0 oy
637 göst.
Diğer kategorisinde (17 puan) tarafından
Bırakıp gelmesini istiyorum ama ne desem boş ne yapmalı ne demeliyim 3 aylık bir kızım var 

18 Cevaplar

0 oy
(1,943 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bilmeyenler boşuna size laf saymış. Kolay mı tek başına evlilik yürütmek, çocuk bakmak?
(17 puan) tarafından
Yaşayan bilir
tarafından
Bisey diyim mi o kadar zorki tek mucadele etmek benim esim yurt ddisinda sehir disinda surekli agustosta bir gitti 1 hafta once geldi. O kadar yiprandim ki evde bozulmayan esya tamir gormeyen birsey kalmadi wifi adaptorude mi bozulur cocuklar hasta olur bi dert marketin pzarin hepsi bi dert helede gurbetteysen offff yandi cigerim valla
(990 puan) tarafından
Eşim asker değil de patates şirketinde çalışıyordu yakınız ama izin vermiyorlardı 2 ayda bir anca izin fln oluyordu insanın zoruna gidiyor ister istemez üzülüyon sütüm kesilmişti bı ara çok zor ya bunda da işte günüm bitti yine gidecem diyo bende gitme diyom en fazla yanımızda kalacağı 3 ay ilkbaharda defolup gidecek çocukların büyüdüğünü görmüyorlar yürüdüğünü konuştuğunu vs of bunaldım anlatırken bile
(17 puan) tarafından
Aynı bende oyleyim düşün düşün hasta oluyorum
(990 puan) tarafından
Ah nebimmm
-Reklam-
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Niye bıraksın ki sevdiği bir meslekse ve halinden memnunsa müdahale etmeye hakkiniz yok malesef
(336 puan) tarafından
Kadın evlerimiz var, kira geliyor açıkçası maddi sıkıntımız yok demiş neden hala inatla aynı şeyi yazıyorsunuz? Demek ki düşünmüyor dışarıya çıktığında neyle alıcam diye. Herkesin geliri aynı değil
(4,216 puan) tarafından
Peki sizce kocası niye bu işi yapıyor karısini çocuğunu birakip gittiğine göre tek seçenek kalıyor maddiyat gelen para yetmiyor demkki paranın yüzü sıcaktır malesef
(17 puan) tarafından
Eşim yanında arkadaşı şehit olduğu için bırakmak istemiyor hanım efendi para değil herşey maleseff
(4,216 puan) tarafından
Evet arkadaşım anladım
(17 puan) tarafından
Ne soru sordum ne cevaplar aldım
0 oy
(119,380 puan) tarafından
baska is imkani varmi
0 oy
(6,232 puan) tarafından
Evlenirken de bu mesleği yapmıyor muydu ?

Evet birçok zorluğu var beklemenin yalnız olmanın fakat evlenirken Bunları bile bile evleniyorsunuz bu adamlar bu mesleklerini seviyorlar bir anda bırakmaları çok zor

Hele ki şu an bu ekonomide bu zorlukta adamlar birkaç bir şeyin biriktirmesini hesabı içerisine giriyorlar bıraktıktan sonra ne iş yapacak nasıl geçinecek bunların hepsini hesap etmek lazım

He Bunların hiçbirine ihtiyacımız yok dersen de eğer seviyorsa da vazgeçemez çok zor olacaktır

