0 oy
819 göst.
Diğer kategorisinde (1,119 puan) tarafından
Oğlum 6 aylık.Haftalardır sünnet ettirmeye çalışıyorum.Eşim babam izin vermiyor diyor.Ağlıyormuş küsüyormuş şimdi canı acır ilerde konuşamaz.Büyüyünce sünnet edin diyormuş.Ha şimdi ha büyüyünce.Ne farkeder elbet bir gün bu çocuk sünnet olmayacak mı ya.Ne kadar küçük sünnet olursa o kadar iyi .Eşim de babam sonuçta karşı gelemiyorum bu konuda diyor.Düm akşam eşimle de kavga ettik.Demek ki bu çocuğun sadece ben iyiliğini düşünüyorum.Sen bile babası olarak o kadar iyiliğini düşünmüyorsun demek ki dedim.Birdaha babanla konuşmayacağım o kadar saçmalık mı olur ya dedim.Babam için öyle konuşma diyor .Altlı üstlü oturuyorum.Dedim ki onların yanına bile gitmiycem gelmek isteyen eve gelir görür dedim.Hala küsüz.Haksız mıyım ya ne kadar küçükken yapsak o kadar iyi.İlerde tramva da olmaz.Kendi.çocugumun üzerinde karar verme yetkim yok resmen ya bu işin peşini bırakmayacağım eşim de bu meseleden küscekse de küssün.Normalde beni ailesine karşı ezdiren biri asla değil ama bu konuda babasına karşı gelemiyor.

43 Cevaplar

0 oy
(5,538 puan) tarafından
Gidin gizlice yaptırın demezsiniz kimin nerden haberi olacak ne kadar çabuk sünnet olursa o kadar iyi enfeksiyon kapmadan işi biter yoksa sünnet olmadan daha çok enfeksiyon kapıyormuş görümcemin oğlu hastalanınca beraber gittiydik doktor öyle dedi enfeksiyondan sonra hemen sünnet yaptırdık 
-Reklam-
0 oy
(695 puan) tarafından
İyide çocuk senin çocuğun bebekken yaptırmak en iyisi bu işler nasıl oluyor bilmiyorum tek randevu veriyolarmı veriyolarsa randevunu al git yaptır kimsede çenesini açıp bişey diyemez anasısın sonuçta 
(1,119 puan) tarafından
Canım haklısın da eşimle babasının rızası alınması konusundaki kavga ettik ondan da habersiz gidip yaptırsam geri dönülmesi zor yola gireriz .Sanarsın çocuğun cinsiyetini değistirecem demişim bi rıza sözüdür geçiyor
0 oy
tarafından
Çocuk sizin çocuğunuz onu ne ilgilendirir sizde dinlemeyin yaptırın 
(1,119 puan) tarafından
Eşime söyledim.Yaptirdik geldik diyelim sanki naapabilir ki diyorum.Rızasını alalım diyor Töbe töbe sanki çocuğun cinsiyetini değistirecez demişim gibi rızasını almak ne ya
tarafından
Vallah baskın sen ol
0 oy
(13,114 puan) tarafından
Benim kpederim de istemedi yaptırmayın dedi ama iyili yaptırmışım 

