0 oy
260 göst.
Diğer kategorisinde (40 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar çıkmaz bı durumun içindeyim. Eşimin ailesiyle aram yok eşim de bı küser bı barışır onlarla kısaca söyleyeyim size annesi beni istemedi köyden kız istedi ben uygun değilmişim sözde her neyse bana yapmadığını bırakmadı aileme bana kızıma bile sürekli küfürler hakaretler etti Allah yukarda ben bı gün terbiyesizlik bile yapmadım. Ama eşim 3 günlük dünya anama babam atamiyom diye her fırsatta yaptıklarını unutup onlarla samimi oldu bakın ben ailesini silsin demiyorum ama insan biraz tavır kordu yani ben yediğim hakaretler ve terbiyesizliklerle kaldım açıkçası. Şimdi de o ailesiyle her görüşüp konuştuğunda benim sinirim bozuluyor uykularım kaçıyor kendime yediremiyorum. Bu durumdan kurtulmak istiyorum. Sizce ne yapayım haklı miyim yoksa haksız mıyım sizce Veya nasıl başa çıkabilirim aşırı takmışım kafayı arkadaşlar elimde de değil benim gibi olup üstesinden gelen var mı lütfen incitici konuşmayın kimin ne yaşadığını bilemezsiniz 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Haklisin ama erkeklerin cogu dedigini yapmiyo zaten ve anne babaları atsan atilmaz satsan satilmaz yapabilicegin en iyi sey kendini kaynananin yerine koyup empati kurman hani ilerde istemedim biriyle evlense cocugum ama gelip gitse fln diye dusun bari biraz sinirin gecer 
tarafından
Coook cok iyi anliyorum dedigim gibi elden bisey gelmez budurumda hani esine desen onlarla konusma zaten seni dinlemez ki esin sana annenlerle konusma dese hos olmaz bunu ondan istiyemezsin malesef demgeyide koruyamiyo öküzler bari sen kendini uzme hic umursama haftasonu birlikde disari cikin biseyler yapin daha az vakti kalsin onlara gitmeye evdede me surekli telefon elinde gel cay icelim film izliyelim oyun oynuyalim fln soyle
(40 puan) tarafından
Peki ben içimdeki savaşı nasıl durduracam canım kendime engel olmiyom ki hiç bişey olmamış gibi nasıl devam edecem bilmiyorum işte sence ne yapayım yani kafamdan onları nasıl çıkarayım
tarafından
Düsunmemeye calis ac kuran oku namaz kil kendine yeni hobiler edin gor bak ne kadar rahatlarsın pamuk olursun kalbinin acısı diner ben bunlar icinmi uzuluyomusum dersin insAllah
(40 puan) tarafından
İnşallah bacım yapacağım ama kalbimdeki ağırlık beni çok kötü noktaya getirdi
(91 puan) tarafından
Aynı ben maalesef bende atamıyom aşırı da takıntılı bi insanım
-Reklam-
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Eşine diyeceksin ki bu dünya bana da 3 günlük, kimin erken gideceğini bilemezsin. Eş olarak sorumluluklarını yerine getirmediğin her gün umarım pişman olmazsın. Mesafe bile koyamadın ailene ama beni ezmelerine izin verdin. Umarım bunun vebalinin de farkındasındır diyeceksin. 
(40 puan) tarafından
Dedim çok konuştum hatta küstüm aramız bozuldu ama anlamiyo atamam anam babam diyip sıyrılıp çıkıyor işin içinden afedersin *** gibi koyuyor beni. Bende kendimi yiyip bitiriyorum işte
0 oy
(12,925 puan) tarafından
Eşin hatalı ama maalesef erkekler bizim kadar kararlı olamıyorlar yaşlı başlı insanlar yarın birgün ölür giderler vicdan azabı çekerim düşüncesi var erkeklerde kaynanalarda bunu iyi kullanıyor açıkçası. Ama çocuğa bile hakaretler küfürler edildi diyorsun hiç konuşmuyorsan muhatap olmuyorsan umursama senin evinde konuları açılmasın o telde falan konuşurken bile kalk başka odaya geç ama görüşsünler bırak ben erkeklerin bir yerde aklının başına geleceğini düşünüyorum 
(40 puan) tarafından
Ben sanmıyorum bacı akılları başlarına gelmez bunlar böyle gelmiş böyle gider olan bizlere oluyor yemin ederim psikolojim izi bozduklariyla kalıyorlar
(12,925 puan) tarafından
Dediğim gibi hiç görüşmeyip konuşmuyorsan yok say ve bence psikolojik yardım al
(40 puan) tarafından
Gittim psikolojiye uyku yapan ilaç verdi o da çocuk var düzenli içemiyorum bilmiyorum kalben çok kötü durumdayım
0 oy
(1,199 puan) tarafından
Eğer seni görüşmek için zorlamiyorsa bırak kendi görüşsün vazgeçemez maalesef kolay kolay, ama evin içinde filan konularının geçmesine izin verme duymak bilmek istemiyorum de ,mesela onlarla görüştü diye modunu düşürme eşine karşı daha konuşkan daha eğlenceli ol belki yavaş yavaş azaltır görüşmeyi 
(40 puan) tarafından
İnşallah bı deneyeyim sağolasın bacı
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Allah a havale ediyorum ben öyle insanlar bende de var yanliz değilsin umursama diye diye hasta ettiler beni çocuğum da var cok sukur bana teselli olan tek şey onun varlığı birde halam var şükür o da iyi en azindan bişi demiyor filan belki de onun sayesinde biraz dha ayaktayım takma kafana deye şeye alıştırdı biraz kaynanamin görümcesi oluyor ona da kaynanam çektirmiş zmaninda annesini dövmüş de kocasinin Allah islah etsin böylelerini oğlu olarak kocama aciyorum aile sevgisi görmemiş kizlari sevmisler hep tek erkek oldugu için onunda içinde kin yok bizim bende diyorum da arkamda dur gerisini boşver diye duruyorum diyo ama ben hep yanlizdim
(40 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun bacı rabbim bize sabır vere
(1,189 puan) tarafından
Amin bacım
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Dediklerinin aynisi yaşadım hala da yasamaya devam ediyor um kac kez boşanma aşamasında olduk ama boş atamıyo ailesini bende atsin demiyor um ama mesafe veya tepki koyabilir bzim de imtihnmz bu bacım piskoloji kalmadı uyku kalmadi heo disliyorlar hep ama sen kötüsün asıl onlara diyor 
(40 puan) tarafından
Aynen öyle bacım bende atsın demiyorum ama en azından tavır koyabilir işte bunu yapmadıkları için bizler bu haldeyiz delirtip delirtip sen delisin diyorlar
(6,669 puan) tarafından
Tam tersi yapışır benm ki ağzıma da etseler onlar bnm kardeşlerim onlar bnm ailem tek cümle bu Allah'a havale ediyorum
0 oy
(487 puan) tarafından
Benim kaynanam da problemliydik . Evlendiğimde istemedi . Hırsız bile dedi . Sonuç ne oldu . Eşim her fırsatta sen sus ölürse bizim yüzümüzden mi olsun.  Hep beni susturdu . Her bize geldiğinde konuşmuyorum ne onunla ne eşimle.  Duymuyor kulakları eşim cevap verme diyor . Tussuz çorbaya tuzlu . Tuzluya tussuz der . 

