+1 oy
445 göst.
Diğer kategorisinde (7,741 puan) tarafından
İyi akşamlar maksat muhabbet olsun 

Ben ilk çocuğumda kızıma birşey olacak diye saçma sapan korkularla yaşıyordum hatta o derece ki midem bulanıyordu 

Neyse amcamın gelini aynı zamanda arkadaşım kızımın fotoğrafını istedi bende nazar değecek diye googleden foto bulup atmıştım oda sana benziyor demişti şimdi aklıma geliyor da çok saçma ve komik ☺️şuan kızçem 7 yaşında ❤️

25 Cevaplar

+1 oy
(361 puan) tarafından
İlk cocugumda gece ağlamasına uyandım daha 15 günlük bile değil gündüz nasıl yorulmuşum anlatamam ağlayan bebek kim burası neresi bilemedim eşim bebeğimi almış bana diyor ki kalk hadi ben de içimden diyorum ki bebeğe baktığına göre bu adam iyi biri bana bisey yapmamıştır bi 10 dakika aklım başıma gelmedi eşim hadi al bebeği dedikçe oda da bebeğin annesi de var diye düşündüm sonra eşim kalksana ya bebek ağlaya ağlaya morardı diye kızınca aklmageldi ben o bebeğin annesiyim o adam da kocam ilk olayı anlatana kadar korkmuştum şimdi ise hatırlayınca gülüyoruz 
(2,324 puan) tarafından
Kahkaha attım puhaaaa
(583 puan) tarafından
Hahahahahhssjsu  15 dakikadır sana gülüyorum sen beni güldürdün Allah ta seni güldürsün
(888 puan) tarafından
Ay o bana da oldu gibi şöyle bebeğim ağladığın da annem kızım kalk diyor bebek sesi duyuyorum ama kalkamıyorum alışık değil kulak sonra annem biraz daha seslendi ana dedim benim bebeğim bardı sesi duyuyorum ama kalkamıyorum anne dedim :D
Aynısı eşim de oldu eşim sabah 7 de işe kalkıyor bizim kız ağlıyormuştu gene duymadım ama gece uyumuyordu ilk haftalar ağlayınca eşim almış kucağına sakinleştirmeye çalışıyor ben hala sesi duyuyorum kalkamıyorum birde yorgunum şükür bir daha olmadı öyle alıştım artık evde bebeğe :D
(361 puan) tarafından
Amin hepimizi inşallah sevjndirsin
-Reklam-
+1 oy
(97 puan) tarafından
Lohusalikda değil ama gecenlerde 3 oğlum ve kızımla taksiye bindik eşimin yanına gideceğiz neyse işte bebek arabasından kızımı aldim bu arada kızım 1 buçuk yaşında aldim kucağıma bebek arabasından kızımı arabayı katlayıp taksiciye verdim bagaja koydu oglanlardan en büyüğü öne oturdu ikisi yanıma oturdu neyse işte oturdum taksiye bi baktım kızım yok arka koltukta ben bağırıyorum çocuklara kız nerde kız nerde die ama nasıl feryat figan bağırıyorum yürüdü koşarak gitti sandim bi an indim arabadan kızı arıyorum bakıyorum sağa sola ağlıyorum taksici de napacagini şaştı adam başka bir kızım daha die düşünmüş garibim sonra arkadan ortanca oğlum dan bir ses geldi anne kardeşim kucağında ya diye puhahahahahahjakakak benim kız da fenaaaa ay bi ses versene kucagimdaki bebeyi unutmusum öndeki büyük oglum da kucağıma bakmamış hiç garibim bi sağa koşuyor bi sola kardeşini arıyor ayyyy taksici bi güldü bana bi güldü rezil oldum resmen bende hem ağlayıp hem gülüyorum bütün bunlar birkaç dk sürdü ama kalpten gidecektim korkudan sizde gülün hadi :):)
(5,991 puan) tarafından
Allah'ım dalgınlığa bak:)) annem kafasındaki gözlüğü arar onun gibi. Kafan çok dalgın canım demek ki sana güzel bir dinlenme lazım
(97 puan) tarafından
Evet ya 4. Çocuktan sonra oldu bana nolduysa beynim yandı galiba hangisine yetebilcem diye kosusturmalardan
(97 puan) tarafından
Ya varya bide kızımın kucagimda olduğunu farkettigim qn bi sarıldım bi sarıldım öpmeye doyamadım hani kaybettim ve geri buldum ya sanki gerçekten kaybetmişim gibi bulunca nasıl sarılıyorum çocuğa:)
+1 oy
(7,253 puan) tarafından
Eşim geçen gece bez degistirirken yanımdaydı bezi değiştirirken uyudun diyor gayet saçma galiba buda jsjsjsjsjs
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Ahahaha iyi fikirmiş sevmediğim insanlara yapsam mı acaba :D 

