0 oy
96 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Kızlar kızım 30 aylık anne baba abi abla gibi herşeyi söyler o bu şu nerede gel git otur bak kalk gibi fiillerinde söyler bütün duyu organlarinj hepsini gösterir söyler renkleri söyler sayıları 10 a kadar sayar bu araba hangi renk diye sorduğumda söyler meyveleri de söyler çilek muz karpuz ananas muz gibi vb yani genel olarak 200 belki daha fazla kelimesi vardır ikili cümle de kuruuor üçlü de kuruyor şimdi daha ne istiyorsun diyenler olacak belki işte ama anne yüreği işte akıcı konuşamıyor daha ne zaman konusur ya da akıcı konuşur mu 

5 Cevaplar

0 oy
(675 puan) tarafından
Benim oğlum da aynı durumda ben de akıcı konuşmasını istiyorum ama ne yapılabilir bilmiyorum 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Canım bol bol kitap al ve kitabı anlat bir sürü kelşmw kullanmaya çalış mesela ben oğluma güzel bir şekilde anlatmak için kendimde kitap okuyorum hem onun kelşme haznesini çoğaltıyorum hem kendimle :) mesela oğlum 11 aylık anne baba dede meme mama mmm nefis diye elini yapar ayy cici diyor hav hav diyor teyze diyor filan bilmiyorum mesela bu da bana az geliyor :D

0 oy
(3,100 puan) tarafından
Kızım 26 aylık 2 li 3lu cümle daha yeni kuruyor 1 ay öncesinde sizin gibi 200 civarı kelime vardı cümleler de bozuk mesela ben yapıtı (ben yaptım) normal diye düşünüyorum zamanla düzelir 
0 oy
(1,985 puan) tarafından
Benim oğlum 3bucuk yaşında konuşma işitme özurlü şükür et bir kızım ise 1 bucuk yaşında konuşamiyo 
0 oy
(583 puan) tarafından
Bol bol kitap okumam gerekiyor canım benim oğlum da 30 ayllik olacaktı 19 gün sonra 400 e yakın kelime biliyor nerdeyse mesela bişey istediği zaman ne yapacaksın diyorum lazım anne ver diyor ben bebekliginden beri konuşuyorum sürekli altını açarken kifayet değiştirirken yemek yerken yaparken şimdi çorba yapicam ama ilk önce soğanları soymam gerekiyor gibi yemek tarifi verir gibi anlatırım her yaptığımızı böyle alıştı şimdi çok şükür detaylı konuşabiliyor ben kitabi açıyorum mesela kendimden resimlerden masal uydururum sonra oda aynısını yapıyor değişiyor kendi istedigi gibi anlatir

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 184 göst.
5 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Perihan (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 399 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 200 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Emine S (16,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 94 göst.