0 oy
744 göst.
Diğer kategorisinde (522 puan) tarafından
Bırakması ne kadar mantıklı bilmiyorum pişman olurmu iş bulabilirmi geçim çok zor bir yandanda ayrı kalmak çok zor siz olsaniz müsade edermiydiniz birakmasina

31 Cevaplar

+1 oy
(2,537 puan) tarafından
Ben de asker eşiyim ve şu an eşimden aynıyız gidemedik yanına. Ama hiç bırakmasını istemem mesleğinin verdiği gurur var. Kızımın asker kızı olarak büyümesi çok güzel ve hasretiz ama hep böyle kalacak değil aşacağız bugünleri. Ayrıca muvazzafsa eşiniz devlette tekrar iş bulamaz. İyice düşünüp öyle karar verin. Babasına hasret çocuk yetiştirmeyelim derken, iş bulamayıp çocuğuna mahcup düşen baba olmak daha zor.
(1,248 puan) tarafından
Sonuna katılıyorumda bende asker eşiyim yeni kavuştuk ilk zamanlar sorsan bende istiyordm şimdi ikinci bebeğimiz oldu bu halde geçinemiyoruz dışarıda nasıl olur bilmiyorum Allah kolaylık versin inşallah
(2,537 puan) tarafından
Eş yanında değilken çocuk büyütmek zor tabii. Benim ailem çok destek oluyor memlekete geldim ben komşu sayılırız her şekilde yanımızdalar. Eşimle de bir daha ayrı kalmayız diye umuyoruz zaten görev bitti onun için karakol komutanı oldu rahatladık çok şükür. Son 1.5 yılımız
-Reklam-
0 oy
tarafından
Meslegı var mı canım? Unv mezunu mu? İş imkanı var mı 
(522 puan) tarafından
Üniversite mezunu iş imkanı biraz zorluyacak gibi
tarafından
Kuzum tabıkı bırakması aıle hayatı ıcın daha ıyı olur ama maddıyat bıtınce, suan ki rahatlıgınız olmayınca aynı evde olsanız da mutlu olamazsınız, aç karına sevgı olmuyor inan, baska bır işi garantıyr alana kadar bırakmasın derım
0 oy
(3,391 puan) tarafından
Duruma göre değişir ama ben eşimi yanımda isterdim hep ayrı olduğun zaman evliligin mantığı kalmıyor bnce neden evleniyoruz o zaman 
(522 puan) tarafından
Öyle şuan ortam çok kotu bilmiyorum
0 oy
(574 puan) tarafından
Ben asker eşii değilim ama arkadaş çevremde çok onlarda bırakmasını istiyor bu yaz biri bırakacak hatta çünkü gerçekten aile hayatı yok kendi hayatları da tabi ki rızkı orda o ayrı mesele ama rızık korkusundan dolayı korkmayın rızkı veren Allah insan yeterr ki arasın 
(522 puan) tarafından
3 yıldır evliyiz toplam 9 kere gordum
(574 puan) tarafından
Valla sizin kararınız ama ben istemem eşimden ayrı kalmayı ömür gidiyor ancak insan ayrı....
0 oy
(663 puan) tarafından
Normalde mesleği ne, neden bırakıyor? Bir sürü değişken var burada, hep birlikte değerlendirilmeli
(522 puan) tarafından
Ayrı yaşıyoruz evliliğin bir anlamı yok o yuzden
(663 puan) tarafından
Sizin mesleğiniz nedir, siz yanına gitseniz
0 oy
tarafından
Farklı iş yapabilir mi siz nedn yannda degilsnz ablmn eşi eniştem uzmn çavuş 2 yıl İstanbul da görev yaptı cezaevinde oraya gitti şuan Tunceli de orayada gitti ama istnbulda tuncliyde 7ay sonra gitti eniştem ayrilsa farklı iş yapmz bunu kendnz dusnmnz lazım 
(522 puan) tarafından
Benim eşim komando jandarma olsaydı ev goturebilirdi ama hep daglarda
tarafından
Gece eşimle sarılıp uymycksam parayı ne yapym ki
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Be in tanidgim var pişman olmuştu biran da aldığı paranın kat kat altında almaya başladığı için benim eşim de asker biz ayrı değiliz şükür yanında götürur nereye giderse çok şükür bırakmayı düşünmüyoruz evimizi arabamizi aldık biraz daha birikim yapabilirsek çocuklarimiz için ilerde ne olur ne düşünürüz bilmiyorum 
(522 puan) tarafından
Benim korkumda bu gelecek kaygısı pişman olurmu
(2,974 puan) tarafından
Şuan Türkiye işsizliği bu fiyatlar ekonomi çok berbat eğer bir işe girip asgari ücret veya daha yüksek alma ihtimali varsa orasını bilemem ama işi gucu yoksa çok zor olur
(522 puan) tarafından
İşi yok kendini bildi bileli asker gelse napicak markete girer en fazla
tarafından
Benimkide kendini 20 yasinda askere gitmis parali askerden uzmanliga gecmis yani baska bildigi hicbi is yok çobancilik disinda onuda yapamaz koyde yeri fln yok birakmak istiyo seneye tayin yazcaz bakalim hayirlisi
