0 oy
556 göst.
Aile kategorisinde (271 puan) tarafından
Kızlar benimde kendime göre durumlarim oluyo bazen müsait olamıyorum felan oğlumu banyo ettiriyordum 2 yaş oğlum 11 yaşında kardesim var çok haraketli ve dikkat eksikliği var ilaç felan kullanıyor neyse konsolun üstüne çıkıyor haraketler yapıyor yani aşırı yaramaz annem her fırsatta bana yolluyor çarşıya gezmeye gidiyor bana yolluyor yani o kardeşim tabiki istememezlik değil banyo yaptırdım oğlumu az uyutucakdim zil çaldı banyodauken baktım kardeşim biseyde diyemiyorum annem hiç aramadan musaitmisin evde degilmisin demeden yolluyor dün akşam okul çıkışı 3 den akşam 10 a kadar bendeydi gerçekten kafam yoruldu ben aramasam annem hiç gelsin demiyor zaten annemle yatiyo başka odada yatamiyor burda yattı bir gece uyumadı başka odada yatmadı felan eşiminde gözüne batmaya başladı ben daha oğlumu düzgün anneme bırakmamisimdir pazara giderken bile yanımda goturuyorum bunu anneme desem yanlış anlar ne yapsam bilemedim artık

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence demelisin artık çünkü eşinle aran açılabilir 
(271 puan) tarafından
Aslında esimide bahane ettim çoğu kez ama işte dikkate almadı eşim beni görüntülü arıyor bazen kardeşimin sesini duyunca annen iyialisti hep yollamaya diyor
tarafından
Ozmaan bizim işimiz var anne burda durmuyor ben yetişemiyorum de yollamasin ben çocuğuma zor yetisiyorum seninle gelsin geri dönsün de
-Reklam-
0 oy
(564 puan) tarafından
Kapıyı çaldığında açma annen ararsa evde değildim anne bı arayıp söyleseydin keşke falan de
(271 puan) tarafından
Acmicakdim yapamadım yinede gerçekten akşama kadar bende durucak basım yine ağrıcak çok zor bı cocuk. En azından evdeyken dışarı çıkıyor dışarda oynuyor ama ben burda dışarı salamiyorum korkuyorum
(564 puan) tarafından
Eviniz çok mu yakın
(271 puan) tarafından
Çok yakın değil ama.yakin cnim yürüme 8 dk felan
(564 puan) tarafından
Bak canım annene açık açık soyleyemiyorsan kapıyı açma bir kaç defa
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Annene söyle benim de işim oluyor her zman müsait olamıyorum diye
(271 puan) tarafından
Kırılır diye çekiniyorum gerçekten
0 oy
(6,864 puan) tarafından
Ben olsam söylerim valla canım bu kadar da olmaz aynı şeyi kaynanan yapsa napardin 
(271 puan) tarafından
Off vala söylesem kızar bana laf sokar
(6,864 puan) tarafından
Kizarsa kızsın valla bacım bak ana baba tamam hakkı ödenmez ama akşam olunca eşinle baş başa kaliyosun yarın bi laf söylese zoruna gider bunlari annenin düşünmesi lazım benim 18 yaşında kardeşim var uniye hazirlaniyo çocuk sende 2 bilemedin 3 kez bana geliyo 5 6 gün kaliyo çocuğu ozluyo başka yerde gezmesindese genç cahil bana geliyo annem de kardesimde gelmeden belki 1 ay öncesinde haber ediyolar bana şu gün gelmeyi dusunuyo musaitmisin diye öyle Cat kapı asla gelmezler neden sonuçta el oğlunun da evi 1 olur 2 olur belki rahatsız olur belki bişey olur kızıma bişey söyler araları bozulur diye düşünmesi lazım benim kardeşim genc mesela o gelince 10 günde kalsa eşim bana yaklaşmaz zoruna gider rahatsız olur ablasisin sesimizi duyar ayıp olur o genç der annemde bunu bilir çok durdurmaz senin anne uyarilmayi hak etmiş bence eşinle arani bozma
0 oy
(604 puan) tarafından
ay canım kusura bakma da tam tersi olması lazım değil mi.Senin küçük bebeğin var daha kardeşinde bildiğin çocuğun gibi olmuş zaten senin küçük yani yaşı daha ve onla ilgilenmek zorunda değilsin.Kendine özel bi alan oluşturman gerek.Hiçbir şey yapamıyosan eşim rahatsız oluyo kavga ettik vs de geçiştir.ya da karşına alıp konuş güzel bi dille.ne kadar annen kardeşin de olsa senin de kendine ait bi ailen ve hayatında var.Sen kardeşinin annesi değilsin sonuçta bu kadar sorumluluk almak zorunda değilsin 
(604 puan) tarafından
Kardeşin olabilir 1.sen mi doğurdun 2.bakmak ilgilenmek zorunluluğu nerden geliyo sen mi karar verdin yapmaya bu kadar da saygısız olunmaz yani kusura bakma kızdım.Doğurduysa baksın.ilgilenmem gereken bebeğim ve benimde bir evim var de canım seni anlaması için belki de biraz kırılması gerekiyodur. seni düşünmüyosa pardon sen niye düşüneceksin
(271 puan) tarafından
Bu sefer akşam almalarını beklemeden annneme dicem kendi grlsin kardeşim dicem bir 1 saat sonra yollicam eve bakalim annemi arıyorum açmıyor
(604 puan) tarafından
Annen işin kolayını bulmuş valla.Asıl onun demesi lazım senin bebeği bırakmak istiyosan bana bırak diye tövbe tövbe.şu davranışta senn yapacağın hiçbir şey abes kaçmaz.
(787 puan) tarafından
Doğru...
(787 puan) tarafından
En haklı yorum bu
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Valla ben de annemi redd edemiyorum daha cocuğum yokken bazen kardeşimi alacak kimse olmazdı ben okuldan almaya giderdim eğer gidemeyecğimi söylersem triplere girerdi yani annemiz tabiki başımızın üstünde yerleri var ama biz herşeyimizi onlara göre ayarlayamayız sen Annenin huyunu suyunu daha iyi bilirsin kalbini kırmadan söyle bence. Eşini bahane etme eşine karşı tepki koyabilir. Sen kendin kalbini kırmadan söylemelisin yorgun oluyorım oğlumu yatırdığımda bende uzanıp dinlenmek istiyorum ama kardeşim varken olmuyor falan diyebilirsin
(271 puan) tarafından
2 kere aradım açmadı dicektim anne çocuğu banyo yaptırdım sonra uyutmayi düşünüyordum ama kardeşimi yollamissin keşke bir danissaydin diye ama işte laftanda anlamaz annem iyilik söylesem bile triplere girer istemiyorum sanar
(1,237 puan) tarafından
Valla ne diyeyim bilemedim ama böylede olmaz söylemenin bi yolunu bulmalısın seni çok iyi anlıyorım cünkü benim bebeğimde biri varken hayatta uyumaz o zaman ben  çok geriliyorum. Tek çaren uygun bi dille anlatmam yanlış anlarsa da artık yapacak bişey yok bende anneme en sonunda söyledim bana göre plan yapıyorlardı okuldan ben alıcam edicem falan diye ama bana sormuyorlardı işin var mı falan bende dedim bir gün işte bugün benim işim var alamam gidemem falan bi iki trip attı sonra sormadan öyle bi teklifte bulunmadı biraz trip çekeceksin artık mecbur :)
0 oy
(4,106 puan) tarafından
Gamzee senin hamilelik durumu noldu. Birşey çıkmadı değil mi?
(271 puan) tarafından
Yok Allah'a şükür:)
(4,106 puan) tarafından
Ay şükür sevindim :)
(271 puan) tarafından
Aynen :) gittim doğum kontrol hapı aldım 2 paket onları kullanıyorum
0 oy
(1,480 puan) tarafından
Bence sende bir kaç kere annene bırak seni anlar iki çocuk ne zor
0 oy
(787 puan) tarafından
Anneninde öz çocuğu sonucta o kurtulmak için sana yolluyor yanlış anlaşılmıyorsa iki çocuğa bakarken senin ne kadar zorlandığıni dile getirmende yanlış anlaşılmamalı.

