0 oy
489 göst.
Diğer kategorisinde (1,336 puan) tarafından
Kızlar bı kere daha düşünün derim bugün yeğenime çok üzüldüm yedi yaşında ablam istemiyor benimde ikinci olacağını duyunca çocuk hüngür hüngür ağladı benim niye kardeşim yok üç yaşından beri diyor ama ablam hiç istemedi üstelik maddi durumu bizden çok iyi çık şükür tamam sadece maddiyat la olmuyor ama annem yakınında yardım eder temizlikçi bile çağırıyor eşi 

30 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Ama ona kimse karisamaz ki cocugun istemesiyle de olmaz sonuçta anne istemiyorsa herkes saygı duymak zorunda eşime kalsa 4 çocuk istiyor ama ben tek kalmayı düşünüyorum şahsen ha ilerde belki fikrim değişebilir ama çocuğu istiyor diye de kadın istemeden çocuk dogurmamali bence 
(4,137 puan) tarafından
Aynn oyle benim kizim da aglar zirlardi . Kazayla hamile kaldim cok sevindi kardesi dogdu 18 aylik ildu simdi de agliyir. Telefinda eski resimlerimize bakim kardesimin olmadigi gunleri cok ozluyorum cok huzunleniyorum hatirlayinca diyor:))). Uzaktan davulun sesi hos gelio kardes gelince hayatina anlio anyayi kontayi cocuk:))
(48,601 puan) tarafından
anasinin kizi ☺️☺️☺️☺️
-Reklam-
+4 oy
(994 puan) tarafından
Kadın istemiyor belki dogurmak belki taşımak belki psikolojik olarak yetemeyecek hepsinin dışında belki bebek sesi sevmiyor çok zorlandı bu sorumluluğu tekrar almak istemiyor, sırf oğlu kardeş istiyor diye çocuk mu yapmalı ? Bunu isteyen de bir çocuk neticede bugün ister belki yarın olmadığına şükreder bence kimseyi yargılanmalı ve kendi kararlarına saygı duymalıyız 
+3 oy
(4,210 puan) tarafından
Hersey maddiyat degil. Once insanin saglam bi psikolojisi olmali. 

Daha sonra maddi-manevi kismi geliyo bence. Bizde dusunmuyoruz. Ben tek cocuga bile yetemiyorum. 2 senedir uyumuyorum. Hergunum ayni geciyo,disari cikamiyorum,bi yere gezmeye gidemiyorum. Ozgurlugum elimden alinmis gibi hissediyorum. Evladim tabiki de cok seviyorum ama sil bastan bidaha baslamak istemem bu gunlere zor geldik. Ayrica benim bebegimde coklu besin alerjisi vardi aylarca bildiginiz ac dolastim, gittigim evlerde mekanlarda yiyecek hic bisey bulamadim. Uykusuzlugun dibini gordum,48 saat uyumadim,gunlerce sadece 1 saat uyudum. 

