0 oy
397 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (36 puan) tarafından
Merhabalar kızlar.  Tup bebek yaparken embriyo dondurmustuk simdi onlari almak icin tedaviye başladık ama icim icimi yiyor kimi der saglikli olmaz kim der hemen düşer veya doğunca hasta doğabilir Allah korusun.  Donmuş embriyo ile hamile kalıp doğuran varmi teselli olursunuz ...

18 Cevaplar

+4 oy
(27,353 puan) tarafından

O diyenler tıp bitirmiş boy boy diplomaları mi var??

Gerkesiz insanların muhabbetlerine inanma 

Dr bir bildikleri vardır.

Rabbime güven dua et sağlıkla kucağına alırsın insAllah 

(36 puan) tarafından
İnşaallah canım.  Haklısın
(27,353 puan) tarafından
Dr ne derse onu yap hayırlısını iste kulaklarını kapat insanlara karşı ağzı olan konuşur
(2,475 puan) tarafından
+++yorum yapmaya gerek kalmamış
-Reklam-
+1 oy
(340 puan) tarafından
sen kimseyidinleme doktoruna güveniyosan olay bitmiştir  ben de dondurulmuş embriyo ile anne oldum çok şükür oğlum doğdu sağlıklıyızda hiç bi sıkıntımız yok.. hatta eşime diyorum böyle tatlı olduğunu bilseydim o kadar bekletmezdim kuzumu oralarda :))) 
(36 puan) tarafından
Allah bağışlasın ....
+1 oy
(1,499 puan) tarafından
Kız o nasıl insanlar ya bunu söyleyenler yemin ediyorum yazıklar olsun bu insanlara kuzenim defalarca tüp Bebek denedi olmadı en son denemede Dr tavsiyesi üzerine embriyolari dondurdu şuan kızı 4 yaşında maşallah dünyalar güzeli akıllı bir kız çocuğu var aksine benim de duyduğum dondurulmuş embriyo da şans daha fazla o konuşanları duyma kaç kere yapmışlar tüp bebek ne kadar biliyorlar sanki sen için ferah bir şekilde tedavine bak canım ♥️
0 oy
(1,152 puan) tarafından
Alakası yok dondurulmuş embriyo ile gebe kalan bir yığın arkadaşım ve tanıdığım var çoğunluğu tuttu ve doğurdu çocuklar desen canavar gibi maşallah 
0 oy
(29 puan) tarafından
Ya doktordan daha mı iyi bilecekler benimde bebeğim o şekilde oldu ve hiç bi sıkıntı yok sen doktoruna güven kendini ona bırak stres yapma 
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Ablamın eltisi var şuanda gayet sağlıklı bir hamiş doğuracak yakında 
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Sakin ol :) yanımda dondurulmuş embriyo ile olan 2 velet bana uyumamak için kök söktürüyor. Benimkinden 2 gün küçük olan da arkadaşımda var onlarda ikiz kız. Benim lk tek tuttu o doğduktan sonra ikiz yaptırdım. Hatta 3 tane kalmıştı ve çok sağlıklıydı. Embriyoğum ve doktorum ısrarla onu da koydurmamı istedi. Yumurtalık kanseriyim bu nedenle onkolok doktorum onay vermedi ki bnde de o güç yoktu. Yani demem o ki konuşanları salla. Millete bakarsan o çocuklar bizim bile değil. Gel gör ki üçüde baba ,sanki kocamı doğurmuşum
0 oy
(4,681 puan) tarafından
Acibademde çalışırken 16yıl önce dondurmus ebriyodan tek yumurta ikizi çıkmıştı o zaman 15 yılında çalışıyordum şuanda rahat 7yasindalardir
0 oy
(2,325 puan) tarafından
Ay  doktor olamamıs daha ilkokul okumamıs insanlar der tabı. Adam 6..7 yıl tıp bılım okumuş yıllarca testler yapılmıs kısı ne dıyor sen ona bak bebegım 
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Hayır canım öyle bir şey olmuyor korkma tüp bebekte zaten en sağlıklı genleri alıyotlar sağlıklı gende bozulmaz öyle donmayla engelli falan olmaz düşmesi embriyoyla alakalı değik sen böyle şeyler düşünme eğer sağlıksız olsa tüp bebek yaptırdığjn yer istemez çünkü onlarında başarı oranları var o oran düşer bu sebeple sağlıksız şeyi onlar yapmaz zaten insanlar cahil boş boş konuşur ben böyle şeylerin kimseye anlatılmaması taraftarıyım
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Ne alakası var ya. Bı bitmedi su cahiller. Hepsinin saçını başını yolasim var yaa. Doğacak olan herturlu doğuyor. Hasta olacak olan herturlu oluyor. Ölecek olan herturlu ölüyor. Onu diyenlerin Allah'a olan inancı da şüpheli olabilir tövbe haşa veren o alan o derdinize dermanı arayın diyen de o en iyisini bilen de o. Kulak aşıp sinir bozma boşver. Yaşamayan anlamaz zaten. Anca böyle ***** ***** konuşurlar. Rabbim hayırlı anne baba olacak herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah. 
0 oy
(22 puan) tarafından
Tam tersine dondurulmus embriyo taze embriyodan daha saglam tutunurmus. Benim kizimda tup bebek ama ondan once 2 dusugum 1 dis gebeligim var tup bebek degil bunlar. Doktorum bu kadar kayiptan sonra gel riske atmayalim embriyolari donduralim biraz bekleyelim sonra transfer edelim dedi ve Allaha cok sukur dunya tatlisi bi kizim oldu. Ve hala 5 adet embriyom var transfer gununu bekleyen
0 oy
(4,328 puan) tarafından
Hayır kuzum aksine en sağlıklıları seçiliyor onun için. Çok bilmişleri dinleme sen. 
0 oy
tarafından