Kardeşin tabi bakarsın ama annenin sırf keyfi için bakmak zorunda değilsin üstelik eşinle aran açılacaksa.hastalık olur işi olur tamam ama keyfi olmaz sonuçta seninde çocuğun var üstelik daha minik 
0 oy
(12,823 puan) tarafından
Annene yollayacağın zaman haber ver benimde işim gücüm var de kibar bir şekilde de ama mesela o sana gelecek dediğinde dışarı çıkacağım de başka bir şey de geri çevir duruma göre bahane uydur 
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Söyle alınan alınsın annende olsa kardeşinde olsa sana mı doğurdu çocuğu öyle zırt pırt sormadan göndermek ayıp zaten herkesin kendine göre işi var evinde 
0 oy
(15,049 puan) tarafından
Ben annenin emrivaki yapıp uyanıklık yaparmiscasina sana göndermesine takıldım. O da yoruluyordur. Birkaç saat işini halleder falan ama saat 10 a kadar senin müsaadeni almadan neden böyle bir şey yapıyor ki. Yanlış. 
0 oy
(48,536 puan) tarafından
yanlış anlasin soyle ne rahat kadın 
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Anneniz bıkmış gibi size gönderiyor sizin çocuğunuzun en ilgiye ihtiyaç duyduğu dönem ki ayrıca sizin bebeğiniz var neden zırt bı gönderip duruyor eşiniz tabi rahatsız olur bu durumdan çözüm bulun derim söyleyin bebeğim çok hareketli diye baksın anneniz cocuguna

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 999 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 624 göst.
23 Haziran 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 375 göst.
1 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 249 göst.
9 Haziran 2022 Aile kategorisinde Selcanttt (2,366 puan) tarafından soruldu

378,464 soru

11,328,355 cevap

34,784 kullanıcı