Uyku sersemi kucaktaki bebeği aramak gibi şeyler işte bendeki en fazla olan o :) 
(7,741 puan) tarafından
Oda baya komik benimde bazen başıma gelir mesele telefonu ararım elindeyken☺️
(11,076 puan) tarafından
Bunlar rutin olmuş zaten bende, kafa yerinde değil ki :D
0 oy
(1,570 puan) tarafından
Valla komik ve saçma değil ama hiç unutmadigin tek bir şey vardı kızım yoğun bakımda başka bir hastanede yatıyordu Beyin kanaması geçirdiği için kimse yanına gidemiyordu bide üstüne korona olduk çok ağlamıştım sizin yuzunuzden şimdi bebeğimde alamayacaz diye çok şükür aldık kızımı doktor hasar kalacak dedi çok şükür hasarda kalmadı 
(1,570 puan) tarafından
Evet canım çok zor yurumeyecek konusamayacak dediler çok şükür herseyide yapıyor
(7,741 puan) tarafından
İyi çok şükür ya büyük bı sadaka verseydiniz bari ki kesin vermişsinizdir gerçi
(1,570 puan) tarafından
Verdik canım demiştik iyilesirse hasar kalmazsa zor durumda olan birini sevindirecek diye verdik çok şükür şuan beyninde kist var ama hayla kontrollere devam ediyoruz
(7,741 puan) tarafından
Allah hayırlı şifalar versin inşallah sizlere bağışlasın
(1,570 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(771 puan) tarafından
Her b.ka agliyodum bir kere cocugu emzirirken hicbir sebep yokken hickira hickira aglamaya basladim memeyi birakti bana bi bakti gulumseyerek sanki beni susturmaya calisiyomus gibi o kadar tatli bakti ki sustum bu sefer kahkaha atarak gulmeye basladim ahhh ne gunlerdi be:))
(7,741 puan) tarafından
Off keşke bende öyle herşeye aglayabilsem ağlayamamak gibi bir sıkıntım var:((
0 oy
tarafından
Kızım 1 haftalık olana kadar gunde 3 kere falan el ve ayak parmakları tam mi diye sayardim küçük ya gözüme sanki eksik mış gibi gelirdi hatta eşim derdi yeyer artık sayma işte bak tam tam kızın eksiği olsa hastanede soyleselerdi diye ama içim rahat etmezdi 
(7,741 puan) tarafından
Allah'ım ya buda çok garipmis☺️☺️
tarafından
Şuan bana da çok garip ve saçma geliyor ama o zaman öyle değildi ya o kadar mantıklı geliyordu ki yaptığım bana bunun dışında birşey yaşamadım şükür tek garip olay bu
0 oy
(2,324 puan) tarafından
Oglumun hamıleleıgı ve doğumunu kabul edememıs benım beynımcım. Sonra depresyon neyse oğlan 2 aylık köye gıttım.  Köye eskı sat tabak al kamyonu geldı tabak surahı mandal aldım elımde bır bebek aglıyor. Amaaa dedım komşuya kızı gelmıs çocukta nasıl bagıra bagıra aglıyor şunları mutfağa bırakayım da bakayım bebegın dersı ne dıye dedım. Mutfağa gıderken bebek sesı içerden gelıyor amaaa bu benım çocuğum dedım. Icerı gırmesem  gıderdım komşuya ıyıkı gırdım. Bırınde de mısafır geldı bebegı kucagına aldı bende öptüm kapıya kadar gonderdım kadında napıyorum dıye bana bakıyor bebekle gonderıyorum bebek benım al kız cocogunu dedı ben şaka yaptım dedım ama onun çocuğu olarak gonderıyordum cıdden 
0 oy
(473 puan) tarafından
Hastaneden taburcu oldum 3 günlük bebe gece eşim beni çağırıyor oğlan ağlıyor emzir diye bende banane ya uykum var diyip uyumaya devam etmişim adam beni bi dürtü öyle kendime geldim ben bekarlığa daldım başkasının çocuğu sandım:) korkudan uyumuyordum nefes alıyor mı diye hep kontrol ederdim ama uyuyunca da çocuk ağlayınca duymuyordum şaka gibi şimdi çıt sesine uyanırım :)
0 oy
tarafından
Cok iyiydi sjsjsjsj

Sacmalamadim ben hic

Neden acaba kendimi bi sorguladim simdi sjjsjs
0 oy
tarafından

Doğumdan çıktım odaya geldim oğlum yoğum bakıma alınmıştı ve eşimle hayatımdaki en büyük kavgayı etmiştim kız kardeşim de nasibini almış tı hastane ayağa kalkmıştı :D

0 oy
tarafından
Bebek yanımda uyurken ben kaç defa boş beşiği salladıgımı hatırlıyorum elim öyle beşikte uyanıyordum 
(1,436 puan) tarafından
Hahahajahah aynı ben
0 oy
(180 puan) tarafından

Kızım hastaneden yeni çıkmıştı prematüre 1 hafta olmuştu sanırım bende hiç uyumamıştım bir gün eşim beni kaldırmış uykulu uykulu kolumu bebek tutar pozisyonuna getirip al al demişim sonra aldın mı lan diyip geri uyumuşum  . Bir de şey vardı kendimi istemsizce pışpışlıyodum:D

0 oy
(583 puan) tarafından

Erken doğum oldu benim ameliyattan çıktıktan sonra karnım neden indi diye ağlamıştım bebek yoğun bakımda kaldığı zamanda da hemşireye beni özler annem kapıda bekliyor şöyle demiştim kızda tamm abla söyledim demişti bide eve gelince nefes alıyor mu diye kontrol ederken burnundan alıp verdiğini gördüğüm halde karnına bakardım inip çıkacak mı acaba diye.