Annelik cok zor, ister ki eve temizlikci gelsin bakici gelsin yine de annelik cok zor. 
(139 puan) tarafından
+ verebilsem keşke  bende 20 aylik Bi oğlum var dedikleriniz çoğunu yaşadım haalada Bi yere gidemiyorum durmadığı jcnn  uykusu yeni yeni düzene giriyor 2. Cocuk sil baştan herseye yeni başlamak gercektende ben bir an önce bu çocuğu büyütüp rahatça doya doya özgürlük istiyorum oğlumla eşimle mutlu bir hayat
+2 oy
(1,618 puan) tarafından
Çocuk istiyor diye mi kardeş yapıliyor? İster, doğduktan sonra da belki niye oldu der,o zaman da istemiyor diye gönderilecek mi? Maddi durumu iyidir ama psikolojisi kaldırmaz. İki çocuga da kötü yansıtır, işte çıkar ortaya sorunlu kisilikler. yarış falan mı var ben anlamıyorumz herkes bir sürü dogurmak zorunda değil hele çocuğun aklıyla hiç değil.
+1 oy
(392 puan) tarafından
Ablanin rahatı sana mı battı tek çocuğum var yıprattı beni psikolojik olarak ve buna kendi gönül rizamla yaptım keşke daha bekleseydim sen ikinciyi yaptın diye bence bu ablan dert olmuş sana doğurma yarışı falan mı var ne bu dogurmak ya kadın isterse yapar birde buraya post açmış şaka mısın sen ben yaptım ablamda yaapcak kafasındasin 
(392 puan) tarafından
Ne alaka canım ya ablama zorbalık yapıyorsun
(574 puan) tarafından
Aynı şeyi düşündüm ablanın rahatı sana batmış 2. Olsun daha çok batar.çocuğun aklıyla hareket mi edilir her çocuğun kardeş istediği bir dönem oluyor bu çok normal
(392 puan) tarafından
Millet bir değişik brnjmde bir arkadaskm vardi çocuk yapmış banada diyordu sana ne be dedim birde gece çocuğun yok rahat uyursundur sen diyor yap diyen mi oldu sana
(1,618 puan) tarafından
Psikoloji illa zor çocukla alakalı bir durum değil. Dünyadaki tüm kadınlar anne olmak için can atmiyor, atmak zorunda da değil.
(1,336 puan) tarafından
Yoo ben burda paylaştım ablama çocuk yap diye zorbalık yaptığımi nerden çıkardın resmen iftira ediyorsun
+1 oy
(866 puan) tarafından
Sırf 7 yaşındaki çocuk istiyo diye manevî olarak hazır olmadığı bi çocuğu doğurmak zorunda değil. Çocuklarımız için elbette fedakarlık yapıyoruz ve yapmalıyızda ama bu demek değil ki onlar için asla yapmak istemediğimiz bir şeyi yapmalıyız. Bu onun kararı ve çocuğu da dahil herkes saygı duymak zorunda 
+1 oy
(12,886 puan) tarafından
Biraz duygusuzca gelebilir ama bu yaşta hayatta her istediğinin olmayacağını öğrenmiş oldu çocuk kardeş istiyor diye veya maddi durum iyi diye bakacak yardım edecek birileri bulunur diye çocuk yapılmaz mesela benim sabrım az oğluma bile bazen fazlası ile yükselebiliyor sesim iki çocukta ben o ilgiyi sevgiyi veremem diye düşünüyorum 
(574 puan) tarafından
Katılıyorum artiladim
+1 oy
(2,604 puan) tarafından
Çocuk kardeş istiyor diye çocuk yapılmaz, doğduğunda istemiyorum gitsen derse ne yapacağız? 
0 oy
(7,228 puan) tarafından
Herşey maddiyat degilki canım önemli olan manevî olarak yetebilmek. Demekki yetemiyecegini düşünüyor. 
(1,336 puan) tarafından
Canım niye yetemesin kaynana yok eşi şükür iyi yazık değil mi o çocuğa da
(7,228 puan) tarafından
Şartlar ne kadar iyi olsada bakacak olan o. Hiçte kolay değil valla iki çocuk
0 oy
tarafından

Bu dünyaya 2. Çocuk fazla bence . Şimdikini bile nasıl yetiştireceğiz düşüncesine girdik 2. Mi ? Allah olmayanlara versin :angel: inşallah yarın bir gün hamileyim kızlar diye post açmam :D