Şuan bize gelecek mesela Bi haftadır biliyorum uyku denen birsey kalmadı her dakika böyle derse böyle derim düşüncesi var . Eşimle de konuşuyorum gene beni susturuyor . Yaşlı kadın öldürmeye mi niyetin var diyor.  

Az önce dedim hatta beni kaale almayacaksan babamlarabirak mutlu mesut siz yaşayın kafam rahat olur dedim.  

Yapılan şeyler için Bi özür dileseler belki affedicez ama olmuyor . Yüzünü her gördüğümde dedikleri onume geliyor . Nefes alması bile batiyor
(40 puan) tarafından
Aynen bende böyleyim bacım işte yemin ederim çıldırıyorum ya dediğin gibi bı özür dileseler belkide unutacaz ama bide yapmaya devam ediyorlar. Benim kocamda 3 günlük dünya boşver ölürse vicdan azabı yaşarım seni suçların falan diyip duruyor sanki bız olmeyecez bı onlar ölecek ama ben hakkımı helal etmiyorum rabbime havale ediyorum
(487 puan) tarafından
Aynen öyle.  Öbür tarafta çeksinler cezalarını düşünüp de beynimizi yormaya değmeyecek insanlar ama işte olmuyor
0 oy
(40 puan) tarafından
Saliha erdim var bence onu dinle. Onunki de böyleymiş kadin iyilikle yenmiş. Tabi zor lafı gediğine koyan kıymetli şimdi ama. Bana kalsa onlar bir söylerse on söyle geç git. Böyle olunca kıymetli oluyon
(40 puan) tarafından
Vallaha bacım 10 senedir iyilikle karşılık verdim olmadı
0 oy
(6,920 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum hatta en iyi anlayacak kişi benim heralde bennce takılma çünkü bi ana cocugunu doğurup yürüyüp gitse bi daha hiç arkasına bakmasa bile hakkı ödenmez diyo alimler ana baba napsin haklı sen konuşma görüşme diyemezsin seni gidelim diye zorlamiyosa sende konuş onlarla demiyosa boşver brnce bu sefer sende günaha girersin 
(40 puan) tarafından
Haklısın bacım ama işte bazen insan bazı şeyleri aşamıyor
0 oy
tarafından

Şöyle cnm eşin ailesi ile görüşünce sana eziyet ediyor mu değişiyor mu seni zorluyor mu konuscan goruscen diye benim kaynanamın bana yapmadığı kalmadı ki hayla mahkemeler devam ediyor öyle böyle tartışma lar değil kayınpeder vefat etti kardeşlerini benim için sildi ama annesi ile ayda bir de olsa görüşüyor eşim ama bana hayatta yansıtmaz benim isteklerime saygı duyar örneğin benim oğlumu kaynanam göremez sevemez bunda bile kimse birşey diyemez saygı duyar ben o yüzden konuşmasına birşey. Demem umursamam ama mümkün olduğunca iş yerinde görüş derim sesini duymak istemem kısaca sana yansıtmıyor sa takılma 

(40 puan) tarafından
Bı şekilde yansıyor bacım ya bı bakıyorum etkileniyor bı sure sonra
tarafından
Senin esin dengeyi kuramıyor demekki Allah yardımcın olsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 260 göst.
0 oy
8 cevap 279 göst.
17 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Anneyimmm (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 483 göst.