0 oy
816 göst.
Diğer kategorisinde (1,119 puan) tarafından
Oğlum 6 aylık.Haftalardır sünnet ettirmeye çalışıyorum.Eşim babam izin vermiyor diyor.Ağlıyormuş küsüyormuş şimdi canı acır ilerde konuşamaz.Büyüyünce sünnet edin diyormuş.Ha şimdi ha büyüyünce.Ne farkeder elbet bir gün bu çocuk sünnet olmayacak mı ya.Ne kadar küçük sünnet olursa o kadar iyi .Eşim de babam sonuçta karşı gelemiyorum bu konuda diyor.Düm akşam eşimle de kavga ettik.Demek ki bu çocuğun sadece ben iyiliğini düşünüyorum.Sen bile babası olarak o kadar iyiliğini düşünmüyorsun demek ki dedim.Birdaha babanla konuşmayacağım o kadar saçmalık mı olur ya dedim.Babam için öyle konuşma diyor .Altlı üstlü oturuyorum.Dedim ki onların yanına bile gitmiycem gelmek isteyen eve gelir görür dedim.Hala küsüz.Haksız mıyım ya ne kadar küçükken yapsak o kadar iyi.İlerde tramva da olmaz.Kendi.çocugumun üzerinde karar verme yetkim yok resmen ya bu işin peşini bırakmayacağım eşim de bu meseleden küscekse de küssün.Normalde beni ailesine karşı ezdiren biri asla değil ama bu konuda babasına karşı gelemiyor.

43 Cevaplar

+2 oy
(13,821 puan) tarafından

Bi bebegin p...pisine karismadiklari kalmisti:woot:

(1,119 puan) tarafından
Ay evet ya sorma
-Reklam-
+1 oy
(1,573 puan) tarafından
randevumu alır gıder kendım yaptırırdım sanırım görurdu nasıl oluyormus her ota da nane olmasalar sasıcam ya sana ne be adam
(1,119 puan) tarafından
Hah aynen öyle ya.Ağlıyormuş üzülüyormuş çocuk korkacak konuşamayacak diye .İyi de korkunun ecele faydası yok ki illa ki sünnet olacak 6 yaşında 10 yaşında olsa daha mı az korkacak hatta daha kötü olacak korkacak tramva olacak.
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Oğlum 6 yasinda 1 nci sinifa basladi bu sene okadar pismanimki bebekken yaptirmadigima ozamanda ufak diye babasi birakmadi simdi buyumus herseyin fsrkinda daha cok cani yanıp ağliycak :( Allah nasip ederse bu yaz sunnet edicez.