O kadar uykusuzum ki bebek ağlıyor bu gece eşim kalk diye uyandırdı bizimki değil geç yattı sabaha kadar kalkmaz deyip tekrar uyumuşum onu hiç hatırlamıyorum

0 oy
(2,307 puan) tarafından
Valla bn sacma ***** yere ağlardım derdim bu benim mi nasıl bakcam nie doğurdum hadi bişy olsa allahım deli gibi ağlyr dum
0 oy
(12,650 puan) tarafından
Haha ♥️

Allah iyiliğini versin ☺️

Ben lohusalık yaşamadım oyle bi şey olduğunu burdan okudum öğrendim kızım uç aylıktı 

Bklm oğlan kapıda 
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Ay benim bir sürü var doğumun ertesi gecesi o tatlı uykumla bebegim ağladı kalkmış emziriyorum ama içimden de diyorum ki off ya bunu nereye göndersem acaba hahaha ama asla kimseye vermek yok kafamda sadece bir yere koymak veya göndermek var kafamda .. sabah ben ne saçmaladım diyordum 

Daha sonra benim tabagima fazla yemek koymuşlardı bende onlar az yedi diye odada gizli gizli ağladım hahahh

Sonra bebeğimin teyzesi olduğumu sanıyordum unutuyordum sürekli 
0 oy
(4,169 puan) tarafından

Eve birileri gelince iyiydi ama herkes gidince ağlamaya başlıyordum eşim ablama falan yalvarıyordu artık abla ne isterseniz yaparım kalın herkes gidince oturup ağlıyor saatlerce diye ☺️☺️ yazık onlar da sırf alışayım diye gitmek istiyorlardı normalde Bi hafta kalacak insanları 20 gün falan öyle yatmalı tuttum yanımda sonra gündüzleri geldiler ☺️☺️ eşim utanmasa kargoyu yemek getiren kuryeyi bile bırakmayacak birileri gidince otomatik ağlamaya başlıyor diyordu ☺️☺️balkondan dışarıyı izler insanlar ne güzel dışarda özgürcw geziyor diye ağlardım heralde bende şöyle Bi psikoloji oluşmuştu herkes gidiyor dışarda hayatına devam ediyor ben sürekli ağlayan bu minik şeyle bu eve mahkum oldum hep burda kalacagım çıkamayacağım diye o yüzden birileri gidince ağlıyordum şimdi düşününce komik ama o zaman çok mantıklıydı bu fikir benim için ☺️☺️

Bide Daha ben küçükken annemlerden duymuştum annemin kuzeni emzirirken bebeğinin üzerine uyumuş bebek.......... Diye demek o nasıl hafızama yer ettiyse ne kadar uykum olsa bile asla kendime gelmeden bebeği alıp emzirmedim uzanarak vermedim hep oturup sırtımı yasladım sırf bu korkum yüzünden belli bir zamana kadar eşimi de hep uyandırdım belki uyurum üstüne sen de  bekle diye bebeği yerine koyar uykuya dalar sonra birden sıçrar yatağın içinde bebeği arardım kesin ben onunla uyudum yorganların altında nefessiz kaldı ya da düştü diye aklım çıkardı en son eşim beni sarsar bak beşikte uyuyor sakin ol artık der öyle uyurdum şimdi böyle anlatınca pimpirikli hasta gibi duruyor ama o zamanki psikoloji ile ve çocukken aklıma yer eden o olay yüzünden bu sıçramaları çok uzun süre yaşadım malesef ee uykusuzluktan bezi makineye kıyafetleri çöpe atmam falan onları saymıyorum bile ☺️☺️
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Ben lohusayken değil de ameliyata girerken ilk sezeryan tabi korkuyorum ameliyata gidiyorum her tarafa bakıyorum nasıl bı yer diye Allah'ım bı odanın kapısı açıktı ve bı adamın afedersiniz koyun gibi bacaklarından asmışlar anlayın her tarafı dışarda ay nasıl utandım ama vallahi bilerek bakmadım ameliyathane nasıl bı yer diye bakiniyodum sonra tövbe ettim düşün ameliyata alinmisim aklımda ki teksey yarabbim bilerek bakmadım sen günah yazma diyodum 
0 oy
(1,436 puan) tarafından

Ahahhahahahahahahahahaahahahahah ölcem valla gülmekden burda yığıldım:D:woot:kiz gerçekden saçmalamışsın yaa. Bende bebem kucagimdayken beşiye bakiyorum yok oraya bakiyorum yok odaları gidip ariyodum sonra kucagimda oldugnu fark etdim:D

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 2,919 göst.
26 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 864 göst.
0 oy
16 cevap 983 göst.
15 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 281 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Anonim (313 puan) tarafından soruldu