ben kaynanamla bile tartıştım direk söyledim ben baştan ayrı ev istiyordum babam size öyle söylemiş beni bu hâle getiren babam diyordum düşün ama şuan küçük konteyner ama kafam rahat 
0 oy
(17,796 puan) tarafından
20 yasindasin neden birlik oturuyosun ya cok uzuldum gercekten ben iki ay dayanabildim sonrasinda kavga cikti annesiyle ben dedim ya bosa beni yada evi ayir 
0 oy
(59 puan) tarafından
Büyük kavgaları stresleri göz önüne alaraktan harekete geç derim. Benim için kolay kolay ayrilamazsin diyorlardı bir ay boyunca kendimi o kadar iradeli güçlü tuttum ki kararimdan asla vazgeçmedim. Yeri geldi kaynanam yumuşatmaya çalıştı yeri geldi öbür aile fertleri araya girdi ama ben kararimdan asla vazgeçmedim kocam da baktı ki kararimdan vazgeçmiyorum olacak gibi değil. Mecbur ayırdı evi seninkide mecbur ayırır yeter ki güçlü dur. Ailesinin şu saatten sonra ona Hayri yok. İki bebesini karısını bırakmayı göz önüne alamaz bence
0 oy
(246 puan) tarafından
Bende dört yıl ev üstündeydim eşim hep yaza çıkarız derdi baktım çıkacağı yok hep cocuk yüzünden bana kızıyordu kaynanam beni küçük görüyordu abimi aradım herşeyi anlattım gelip beni aldı annemin evine gittim 4 ay orda kaldım snra evimi ayirdilar çok şükür 3yildir kendi evimdeyim kayinvalidemle konuşmuyoruz 
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Kız seni geçtim evinin reisi bile daha çocuk. O ne anlar ev geçindirmekten. 22 nedir ki ergen yaşı ya. Eskidendi o olgunluklar. Peş peşe çocuk yapmak yerine birlikte bari çalışıp kendinize ev alsaydınz. Kocan yapamaz yek başına hiç sanmıyorum sorumluluk alacak yaşta değil bı kere. Her çocuk biraz daha bağlıyor ailesine sizi. 
0 oy
(197 puan) tarafından
Eşine anlatmışsındır durumu belliki sana değer vermiyor ezdiriyor gerekirse sesini çıkar hamilesin zaten kimse birşey yapamaz birşey diyemez nereye kadar çekeceksin sende insansın sonuçta 
0 oy
(169 puan) tarafından
Eşşek kadar görümcelerin ne ++++ a yarıyor acaba sen hamile halimle yapıyorsun açsana bi ağzını bi desene sizde nasıl vicdan insaf var hamile halimle ben sizin hizmetçiniz miyim iş eşinizde biter esinizse iş yok anladığım kadarıyla sesinizi çıkarmazsanız daha çok eziliesiniz yatağınıza kadar karisirlar ne mahremiyetiniz kalır ne özeliniz eşiniz kendine güvenmeyo ama çocuk yapmasını evlenmesini biliyo ana kuzusu erkeklerden nefret ederim çıkar sesini canım ezdirtme kendini sen çıkarmazsan sesini çıkarlar tepene bir daha da indiremezsin saygıları kalmamış sana baksana

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 211 göst.
2 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yeni Dertli Gelin (867 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 177 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Baldananne (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 156 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde kubra1992 (3,551 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 87 göst.
1 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde siriuus (87 puan) tarafından soruldu

380,078 soru

11,377,757 cevap

34,864 kullanıcı

...