Ama evlenirken bunları bilip sonrasında istemiyorum denilmesine ben karşıyım

Kadında Belki bir mesleği yapıyordur iş saatleri eşine uymuyordur ama evlenirken Bunu bile bile evleniyor karısından da mesleğini o işini bırakmasını istemesi Buna da tepki gösteriyorum bunu da doğru bulmuyorum
(17 puan) tarafından
Evlenirken asker değil di sonradan kazandi
(6,232 puan) tarafından
Yani canım Suriye'de demişsin benim kardeşim de Suriye'de 6-7 Ayda bir geliyor burada bir çok eşya askeri personel olan arkadaş var
Peki sonradan kazandı ama demedin mi ben yapamam diye boşuna girme
(17 puan) tarafından
Çok dedim ama hevesim var deyip durdu
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Ben bıraktırdım. Biz nisanliydik ama resmi nikahimiz da vardı. Nisan attik falan. Birkaç ay sonra tekrar barıştık. Şartım ise görevi bırakması idi. Şu an bıraktı ve çok güzel bir işi var . Ama eşin bırakırsa ne iş yapar geçinir misiniz bunları da düşün. Asgari ücret ile geçinmek imkansız . 
(17 puan) tarafından
İki evimiz var kirada biri
(2,667 puan) tarafından
Ha iyi o zaman . Bıraksa iyi olur da istemiyorsa zor canim
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Bırakınca mutlu olacakmi oda çok önemli benim kuzenim de öyleydi evlenince bıraktı yolumu beklemesin diye çok özlüyor o günleri mutlu değil işini çok seviyordu
(17 puan) tarafından
Çok saçma geliyor bana çocuğumizun büyüdüğüne şahit olcak eve gelecek aile kavramı olucak yani işini ozlemesi mi ailesimi
(4,548 puan) tarafından
O zaman kazandığında diyecektim hiç işin başına gecmeyecekti canim
0 oy
(999 puan) tarafından
Benim eşim daha geçen ay bitirdi 7 senesini ve geldi şimdi memurluk bekliyor toplu parada aldık kısmetse araba alacağız 

Ayrılmak çok zor ben 6 ayda bir goruyordum çok zorlandık inşallah sizde kavusursunuz
(17 puan) tarafından
İnslah
(13,060 puan) tarafından
Memurluk için  hangi kademeye başvurdunuz
(999 puan) tarafından
Askeriyede belgeleri ayarlandı memleketinde ki belediyelere yollandı kademe olarak bilmiyorm canım
0 oy
tarafından
Evlenmeden once bu meslegi yaptigini biliyormuydun
(17 puan) tarafından
Evlenirken asker değildi ki varsalim ki asker ben na birakitriirm demişim herkes bana nutuk yazmış
0 oy
(1,075 puan) tarafından
Bu isler öyle maalesef. Çalışan fedakarlık ediyor gönüllü olmasa zaten o işi yapmaz. Eşlere de büyük görev düşüyor bu durumu tolere etmek gibi her yiğidin harcı değil... 