tarafından
Ama napayım haklıyım ahahah :D
(1,119 puan) tarafından
Ettiğin duaya bakar mısın canım hayırlısı olsun demek yerine
tarafından
Ay kız ne dediğimi biliyor muyum. İstemiyorum ya ağzımdan çıkanı kulağım duymuyor
(1,119 puan) tarafından
Rabbim acısını göstermesin evlat acısı zor
tarafından
Amiiiinnn canım rabbim düşmanıma bile vermesin
0 oy
tarafından
Vallahi canım demekki kendini hazır hissetmiyor yani bende düşünmüyorum açıkçası Allahim bu yavruma sağlık versin bize bağışlasın yeter çok şükür bakacak durumum da var ama artık yaşım geçti kafam kaldırmaz 
0 oy
(3,253 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Tek çocukla kalmayı düşünüyorum maddi olarak 3 4 taneye bakarım yeterim ama ilgi olarak yetebileceğimi sanmıyorum kaldıki şu durumda hiç bakamam zaten sırf kardeşi olsun diyede olmaz ya 
0 oy
tarafından
Ben de istemiyorum ikinci çocuk Allah izin verirse de yapmayacağım inşallah çünkü benim psikolojik olarak 2. Çocuğu kaldıracak gücüm yok maddisi olarakta herşeyimş oğluma yapmak istiyorum 
(392 puan) tarafından
Neyle korunuyorsun bende senin kafadan
tarafından
Canım sadece prezervatıf ama emzirmem bitince artık doğum kontrol hapına da başlayacağım ikili koruma yaparım artık çünkü spiraldir iğnedir yaptırmam
(392 puan) tarafından
Kız ben 3 aylık iğne yaptırdım çok iyi dene hiç yan etki yok
tarafından
Yaa öyle mi diyorsun burda çok okudum da korktum ondan
0 oy
(158 puan) tarafından
Maddi manevi tek çocuk herzaman daha iyidir. Şu devire 2. Çocuk ağır geliyor. Herseyden korkar olduk. 1ciyi bir şekilde koruyabiliriz peki ya ikinciyi ? 
0 oy
(8,281 puan) tarafından
Kızımı dogurdugumda ikinci yap diyenlere cemkiriyodum kızım dört yasını geçti şimdi ikinci fikri aklımı celiyo. 
0 oy
(1,910 puan) tarafından
Bu işte maddiyat değil psikoloji çok onemli. Ablanda böyle dusunuyordur. Bir çocuk getirip ona sevgi verememek daha kötü.
0 oy
(5,807 puan) tarafından
Canım isteyene de niye istiyorsun demem istemeyene de demem. Hamileliğim sorunsuzdu ama doğum zamanı preeklampsi oldum, erken doğum yaptım. Bebeğim küvezde kaldı. Zorlu bir süreç geçirdim. Benzer şeyi yaşarım korkusu var. Zaten şu an bebeğim küçük. minimum 2 sene düşünmüyorum. Ha sonrasında isterim istemem bilemem ama eşimin de benim de görüşüm tek çocuk yeter. Olursa başım üstüne ama bilerek yapmam gibi geliyor. 

Her şey maddiyat değil, temizlikçi de gelse bakıcı da tutsa istemeyen istemez, neden diye de sormamak lazım. 
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Ben o yüzden ikinci çocuğa hamileyim ama çok ağrılarım var Allah yardım etsin 
0 oy
(1,995 puan) tarafından
Her şey maddiyat değil önemli olan psikoloji dünyaya gelen bebek bereketiyle nasibiyle gelir derler. Keşke her ley maddiyat olsa. Ben de düşünmüyorum çünkü pdikolojik olarak kaldıramayacağımo yetemeyeceğimi düşünüyorum. Kimse psikolojik de olsa bakamayacağı çocuğu doğurmamalı. 
0 oy
(4,998 puan) tarafından
Rabbim kızıma sağlık versin ama artık illallah ettirdiği için düşünmüyorum ikinciyi. 3 yaşına geldi 30 yıl gitti ömrümden. Yarın bir gün kardeş için ağlarsa sen bıktırdığın için yapmadım derim :D Allah isteyene nasip etsin 

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 596 göst.
20 Mart 2023 Aile kategorisinde anakiz (2,148 puan) tarafından soruldu
+1 oy
40 cevap 749 göst.
27 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,336 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 499 göst.
0 oy
8 cevap 314 göst.
3 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Seymeryem (173 puan) tarafından soruldu