0 oy
(8,898 puan) tarafından
Benim eşim de polisti. Gerçekten askerin polisin ne çalışma saati ne düzgün bir mesaisi oluyo. Ha bire bi görevlendirmeler. Yok maç var yok miting var yok sınav var. Hiç plan yapamıyosun. En son istifa et dedim valla ben de çalışıyorum zaten. Asgari ücretli düzenli bir işte çalışsa bundan iyi diyodum. Bi de doğu görevi zamanı gelmişti tam. Allah yüzümüze güldü. Kendi bölümünden bir sürü kadro ataması yaptılar. İstifa edip diğer kurumda başladı çok şükür. İnşallah sizin de öyle bir durum olur. İş bulmak da kolay değil artk. Bi de çocuk varsa onları düşünüyor insan önce
(522 puan) tarafından
Gerçekten ayrı yaşamak çok zor cocukta var daha zor
(8,898 puan) tarafından
İş durumumu garantileyin. Sonra da duruma göre bakarsınız. Gerçekten çok zor bir durum çünkü.
0 oy
(3,582 puan) tarafından
Hiç mantıklı değil birikimimiz varsa iş kuracak kadar yada sizi idare edecek kadar iş bulana okey ama birikim yoksa hazırda iyi bir paraniz yoksa zor eşimde üniversite mezunu bende ama iş yok eşimin çok güzel işi vardı ama birikimi vardı hayalimde ki işi yapmak istiyorum dedi çıktı ama parası olmasaydı iş kuaracak kadar inan izin vermezdim 
0 oy
(265 puan) tarafından
Bu devirde işi garantiye almadan ayrılmak hiç mantıklı değil. Ben zamanında öyle bir hata yaptım, 6 ay idare edecek kadar birikmiş param vardı, ona güvendim, o sürede de iş bulurum nasıl olsa dedim, 2 yıla yakın işsiz kaldım. Üstelik üniversite ve üstüne yüksek lisans mezunuyum. Neysek bayan ve bekar olduğum için babam destek oldu. Eşin erkek ve ev geç indirme sorumluluğu var. Bence iş ayarlamadan ayrılmamalı. Evdeki hesap çarşıya uymaz. Mesele ayrı kalmasa sen yanına gidebilirsin
0 oy
(1,504 puan) tarafından
Aralikda esimin de sozlesmesi bitiyor ayni zamanda bat8 görevi de bitiyor sozlesmeyi yenilerse kesim Suriye ye gidecek bizde cok kararsiziz is bulmak cok zor 
(2,974 puan) tarafından
Niye kesin Suriye ? komando mu bizde batidaydik Mardin'e geldik
tarafından
Batida neredeydiniz bizde batidayiz aralikda sozlesme yeniliycek sonrada tayinler acilcaz haziranda belli olur suriye irak katar gitmedigi yer kalmamisti ilkkez batiya cikti tayini yine suriyeye fln yollarlarsa o da birakmak istiyo
(2,974 puan) tarafından
Canım bana diyorsan biz Ankara'dan geldik
tarafından
Evet sen esin komandomu jandarmami
(2,974 puan) tarafından
Benim ki jandarma
0 oy
(1,740 puan) tarafından
Kaç senelik uzman cavus cnm bildiğim kadarı ile 7 seneyi dolduran memur olabiliyo fakat torpil gerekiyormuş onada benim eşim 2012 de başlamıştı batıda  uzmanliga sonra doğu ev gitmeyen yer çıktı evlendik hemen ama bi fayda olmadi tabi   2015 aralığın sonu brakti  ayri gayri olmuyordu çünkü inan hiç ne iş yapacak diye bile düşünmedim o zman 1 sene göremedim çünkü  bırakıp geldi 1 sene işsizdi  aradı taradı en son silahlı güvenlik sertfkasi aldı halk bankasiyla görüştü baslayacakti bi duyduk adalet bakanlığı bırakan uzmanlardan 4000 alim yapiyomus hemen başvurduk mülakat boy kilo gecti şimdi şükür 2017 den beri infaz koruma memuru  iyice araştırın kendisi de istemiyorsa  bıraksın çünkü yaşadık bu durumu çok zor Rabbım size kolaylık versin size de bi kapısını açsın inşallah 
0 oy
(671 puan) tarafından
Eğer maaşı iyiyse bırakmasın bence 
0 oy
(5,320 puan) tarafından
Nerdesin bilmiyorum ASELSAN roketsan havelsan gibi yerlere güvenlik olabilir sertifika alip
0 oy
(991 puan) tarafından
Canım rızkı veren Allah'tır. Eğer çalışmaya azmederse yapamayacağı iş yok. Ayrı kalmak bana hiç mantıklı gelmiyor ömür dediğin nedir ki geçiyor . Rabbim bereket versin işinize,sevginize 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Abim bıraktı Ocak ayında şimdi güvenlik sertifikası almaya çalışıyor eşimde iki yıl sonra bırakacak 
0 oy
(12,993 puan) tarafından