Bırakmasını istiyorsan dile getirirsin eşinin tepkisine göre de kabullenirsin yapacak bisey yok birlikte alacağınız bir karar 
0 oy
(1,650 puan) tarafından
Imkanlariniz iyiyse bence de zor bi meslek ama sözleşmesi bitmesi lazım bırakması için 
0 oy
(99 puan) tarafından
Bende asker eşiyim Hakkari de yaşıyoruz hamileyim üstelik yani bıraksa bile nerde işe basliycak onuda geçtim askeri ücretle bir ev gecinilir mi soruyorum sana 
(17 puan) tarafından
Canım evlerimiz var niye geçinen nasıl geçiniyor
(99 puan) tarafından
Ozaman sana şöyle diyim biraktırmayı kafana koymuşsun zaten neden bize fikir danışıyorsun sorarım sana soruna gelirsek valla biz geçirmiyoruz ben yokken de eşim asker di şimdi de asker şahsen ben istemem bırakmasını ileride dururmumuz iyi olur ozaman derim kendisi de isterse
0 oy
(13,183 puan) tarafından
İstediğiniz cevabı almayınca kızıyorsunuz bu adam evlenirken asker değilmiş giderken engel olamamışsın bırakmasını istemişsin bırakmamış biz mi gelip ikna edeceğiz eşini bu kadar ısrarcı adamı ya boşanırım ben asker yolu bekleyemem diye resti çekecektik ya da çocuk yaparken ben tek başıma bir çocuk büyütmem ne zaman gelir yanımda bir işe girersin o zaman olacak çocuk diyecektin hiç birini yapmamışsın bu saatten sonra zor 
(17 puan) tarafından
Klavye arkası yazmakta çok kolay galiba hemen boşa ne yiyip ne içiyorsunuz söyleyinde bende yapayım
(13,183 puan) tarafından
Boşa demedim. Gideceğim dediğinde demeliydin. Diyorum seninde kafa yapın baya güzel. Bir mucizeye ihtiyacın var sanırım gelip bizim ikna etmemizi bekliyorsun
(17 puan) tarafından
Sen işine bak boşver benim kafamı
(13,183 puan) tarafından
Diğer postunu gördüm şimdi yazmayacaktım ama dayanamadım.  Belliki algılama problemin var ben sana kocandan boşan demedim. Asker eşi olmak gerçekten hiç kolay değil ve bu çok bilinen bir şeydir parası veya karizması cazip gelir erkeklere yaparlar ama eş için zordur. Sen asker eşi olmak istemediğini en baştan daha sınavlara girerken söyleyip rest çekecektin Bak büyük harflerle yazıyorum belki anlarsın BEN OTURUP SENİN YOLUNU BEKLEYEMEM ÇOCUK YAPIP O ÇOCUĞU TEK BAŞIMA BÜYÜTEMEM diyecektin bu saatten sonra para tatlı gelmiştir bıraktırman zor özetle bunu dedim tekrar tekrar altını çiziyorum belli ki zor anlıyorsun boşan demedim
0 oy
(10,049 puan) tarafından
Benim esim asker degil ama onu  gibi bisey bi gidince 6 7 ay olmaz. Hatta pandemide tam 7.5 ay yoktu. 2aylik hamileydim gitti. Oglum dogdu ucaklar falan kapaliydi gelemedi 20 gunluktu geldi. Simdide 2.nin 1 yas d.gunu var ocak sonunda heycanla bekliyoruzki gelsin. Tam 5 ay oldu gideli. Evet cok zor ama cocuklarin gelecegi icin ikimizde sabrediyoruz. Ikisinede guzel esit bi gelecek saglamaya calisiyoruz. Hakkinda hayirlisi olsun insallah
(17 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Bıraksa ne iş yapacak onu düşünüyordur eşiniz. Bir erkeğin evini geçindirmesi ladar büyük sorumluluk var mı hele ki şu zor şartlarda. Ben de subay eşiyim 2 yıldır ayrıyız 6 ayımız kaldı kavuşmaya inşaallah ama hiç bırak demek aklıma gelmedi hasretlik sevdanızı artırır bir gün geleceğini bilerek beklemek umut olur. Hem sizi dinleyip bırakırsa iş bulamazsa bir ömür suçlusu siz olursunuz. 
0 oy
(48,704 puan) tarafından
diğer sitemli postu okuyan gelip buraya yazmis ☺️ evlenmeden once iyi düşünüp karar vermen gerekiyordu ha deyince is birakilir mi
(17 puan) tarafından
Evlenmeden asker değildi çok zor yanlız başına kalmak bunu nasıl anlatayım ki
(48,704 puan) tarafından
asker olurken fikrini almadi mi danismadi mi sana
postunda belirtmemissin ondan herkes ayni tepkiyi vermis
tabiki zor yalniz kalmak meslegi var mi esinin isi biraksa ne is yapacak
(17 puan) tarafından
Kaynak işi yapiyordu
(48,704 puan) tarafından
oda güzel meslek
0 oy
(645 puan) tarafından
Benim bildigim ayrilmasi durumunda baya yuklu bir tazminat odeniyor sanki birde onu arastirmak lazim ha yok odenmiyorsa yada mebla bize dokunmaz diyorsaniz esinize acikca kendinizi anlatmayi deneyin biraz tartışma olabilir ama sizi anlamasini saglayabilirsiniz tabi bu arada baska bir is te bulmasi gerekecek cunku kiralariniz vs niz yetse bile esiniz bunu kabul etmeyecektir
0 oy
(574 puan) tarafından
Eşim özel harekat polisiydi sürekli görevlere giderdi ülke içi ülke dışı.ben de çalışıyorum çocuk olduktan sonra çok zorlandım tek başıma bakamadım ücretsiz izne ayrıldım eve kapandım aileden de uzaktayım kadro polisligine geçmek zorunda kaldı istemeyerek. asla mesleğine karışmam diyen ben çıkmasını istedim.zaten biliyordun vs demişler de insan bazı şeyleri yaşamadan o durumda ne hissedecegini bilmiyor ki 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 745 göst.
5 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 272 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 607 göst.
18 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Nurdaan (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 208 göst.