Haklisin canim esinin tutumu yalnış ama tabiki aileni evini en iyisi sen bilirsin ikna edebilirsen iyi olur .
(370 puan) tarafından
kendin bile yaptirabilirsin yatış flanda yapmiyorlar zaten
(4,178 puan) tarafından
Tabi canim orasi oyle de iste esim benim pimpirik. Yok doktor secelim yok
Hastane arayalim yok su yok bu . Hem pimpirik hemde ben bismillah semeden ataga kalkamaz bi se baslayamaz tembel:)  o yuzden bizim ertelendi hep
(2,803 puan) tarafından
Benimde hep esim yuzunden daha kucuktur bilmem ne diye diye 6 yasina geldi cocuk okula basladi herzaman yuzune vururm senin yuUnden diye bakalim artik bu yaz olucak hayiisiyla
(4,178 puan) tarafından
İnsallh canim. Benim kardesim de 1 sinifin tatilinde oldu sunnet . Ozamanlar yenidoganken yapiiyormuydu bilinmiyormuydu bilmem. 30 sene once:). Neyse iste ilkokul cocugu kocamanim dalga gecerler benle diye sunnet kiyafeti giydirtemedi annem. İmkansiz istemedi hiymeyi ben buyudum ben giymem onu diye agladi birton. Bir kere foto cekinmek icin ahlaya zirlaya giymisti. Utanmisti net hatirliyorum o zamani:)
(2,803 puan) tarafından
Bnm oglan kiyafeti giyerde kestirdikten sonra agzima eder heralde sjsjjs
0 oy
(3,016 puan) tarafından
Hoşgeldin ikinci nilay şaka bir yana biz 1.5 yaşında yaptırdık iyi ki yaptırmışız bence tartışma yönüne değil de uzlaşmaya varsaydınjz bu kadar olmazdı etrafınız da sünnet ettiren varsa ondan tavsiye alsaydınız büyükler niye karışıyor anlamıyırum
(1,119 puan) tarafından
.Nilay mı ahaha benim de aklıma geldi valla :)) İnanın aylardır güzel güzel eşime açıklıyorum.Bana geçen gün dedi ki tamam sen doktor araştırmaya devam et dedi.Bugun yemekte bahsettim şöyle bir doktor buldum iyiymiş falan dedim.Babam ikna olmuyor diyince delirdim tabi.Bir da bana doktor arastir falan diyordu dalga geçer gibi.En sonunda bugün tartıştım valla.Tamam yarın akşam yine ikna etmeye çalışıcam dedi ama büyük ihtimalle ikna edemeyecek.Ben de hepsiyle gerekirse ayrı ayrı tartışıcam .Sünnet bir yana kendi çocuğuma bile karışamayacak mıyım.Zaten ek gıdada ilk tadımı bile bana yaptirmadilar kafalarına göre mandalinayi oğlumun ağzına tıkıştırdılar o konuda sinirliyim üstüne de bu olay
(7,253 puan) tarafından
Haha bende diyecektim tam Nilay gibi gizlice gidin yaptırın diye ☺️
0 oy
(410 puan) tarafından
Bende oğlumu iki yaşındayken yaptırmıştım çok pişman oldum çok ağladı şimdi bı oğlum daha var dokuz aylık bu ay yaptırmayı düşünüyoruz ne kadar küçük olursa o kadar kolay olur hem çocuklar için hem bizim için süreç daha hızlı ilerler eşiniz de babasını dinleyecegine eşini dinlesin babasıyla yapmadı bu çocuğu ortak karar vermeniz gerekir 
(1,119 puan) tarafından
Canım söylüyorum söylüyorum dinlemiyor.Normalde ailesine bizim aramızdaki hiçbir şeyi karıştırtmaz.Beni ezdirmez falan ama işte nedense bu konuda karşı gelemiyor.Biliyorum ne kadar küçükken yapilsa o kadar iyi 3 buçuk aya kadar göbek fıtığı vardı.Yoksa sünnet mevzusu daha erken ortaya çıkacaktı.Daha erken istiyordum
(410 puan) tarafından
Çocuklarda travma oluyo sonra bunun bilincinde olupta yaptırmaya karar verse eşin olan çocukların psikolojisine oluyo çok üzülüyorum bu durumda olunca Allah yardımcın olsun
(4,174 puan) tarafından
Kesinlikle küçük yapılmalı ozellıkle bezdeyken hemn iyileşiyor.. Bebekken anlamadığı içinde zorluk çıkmıyor buyuk en daha zor. Ben 1,5 yasında yaptırdım hemn ıyılestı oldu bitti
0 oy
(2,717 puan) tarafından
Benim oğlum sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçiriyordu. O yüzden 6 aylıkken zorunlu yaptırdık. Siz de böyle bir bahane bulabilirsiniz :)
(2,717 puan) tarafından
O zaman bilemicem canm. biz bu konularda kimseye danismadık sadece şu gün olacak diye haber verdik. Umarım yaptırabilirsiniz.
(1,119 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah.Ama.gercekten işin peşini bırakmayacağım çok doldum çünkü
(285 puan) tarafından
Aynen çok mantıklı.. :) bizimkide deliği kapalıydı doktor demşti sünnet ettirin bian önce dye.. Çişini kesik kesik yapıo öyle olunca mızmızlanıo pipisi şişio falan o yönde bahaneler uydurablirsniz böle oluo dyeblirsniz oturupda çiş yapsın dye basını beklemez bence :)
(1,119 puan) tarafından
Maalesef o kadar tartismadan sonra hayatta inanmaz ya .Eşim ilk başta demişti babam izin vermez demişti şaka zannetmiştim.Cok sacma çünkü ne bileyim ciddiye almadım Böyle yapacağını bilseydim dediğiniz mantıklıymis öyle diyebilirdik
(285 puan) tarafından
Çişini kesik kesik yapıo niye acaba falan dye kurt düşürün aklına.. Kendi arastırsın öğrensin pipisi şişio diyin.. Zaten o anlaşılmıo sünnet olmuş gbi derisini sıyırıp bakmak gerekıo doktora sorsanız bile doktor öyle bakar.. Kontrole gidince söyleyn doktor böle dedi falan dye
0 oy
(1,207 puan) tarafından

