0 oy
98 göst.
Aile kategorisinde (2,103 puan) tarafından
Bebeğim 10 ay 5 günlük son 2 haftadır koltuğa tutunup kalkmaya ve yine aynı şekilde tutunarak yan yan gitmeye başladı  bu yürüme belirtisi midir nasıl olur bazen çok sert şekilde düşüp kafasını vuruyor ve o an ilk yaptığı şey bana bakmak oluyor bende sessizce tepkisiz onu izliyorum eşim çok tepki gösteriyor düştüğü zaman ya da böyle tutunup tv ünitesinin önünde olduğu zaman git al çocuğu düşecek edecek diyor bu davranışın cesaretini kırmasından korkuyorum 

5 Cevaplar

+1 oy
(4,246 puan) tarafından

Benim eskmde cok pimpiriklenir. Kizim  2 yasina gelmek uzereydi hala esim yanlardan siper oluodu dusmesin diye. Kiziyodum rahat birak cocugu diye:)) oglanida ole pimpiriklenir. Cck bu duse kalka. Yaktayken yada yerde ituruokne birden kendini lap diye geri atar. Bilmio cunku arkasi sertmi yumusakmi geri yatio birden atar kendini yada bilincsiz duser. Boyle yan yan koltklarda yurudukten sonra bir kji adim atip diz coker yeri:) ama yurume belirtisi bence sey . Yere egilip sonra tekrar geri kalkabilince biyere tutunmadan yada oturup kalkabilince net baslio

Yurumeye.

(4,246 puan) tarafından
Mesela kizimi hatirlamiorum ama oglum yere dusuodu yada otururken emekliodu duvara kadar koltuga yada tb sehpasina kadar sonra oralara tutunup kalkiodu tutunup yan yan yuruyodu o yurume sayilmaz . Bagimsiz biyere tutunmadan kalkinca tam yurumeye baslio
-Reklam-
0 oy
(1,245 puan) tarafından
Bende burda bekliyim benim bebeğim 11 aylık bütün evi tutunarak turluyor ama koltuğa yaslayıp gel gel yaptığımda parmağımdan tutmadsn gelmiyor
0 oy
(5,184 puan) tarafından
Benimki 11 aylık 8 ayından beri sıralıyor 1 ay oldu ilk adımıni Atalı henüz bu iki gündür kendini birakil gidiyor çok korkuyordu 
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Aynen Bu şekilde başlıyor. Benim ki oturmaya bilmiyordu o yüzden boylu boyunca düşüyordu sonra mecbur öğrendi popo üstüne düşmeyi. Biraz gözetin kalktığı zaman etrafına yastık falan koyun. Panik yapıp korkutmayın tamaam sıkıntı yok kalkıyoruuzz gibi telkin verin. Bir süre yastık minder yerlerde geziyordu bu durum gecene kadar 
(2,103 puan) tarafından
Bu ilk bilmiyordu düşerken popo üstü düşmesi gerektiğini ellerinin üstüne düşüyordu şimdi popo üstü düşüyor çok nadir kafadını vurduğu herhalde o bilinç te iyice gelir
(1,086 puan) tarafından
Aynen kafayı vura vura öğreniyorlar. Benim ki oturmadi tutunup kalkana kadar. Düştükçe oturmayı da ogrendi 11 aylık olmadan o civarda yürüdü
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Her çocuk farklı kız ,akrabanın çocuğu vardı benim oğlanla yaşıt aynı öyle 2_3 ay koltuktan tutunarak gezdi yürüdü benim oğlan hiç tutunladi emekledi sonra 13 aylıkken bı baktık yürüyüp geliyor hiç de düşmedi her çocuk farklı bı iki ay tutunur sonra desteksiz yürür canm bişey olmaz düşsün kalksın ,dikkatli ol kendine zarar vermesin ufak seylede bişey olamz
(2,103 puan) tarafından
Ufak dokunuşlar ile düşüyor zaten ben tepkisiz kaldığım için o da tepki vermiyor Allah'tan ama canı acıdığı an basıyor çığlığı teşekkür ederim bu arada yorumun için
(1,668 puan) tarafından
Ins benim kız da böyle olur 11 aylık suan asla tutunmuyor :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 36 göst.
0 oy
2 cevap 94 göst.
25 Aralık 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 290 göst.
28 Ekim 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 128 göst.
4 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmakayra (20 puan) tarafından soruldu

381,073 soru

11,408,515 cevap

34,945 kullanıcı

...