6 aylıkken yaptırdık 10 gün olmadan iyileşti şükür 

1.5 yaşımda çok hareketli bir çocuk eşim diyor bu zamanlarda yaptıramazdık tutamazdık diyor 
(1,119 puan) tarafından
Evet ben de öyle düşünüyorum bu çocuk emeklemeden yapalım diyorum ama işte...
0 oy
(14 puan) tarafından
Doktor bebekken yaptırmak daha sağlıklı diyor o yüzden doktorun dediğini yapmamız gerekiyor deyip yaptırın çünkü bebeğim hareketleri arttıkça sünnette zorlaşıyor ayrıca bebekken onlarda acı duygusu yok hissetmiyorlar bile 1. Gün biraz stresli geçiyor ama 2. Gün baya rahat olup 10. Günde tamamen iyileşiyor bebeklerde hızlı iyileşme söz konusu keşke büyükler bu şekilde dabranmasa da anne baba olarak herkes görevini yapsa burda eşinizin suçuda yok kayınpeder problemli ve doğrunun ne olduğunu doktor ağzıyla konuşup ikna etmeyi deneyin bi. 
(1,119 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim aslında çok denedik de ikna olmuyor adam.Ya Allah razı olsun çok iyidir de şu sünnet işinde böyle yapıyor.Ben de lafımı esirgemeyeceğim maalesef aramız bozulacak
0 oy
(924 puan) tarafından
Bız de küçük yaptırmqk ıstedık ama profesör doktor bızede dedı şuan egrınolma ıhtımal yüzde 20veya ilerde etı sunebılıyormus 6yasından sonra yaptırın dedı
(1,119 puan) tarafından
Gerçekten mi ilk kez duydum . Teşekkür ederim bi araştırayım.
(1,982 puan) tarafından
Bizede önermediler ,eşim hastanede memur zaten ,hani bizimkide prof'tu üroloji doktoru eşimin hastanesinde doktor ,erken aylarda sünneti önermiyorum dedi erken aylarda sünnet sadece anne baba açısından iyi ama çocuk aynı acıyı zaten çekiyor dedi birçok sakıncası olabilir dedi cinsel anlamda eğer deri çok alınırsa sakıncası varmış ,az alinirsada deri ilerde birikme oluyormuş ikinci kez sünnet olan çocuklarda varmış , eğer ki çocuğun sünnet olması için bir durumu yoksa mesela sık idrar yolu enfeksiyonu gibi bir rahatsızlık yoksa beklemekten yanayım ,erken sünnet önermiyorum dediler bizede bizde bekliyoruz tahmini bizde 6 yaş civarı yaptıracağız
0 oy
(7,280 puan) tarafından
Tüm sulalenin haberi olmak zorunda mı doktor kontrolü diyip gidin sünnet ettirin ya yazık günah yegenlerim hep bebekken oldu misler gibi iyileşti hele biri çubuk kraker yemişti sünnet olurken bir doneme kadar hissetmiyorlar bile yaptırın kurtulun 
(1,119 puan) tarafından
Ya eşime söylüyorum yapip gelelim işte ne olacak diyorum olmaz babamin rızası geliyor diyimce patladım ben de .Ya çocuğa sanki cinsiyet değiştirme ameliyatı mı yaoacaz ne rızasından bahsediyorsun diyorum tartışıyoruz.Babasının her dediğini yapan birisi degil ama bu konuda demek ki çok baskı yiyor
0 oy
(2,013 puan) tarafından
ay kucukken olmasi en mantıklısı benm oglum 2 aylikken yaptirdik o zmn hareketde etmiyorlar süreci hemencecik gecirdik cok sukur dedesi kiyamiyorum diyorda büyüyünce daha cok travma olacak hatirlicak herşeyi çünkü 
(1,119 puan) tarafından
Evet bu da ağlamış falan.Onunde sonunda sünnetini olmayacak mı?Neden işi zorlaştiralım ki hareket etmeden yapalim diyorum ama yok
0 oy
(48,738 puan) tarafından
hey Allah im ona ne ya bebekken daha çabuk iyileşir asil buyuyunce sıkıntı ne boş düşünen insanlar var
(1,119 puan) tarafından
Kızının oğluna da karıştı.Çocuk şimdi 3 yaşında kim bilir ne zaman yapacaklar günah değil mi o çocuğa.Canı daha çok yanacak
0 oy
(1,179 puan) tarafından
Ay herseye karışmasınlar  olmuyor  benim kayinperdimde öyle büyüyünce  yaptırın yok 4 yaşına kadar  emzirsin falan  
(1,119 puan) tarafından
Yuh emzirmeye de karışan varmış.Ne diyim herşeye karışıyorlar maalesef
(1,179 puan) tarafından
Ayn eşime söylemiş   kendi hayatlarına  baksınlar  karşılaşacak  konu var   karisilmayacak  konu  var
0 oy
(6,444 puan) tarafından
Kaynanan ile konuş benim çocuğumun pipisi neden sizi ilgilendiriyor de. Ben şimdi sünnet yaptırmak istiyorum de m bak bu kayınpeder pipisi kesilecek diye bir de düğün dernek yaptirmasin ? İğrenç iğrenç şeyler. 
(1,119 puan) tarafından
İlk başta kaynanam karşı çıktı cevabını verdim sustu daha bişey diyemedi.Eşim akşama annesine soyleyecek babayı ikna etsin diye
(6,444 puan) tarafından
Ne kadar küçük o kadar iyi emin ol acı çekmez çocuğun. Babasının gönlü olsun diye travma yaratmayın. İkna etmenize bile gerek yok çocuk sizin çocuğunuz siz ne derseniz o.
0 oy
(2,809 puan) tarafından
İki oğlum var ilki pandemyoye denk geldiği için sünnet ettiremedik , aldı 3 yaşina gorecek travma olur.aklind akoru kalır herşeyin farkında diye yapamıyoruz ,4 aylık oglm var eşime diyorm bu u yaptıralım yok diyor.kucuk binara yaparız diyor valla bnde canalri yanacak diye biraz üzülüyorum ama farkına varmadan yaptırmak diyorm yaptirmiyor okul çağına gelince yapacaz böyle giderse ,,arkadaşım dedi 6 aylık oğlunu sünnet ettirdi iğnenin izi dueuyor daha dedi uyusitrma iğnesinin 
(1,119 puan) tarafından
6aylik yaptığı için pişman mı olmuş
(2,809 puan) tarafından
İğne izi kaldı dedi çok zorlandık diyordu ,, bende korkarım ya yaptırmak istiyorum ama snra bişi olur flan zamna bıraktık benm erkek kardeşlerim biri lise biri orta okuldyaken oldu , sorun değil bence ya
0 oy
tarafından