Ben oglumu 4 yaşında yaptırdım çok şükür hiç pişman olmadım aciginda söyledi hemen spreyi sıktik hiç aglamadi derdini anlattığı için daha rahat oldu ama bana sorarsan bende küçükken istiyordum ama nasip olmamıştı 

Ama şöyle bişey var biz çocuğumuzu sünnet ettirirken kimseye sormadik söylemedik de anne babası olarak biz karar verdiysek başkasını ilgilendirmez diye düşünüyorum 
(1,119 puan) tarafından
Kesinlikle öyle.Anne baba tamam dediyse.tamamdır.
0 oy
(285 puan) tarafından
İlk oğlumu 4,5aylıkken yaptırdık şmdi ikincisi olcaktı 4bucuk ayda ama tasıncaz dye erteledik.. 6aylık olcak ve hala tasınamadık tasınınca ilk iş onun sünneti olcak zaten.. İlkinde eşimde öyleydi peygamber efendimiz kendi torunlarını 7günlükken kendisi sünnet etmiş.. Bunu çok söyledm kendne bilmesi günah eziyet oluyormuş çnkü çocuga ve sünnet babasının görevi oldugu için acıyı hisseddiği bildiği yaşta olursa vebali babasına.. Siz gerekeni söylemişsniz ama bunlarıda söyleyin sonra karısmıyorum diyin kendi yaptıralım der.. Babası dıo dersniz ama benmkide öyleydi annesi babası küçük demşler olmaz demşler abisinin 2oğlu var oda olmaz demş büyüsün demşler falan bzde çok tartstık yani sonra kendi dedi yaptıralım diye.. Şmdi iknciye dıo bebekken daha kolay oluo bian önce yaptıralım :) iyileşmeside çok hızlı oluo 3günde iyileşio dikişi
(1,119 puan) tarafından
Evet söylüyoruz iyileşmesi de kolay olur diyoruz ama yok evin babasına ne benim oğlumun pipisinden.En çok boyun eğdiği için eşime kızıyorum ama o benim babam diyor ee bu da oğlun diyorum.Eşim bana hak veriyor ama işte icraat yok
(285 puan) tarafından
Saçmalık ya valla... Söylemeden kestirin eve gelen doktorlar var nerden blcekler.. 5günde düşüo dikişleri annene git annende kal 3,4gün :)
(1,119 puan) tarafından
Yok başta eşim karşı çıkar.Babamı ikna etmeden yaptırmam diyor hepsine karşı ben tekim resmen
(285 puan) tarafından
Ayyyyy ayyyyy... Sanki çok çookk önemli birşeymş gbi baban ikna olsa nolur olmasa nolur ya.. Bizim iknciyi sünnet ettirecegmizi kmse blmio bile
(1,119 puan) tarafından
Olması gereken o bence de .Selamün aleyküm aa bakın bugün de bebeği sünnet ettirdik demekten daha normal ne var sanki
0 oy
(235 puan) tarafından
Benim oğlum daha doğmadı doğumum çok yakın. Doğunca olabilecek en kısa sürede yaptıracağımı söyledim. Kayınbabam olmaz öyle şey, zaten küçücük bebek, bebekken yapılan sünnetleri bi sorun olursa yapıyorlar, biraz kendini bilsin çocuk, zaten bezin içinde,işeyince çok canı yanar gibi cahil cahil konuşmalarla karşı çıktı. Ben her seferinde söylüyorum. Geçen de eşim de yanımdayken söyledi. Eşim de iyi bi doktor varmış ona yaptırırız hemen, en sağlıklısı en erken ne zaman olursa o zamanmış dedi kesti seslerini. Çünkü o bizim çocuğumuz onların değil. Eşinizin bunu sormaması gerekirdi çünkü çocuk onun çocuğu. Kendisi hala birey olamayıp babasının hükmü altında yaşıyorsa zaten böyle bi sorun olması normal. Sizi duruşunuzdan dolayı tebrik ederim ben olsam ben de karşı çıkardım sizin gibi ve tavrımı net şekilde koyardım. 
(1,119 puan) tarafından
Teşekkür ederim.Aslında evet herşey eşte bitiyor.Bebek için en iyisi bu diyip kestirip atması gerekiyor.Sonuçta minik bir bebeğin fiziksel ve psikolojik sağlığı babasının küsmesinden daha önde gelmeli
(235 puan) tarafından
Bence siz eşinize ılımlı yaklaşıp sonuçta babası sensin annesi benim. Benim daha çok içim cız ediyo emin ol ama hem çabuk iyileşir hem de psikolojik olarak da etkilenmez çocuğumuz vs deyip suyuna giderek ikna edin. :) inşallah ikna olurlar siz net duruş sergilerseniz eninde sonunda olurlar bence
0 oy
(8,934 puan) tarafından
Çok haklısın var ya. Aklı ermeden yaptırmak en güzeli. İki oğlum var ikisini de küçücükken yaptırdım. Evet zor bir süreç anne için ama hemen iyileşiyo valla üç günde 
0 oy
(2,094 puan) tarafından
Sen sadece eşimi ikns et ksyınpederine ne oluyormuş 
(2,094 puan) tarafından
Eşini yazcaktım
0 oy
(2,092 puan) tarafından