Eşim de düşünüyor bırakmayı hayırlarıyla kendi evinize alsak 

Doğuda 4 yık kaldım şimdi batıdayız daha doğuya gitmek istemiyorum ailemizle aramız da 24  saat oluyor ha deyince gidilmiyor  da
Biz yan yanayız ama muşun ilçesindeydik bir köy kavgası çıkıyor 1 hafta köyde kalıyorlar Kıızmla çok yalnız kaldım evde 
(522 puan) tarafından
İki ev bir araba aldık biz yeter oda bize
0 oy
(3,855 puan) tarafından
Şahsen ben beraber yenip içilmmeyecekse para kazanmanın mantıklı oldugunu düşünmüyorum. Biraz biriktirdiyse ben olsam bırakmasınınisterdim
0 oy
(1,125 puan) tarafından
İş bulmak kolay değil hele askeriyeden çıkan birisi için hiç kolay değil.

Ben olsam çıkmasına izin vermezdim eşimin.
0 oy
(270 puan) tarafından
Benim.esim.polis ne gecesi var ne gündüzü secim geliyor eski secimde haftalarla eve gelmedi otobuslere yatdi ve artik cok bikdim yoruldum diyor doguya gidicez 2 3 sene daha para birikdirib meslegi brakicak onzaman 35yasi olucak elinden geldigi tek sey berberlik oyle gecinmeyi dusunuyor onlara hak ver ne pislik insanlarla ugrasiyor kavgasi dövüşü  ve benim.esim kac defa olumden döndü inanki yanimda olsun kuru ekmeye raziyim  madiyyati dusunme tabiki para geliyor Allah riska kefildir 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 637 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Beblrtm34 (17 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 272 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 607 göst.
18 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Nurdaan (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 206 göst.