Dondurulmuş embriyo'larda en sağlıklı en kaliteli spermleri topluyorlar canım . Hasta bir bebek olursa artık taktir Allah'ın yani :)  Hatta devlet yeni bir düzenleme getirdi yaklaşık 2 seneden beri olması lazım bu uygulama. Evlenirken SMA hastalığı taşıyıcısı olup olmadıklarına bakıyor . Eğer taşıyıcı isen devlet ücretsiz bir şekilde tüp Bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmayı olanak sağlıyor 

0 oy
(235 puan) tarafından

Dondurulmuş embriyo ile ilk denemede hamile kaldım. Çok şükür sıfır sıkıntılı gebelik geçirdim . Doğumuma gün sayıyoruz. Aslında ben de donmuş embriyo daha sağlıklı tutunuyor diye duydum :) Rabbim ümidinizin karşılığını verir inşallah stres olmayın eğer öyle olsaydı neden donmuş embriyo diye bi yöntem olsundu ki:)

0 oy
(738 puan) tarafından
Benim arkadaşimin 2 ogluda bu sekilde oldu,senden  benden saglikli akilli uslu cocuklar.Ne bu dondurulmuş gida mi bu zararli olacak sallamasinlar.
0 oy
(903 puan) tarafından
Ablamın çocukları var ve ikizler. Tutmaz diye sanırım o zaman 2 yunurta transfer edilmisti ama çok şükür ikisi de tuttu. Çocuklar ikiz oldugu icin dunyaya erken geldiler sanırım buna bağlı olarak bir kaç rahatsızlıkları var ama genel olarak çok şükür sağlıklılar ilkokula gidiyorlar şimdi.
0 oy
(688 puan) tarafından
Dondurma yersem üşürmü bebek diyen kesim demiş galiba bunu diyenler:)) 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 89 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde bkulbilge (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 216 göst.
13 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Arife.. (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 133 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 123 göst.

380,337 soru

11,388,164 cevap

34,892 kullanıcı

...