Ay aklıma ben geldim.

Benim eşimde o kadar küçükken olur mu ya çok keserlerseye takmıştı kafayı hasta ruhlu insan, anneside çok küçük sakin sakin büyüyünce demiş.

Neyse eşime açtım erken sünnet faydalarını anlattim doktorda tavsiyesiyle yaptırdık.

Ama anneme söyleme derdi tam bir aptl kendi çocuğuma bunlar alınır diye karar veremicem şimdi aklıma geldi harbi mln tekiymis çok kesilir beyne mantığa bak.sonra bide kendi sünnet olduğunu söylemiş anasına galiba

Kafayı yedirtirler.

Eşin senin lafını dinliyorsa eğer bastır devam et

Sonuçta bunun eziyetini cekicek olan gene kadin buyunce daha zor.
(1,953 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım bizde prof'a gittik üroloji ,bize bu şekilde önerdi daha geç sünnet olmasını ,özel cocuklari hiç travma yasatmadan PlayStation oynarken sünnet yapan kilinikler var ,onu geçtim benim eşim hastane de memur diğer arkadasi oğlunu doktorla  hocayla konuşmuş aynı hastanede hocayla rica üzerine gece yapmislar çocuk uyurken sünneti lokal anestezi ile oda mantigimiza yatıyor ,gece yaptırmak  biraz kendine gelsin travma olmayacak bir şekilde eşimle yaptirmayi düşünüyoruz ama eşinin dediği doğru yani erken sünnette biraz daha fazla riskler var sadece hani kesin olacak diye birşey yok zaten, iyi bir doktora yaptirmissiniz demekki, sadece sen ap,tal gibi şeyler yazmışsın o yüzden cevap verdim canım
(2,092 puan) tarafından
Evet cnm aptl.
Yani ben bi genellemeye bakarım 10 doktordan kaçı öneriyor atıyorum 8.i çoğunluk bu şekilde olunca yaptıririm.
Onun zihniyeti başka biseydi yok küçük kalırsa beyni farklı çalıştığı için.
Gerçekten bide aptl aptl olmasa şu an boşanmış olmazdık :D
(1,953 puan) tarafından
Anladım canım sizin aranizda farklı şeyler varmış  
Biz zaten yüzde doksan eşimin çalıştığı hastanede sünnet yaptırırız büyük ihtimal eğer öyle PlayStationli falan bir kilinik olmazsa tanıdığımız bildigimiz ortamda eşimin çalıştığı hastanede   olsun  gözüm arkada olmasın  biz yanında olalım çocuğun ,o yüzden ordaki doktorlarin dediğini göz önünde bulundurularak karar verdik çünkü  ameliyata vs yanında olmak istiyorum bebeğimin  ameliyat sırasında , sünnet olsun falan kıyamıyorum birazda  ben , sizinki çok ayrı birşey tabi aranızdaki konular yanlız biz iki doktora sorduk biri prof biri doçdu ikiside aynı şeyi deyince eğer çok derin deri alirnirsa ilerki yillarda yetişkinlikte  ereksiyon sorunu yaşar dediler eğer enfeksiyon sorununuz yoksa bekleyin dediler  ,işte iş arkadaşının oğlunu gece yapmışlar uyurken o şekilde gece yaptirmayi düşünüyoruz ilerde ,ve eşimle ortak kararımız ama sizin konular sanırım çok başka :)
(2,092 puan) tarafından
Yok biz tabi bu nedenle bosanmadikta:D
Tabi her anne çocuğu için en iyisini ister düşünür sizede saygı duyuyorum tabiki neden olmasin sizde kendinizi psikolojik olarak iyi hissediceksiniz.
Eşim başlı başına bi sorundu ya Allah bildiği gibi yapsin onuda ne diyim ))
(1,953 puan) tarafından
Anladım canım herşeyin hayırlısı ya hayatta
0 oy
(563 puan) tarafından