Kocana Sor sana bu çocuğun anasi senmisin babasimi senlemi yapmış babasıyla mi böyle durumlarda sinir oluyorum çocuk benim karar benim kime ne

(1,119 puan) tarafından
Canım diyorum da eşim maşallah her konuda ailesine laf söylüyor bu konuda rızasını almam gerekir diyor
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Ay valla yeni yürüyordu yaşına yeni basmisti kestirdim tesadüf bir şekilde denk geldi şuan çok rahatım 
(1,119 puan) tarafından
En iyisi
(1,056 puan) tarafından
Sünnet düğünü bile yaptım ;))
0 oy
(2,666 puan) tarafından
Ahh sorma bu eşlerin aileleeri hep böyle galiba, ben daha yeni dogmusken yaotirmak istedjm kaynanam ve eşim müsade etmedi
(1,119 puan) tarafından
Kaç yaşında yaptınız sonra
(2,666 puan) tarafından
Şu an 4 buçuk aylık hâlâ izin vermiyorlar. Bilmiyorum ben de
(1,119 puan) tarafından
Ben zorliycam daha bakalım ne olacak
0 oy
tarafından
Benimde ne kaynanam ne kayınbabam. İstedi büyüyance yapacakmışım eşime yapacam itarez yok dedem yaptırdım sünnete 1 gün kala söyledi eşim kaynana ğeldikca annen canını yakarsa döverim tarzı konuşti bende benim oğlum annesiyim niye çoçuğimin kötülüğüna istiyim şakada olsa böyle şeyler demeyin dedim senin eşinde iş yok 
(1,119 puan) tarafından
Herşey eşte bitiyor valla
0 oy
(800 puan) tarafından
Ona neyse....gizli yaptırın  daha çok ağlasın dedesi 
(1,119 puan) tarafından
Bana kalsa öyle yapacam valla
0 oy
(1,998 puan) tarafından
Şimdiden yaptırman daha iyi benim oğluma 3 yaşında sünnet etdirdik cok cektik iyleşene kadar resmen işgenceydi
0 oy
(7,447 puan) tarafından
İki oğlumu da iki aylıkken yaptırdık kimseden fikir vs almadık kimsede karışmadı bizim çocuklarımız çünkü en iyisini biz biliriz.. şimdi iyi ki diyoruz 28 aylık ve 10 aylık şu an hiç yaptıramazdık öyle düşünüyoruz.
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Al çocuğunu götür doktora yaptırsın sünnetini yok yani niye karışıyor eşin de bi tuhaf ilk okul çocuğu gibi o ne öyle babam izin vermiyor diyor 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,007 göst.
14 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 455 göst.
16 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Denizyildiziiyedek (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 296 göst.
1 Nisan 2023 Aile kategorisinde smyraksmz (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 200 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Es-Es (817 puan) tarafından soruldu

381,332 soru

11,415,924 cevap

34,967 kullanıcı

...