0 oy
111 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (52 puan) tarafından

Kızlar oğlum 20 gün sonra tam 2 yaşına giricek  anne, baba , gel , orda  ,ac ,hade   gibi şeyler  söylüyor bazen  leri ağzına bir kelime takılıyor sureklinonu tekrarlıyor sonra onu söylemeyi tamamen bırakıyor  

Örneğin  geçen gün amcasının ismini söylüyordu"yaşına diyordu şimdi demiyor 

2 li cümle hiç kurmuyor 

Anne gel baba  gel   anne  hade demiyor 

Herkez konuşmadığını söylüyor normal mi normal değilse ne yapmaliyim

Bu arada herşeyi anlıyor  biliyor kapıyı kapat 
Arabayı getir 
Gözlerini kapat   kulaklarını göster vb 
Tarzı herşeyi anlıyor ama konusmuyor kitap aldım arı nerde diyorum gösteriyor  ama arı vız  vız der diyorum viz viz demiyorr

5 Cevaplar

0 oy
(2,067 puan) tarafından
Benim oğlum da öyle 15 gün sonra 2 yaşına girecek dediklerimin birkaçını tekrar edebiliyor anne baba diyor öyle kısa kısa sözler çıkıyor ağzından ama hâlâ konuşamıyor bence normal . Erkek çocukları geç konuşabiliyor ya da bir doktor a gösterin, içiniz rakat etmeyecekse
-Reklam-
0 oy
(5,493 puan) tarafından
Sağlık ocağında ki hemşire birine normal değil bı götürün dediydi sizde götürebilirsinix tamamen konuşmasa da ikili cümle kurması gerekiyo dediydi 
0 oy
(624 puan) tarafından
Gayet normal çocuk. İzliyorsa tv tablet azaltın tane tane kısa cümleler ile kitap okuyun oyun oynayın 
0 oy
tarafından
İkili cümle kurmalı aslında  2 yaşında ama genede sen doktora göster için rahat eder 
0 oy
(14 puan) tarafından
Yaşıtları ile sosyalleşmesi iyi gelir ve bol bol onunla konuşmak gerekir. Kelimeleri anlıyorsa biliyorsa kendisininde kelimeleri vardır ama dökülmüyordur bunun için onu desteklemeniz lazım bunu da onunla bol bol sohbet ederek yapabilirsiniz evde yaptığınız her işi ona da anlatın ona ufak tefek görevler verin siz ne kadar çok kelime kullanırsanız oda sökülecek merak etmeyin benim oğlumda öyleydi biraz oyun parklarına götürdüm arada oyun gruplarına katıldık bazen parka götürdüm bazen komşu çocuğu çağırdım bazen kitaptaki resimleri anlattım o dinlemese de hikaye okudum derken dökülmeye başladı bile şimdi hiç susmuyor 27 aylık şuan merak etmeyin erkek çocukları yavaş sökülüyor size bu çocuk konuşmuyor diyenleri de dinlemeyin moral bozmaktan başka işe yaramıyorlar onlar. 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 203 göst.
30 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ftos_kym (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 446 göst.
0 oy
16 cevap 414 göst.
3 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Vidividi (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 118 göst.

380,042 soru

11,376,363 cevap

34,861 kullanıcı

...