Ahh bu dedelerin herseye karışma huyu bende de var 1 tane maalesef. Ama ben oğlumu 2 aylıkken yaptırdık zor olmuştu ama ikna ettim eşimi gittik özelde yaptırdık geldik onlara kalsa 3 ay devlet hastanesi beklicekttim. Iyiki o zaman yaptırdık 1 haftada iyileşti şükür zorlanmadı da şu an 17 aylık oldu hiç yerinde durmuyor 9 aylıkken yürüdü maşallah çok hareketli şu an yaptırsaydik eminim çok çok zor olacaktı. Sen eşine bunları anlat belki ikna olur 
(1,119 puan) tarafından
Aslında eşim bana hak veriyor haklısın ama naapalım diyor.Babama laf dinletemiyorum diyor
0 oy
(995 puan) tarafından
Bizim büyüklerde kıyamıyordu küçük diye. Haberleri bile olmadı bir gün gittik yaptirdik. Sonucta bunun karsrini siz verince yetiyor 
0 oy
(92 puan) tarafından
Canım ben 3 aylıkken yaptirdim ve yaptirmadan önce cok arastirdim doktor beklediğin her gun sinir hücreleri gelisiyor buda her gün bir oncekine gore daha çok acıyi hissetmesine sebep olacak dedi banada kaynanam cok soyledi kucuk diye dinlemedim yaptirdim şimdi diyo ki iyi ki yaptirmişsin. Erkek cocugu ayaklandi mi durmuyor bir daha yaptir bencede biran once. Kuzenim bekledi bekledi sonra 2 kere doktor kapidan dondurdu bu cocuk istemiyo ikna etmeden yapamam bu yasta cocugu dedi ikna edene kadar çatladilar. Bunda buyutulecek ya da aglanacak bi durum yok cok saçma bence nasil olsa olacak akli sarmiyorken yaptirmak daha mantikli.
(1,119 puan) tarafından
Aynen bence de
0 oy
(13,093 puan) tarafından
Babasının ikna olmasına gerek yok onu sünnet ettiriyorsunuz sonuçta:)
0 oy
(435 puan) tarafından
Sakın buyuyunce yaptırma sadece 1-2 gün sürdü inanki öyle kolay atlattı ki..  eşin çok pişman olacak 
0 oy
(52 puan) tarafından
Bakacak olan sensin kime ne ya anlıyorum dedesi de kötü niyetli olmayabilir ama ne kadar erken o kadar iyi ben iki aylıkken yaptırdım valla hiç bilmedim hem riskli de ilerledikçe Allah korusun enfeksiyon olabiliyor irin birikebiliyor bence eşini ikna et veya etme gizlice yaptır
0 oy
(2,788 puan) tarafından
Benim 2 komşumda 40 lıydı bebekleri yaptırdı sanki dedesinden mi kesilecek kesilen her bookolok gibiler herşeye karışıyorlar 
0 oy
(677 puan) tarafından

1 yaşına yakın yaptırdık eşimde ailesi de çocuk dediğin sünnet olduğunu bilecek diyip duruyorlardı bir gün baya şişti orası doktora götürdük sünnet olması gerekiyormuş dedi o gün yaptırdık ama baya zorlandı oğlum ilk gün çok zordu bizim için geri kalan günler o kadar zorlanmadı 

Ama yaptıracaksan şimdi yaptır derim 1 yaşında olduğu halde anladı yavrum şuan hiç bi doktoru kendisine yakınlaştırmıyor az bişe yakınlaşsalar hemen ağlama moduna geçiyor normal de öle bi çocuk değildi

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,006 göst.
14 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 454 göst.
16 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Denizyildiziiyedek (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 295 göst.
1 Nisan 2023 Aile kategorisinde smyraksmz (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 198 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Es-Es (811 puan) tarafından soruldu

380,084 soru

11,378,247 cevap

34,863 kullanıcı

...