0 oy
82 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kedi sahiplenmek istiyorum tandığım birinin kedisi doğum yapacak istersem 1 tane sahiplenebileceğimi söyledi cins kedi adını unuttum ama zorlukları varmı acaba nelerdir hiç almıyımmı acaba istiyorum da aslında kedileri severim 

9 Cevaplar

0 oy
(9,967 puan) tarafından

Bende cok severim ama sokakta severmisim :D asiri tuy oluyor heryer. Dersenki ben her saniye supurup silerim hemde bebekle. Emekliycek yerlerde gezicek elleri falan sonra agzina sokucak. Ki ofa bi bebek say. Evde birakip gidemiyosun. Bi tatile bi yere gitsen olmuyo. Evden butun gun ayri kalsan evde yanliz kaliyo. Asilari yemesi icmeside cabasi masrafi. Bi daha dusun :woot:

-Reklam-
0 oy
(1,839 puan) tarafından
Zorlukları bu tüy töküyo amman dikkat cocuğun nefesine gider tırmalar amman dikkat cocuğun vücüdu mikrop kapar bir kediye bakmak cocuklu evde hijyen ister
(4,092 puan) tarafından
Çocuk kediden parazit haricinde birşey kapamaz.
0 oy
(4,092 puan) tarafından
Maddi olarak zorlar. Düzgün mamanın fiyatı 2binden başlıyor. Düzgün mama vermezsen hem tüy döker hem hastalanır veterinere verirsin o parayı. Aşıları kliniğine göre 300-500 arası değişiyor. İlk başlangıçta en aşağı 6 aşısı var. Kısırlaştırma 5binden başlıyor. Kedi scotish ise kronik hastalıkları var. Sonradan müthiş masraf olabiliyor. Bir de evde Dyson yoksa zor. O kedilerin tüyleri iki kat olur. Tüy döker. 
tarafından
Böyle bir sorumluluğun altına girebileceğini mi sanmıyorum teşekkür ederim Yorumların için
(4,092 puan) tarafından
Rica ederim ne demek.
0 oy
(1,895 puan) tarafından
Bebek için zamanla çok iyi olur. Ama tüy dökecek ee mama almanız lazım mama fiyatları ortada sizi maddi olarak zorlamayacaksa ve tüyleri sorun olmazzsa bakımı zor değildir.
0 oy
(909 puan) tarafından
2 kediyle büyüttüm oğlumu biri hala bizimle diğerini kaybettik maalesef ekstra bir sorumluluk yapamam uğraşamam derseniz hiç bulaşmayın başka türlü bir zorluk yaşamazsınız
0 oy
(787 puan) tarafından
Benim kedi fobim var kedili evin önünden bile geçmek istemiyorum böyle yazılara aşırı şaşırıyorum.Kedi dışında tüm hayvanlar severim ama kedi maalesef 
0 oy
(787 puan) tarafından

Benim kedi fobim var kedili evin önünden bile geçmek istemiyorum böyle yazılara aşırı şaşırıyorum.Kedi dışında tüm hayvanlar severim ama kedi maalesef :angel:

0 oy
(1,864 puan) tarafından
Maddi manevi tabi zorlukları var canım bir kere çocuk gibi oda bakım istiyor ,eğer tam anlamı ile bakabilecekseniz alın yani o kedinin tüyü sürekli dökülür ,arada tras olması gerekli , kumudur ,maması, aşıları, veteriner kontrolleri baya bir para yani birde evde eşyalara zarar verebiliyorlar perdeler olsun kolltuklar olsun tirmalayabilir bunları kabul ediyorsan al yoksa alıp geri vereceksen  kediye yazık olur 
0 oy
(1,604 puan) tarafından
Kedi demek eve gelen 2.cocuk demek. Bizim kedimiz bebekten önce de vardı ama aşırı huysuz ve yaramaz. Ama bir yere de gondermiyoruz. Yavru kedi almak hele büyük risk, huyu suyu nasıl çıkacak bilemezsiniz. Bizimkinde yabancı madde yeme sorunu var. Ne kadar dikkat etsek de bulup çıkartıp bı şeyler yutuyor. Bu yüzden ameliyat oldu, kussun diye kaç kere anestezi aldı. İki geceden fazla bi yere gidemiyoruz, evde kalınca da stres oluyor. Şimdiki aklım olsa ben asla almazdım ama aldıktan sonra da dönüşü yok ne yazık ki. Tüy falan sorunu zaten var bi de ekstra masraflı.
tarafından
Çok teşekkür ederim canım yazdıklarından Anladım kadarıyla böyle bir sorumluluğun altına girmemeyi düşündüm

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 184 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Kehriban (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 253 göst.
30 Aralık 2021 Aile kategorisinde Azize turkmen (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 329 göst.
16 Haziran 2019 Aile kategorisinde bebeğim 3 (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 153 göst.