0 oy
2,155 göst.
Aile kategorisinde (656 puan) tarafından
Konuya nereden nasıl başlasam bilmiyorum ben 8 yıllık evliyim ilk evlendiğim zaman kaynımın çocuğu 3 yaşında annesi tarafından terk edildi bize bırakıldı kaynanamda olduğum bir buçuk sene boyunca baktık beraber şu an 12'sini tamamlamak üzere dün babası çocukları babaannesine götürdü bu çocuk da orada annesi içerideyken babası çıkıyor dışarı kaynanamda nasıl bir sorumsuzluk ve düşüncesizlikle çocukları yalnız bırakıp dışarı çıkıyor dün kızım eve geldiğinde atipik otizm oğlum kötü şeyler anlatmaya başladı O söyleyince de benim kızım anlattı dilim varmıyor anlatmaya kızımın üstünü çıkarıp yüzüstü yatırıp Çok affedersiniz arkadan sürtmüş ve dedi anne sonra da üstüm ıslandı kan beynime sıçradı Bu da mı gelecekti başıma bunu anlatırken babası da yanımdaydı gidip o çocuğu bize getirip neredeyse öldüresiye patakladı Ben bırakmasaydım da öldürecekti en son küçük kaynımı aradım o da geldi bayağı tartaklaldılar götürdüler köye gönderdiler öz amcasının yanına ben ne yapacağımı bilmiyorum ilk işim tanıdık bir Pedagogumuz var kızımı onun yanına götüreceğim bundan sonra ne yapılır nasıl düzeltilir hiç bilmiyorum 12 yaşında bir çocuk bunları yapabilir mi aklım almıyor Dünya nasıl çirkin nasıl bu hale geldi benle babası geceden biridir üzüntüden kahroluyoruz çocuğumuzu koruyamadık . Şu an birisi kalbimi bıçakla saklasa daha iyiydi ömür boyu unutamayacağım bir üzüntüye girdim aklıma geldikçe ölüyorum nefes alamıyorum Ne olur bana fikir verin doğru yolu bulmak istiyorum. Kızım 4 yaşında 

65 Cevaplar

+4 oy
(4,333 puan) tarafından
O da birçocuk. Kimsesiz annesiz bir çocuk. Nerden gördü nerden biliyor acaba. Öldüresiye dövüp köye atmak nedir ya. Gerçekten onun için de çok çok çok üzüldüm. Kızın için de. Kızın muhtemelen hiçbir zaman hatırlamaz. Ama işte ben burada çocuklarınızı siz olmadan hiçbir yere yollamayın dediğimde kaç kere linçlendim. Çocuklar meraklı olur. Gerçi bununki merağın çok ötesinde malesef bu çocuk bunları bir yerden görmüş. :( ikisinin de pedagog ihtiyacı var :( hatta 3ünün de. 
(578 puan) tarafından
12 yaşındaki erkek çocuk kendinden daha zayıf gücünün yettiği 4 yaşındaki kuzenine arkadan uygunsuz davranışta bulunmuş. Bu durum aslında 12 yaşındaki çocuğun cinsel istismara uğramış veyahut hala aktif olarak uğruyor olabileceği anlamına geliyor bence. Anne babanın tepkisine asla bişey diyemem çok kötü bi durum , diğer çocuk içinde keşke herkes ebeveyn olmasa sonra böyle sorunlu hırpalanmış travmalı çocuklar ortaya çıkıyor. Her anlamda Çok üzücü bi durum .
(4,333 puan) tarafından
Harry cim aynen katılıyorum.
(3,728 puan) tarafından
Çocuk acile bir çocuk geldi erkek çocuk tecavüze uğramış. Çocuk durup durup masturbasyon yapıyordu. 12 yaşındaki çocuğun cinsel açlık çekmesi ve en yakınına bunu yapacak kadar gözü dönmesi sapıklık değil. O çocuk ağır bir travma yaşamış.
Bize uzaktan konuşmak kolay elbette iki kızım var ben ve eşim neler yaparız o an düşünemiyorum bile. Kızınız ve oğlunuz mutlaka terapi almalı. Hatta siz bile terapi alın lütfen.
Çok çok geçmiş olsun
(2,223 puan) tarafından
Kesinlikle böyle düşünmüyorum. Ellerine sağlık dövenlerin. Allah korusun kızımın başına gelse ciğerini sokerim. O pisliği yapmayı biliyorsa her halta hakim demektir. Allah korusun başına gelse pedagog a götürelim yazık psikolojisi bozuk mu dersin Allah aşkına? Korksun ki bir daha yeltenmesin.
(4,333 puan) tarafından
Sizin yorumunuzun bir üzerinde hemşire hanımın yorumu var. Bi okur musunuz?
-Reklam-
+4 oy
(2,592 puan) tarafından
Evlat gözden ayrılmaz.  Sen yokken amca ve kuzen olan yerde ne işleri var . Bu bana yanlış geliyor . İnsanlar çiğ süt emmiş neler duyuyoruz kuzeni değil de daha büyük bjri daha kötüsünü yapabilirdi. Bu şahsı fikrim asla kimseye güvenmiyorum, çocukları gözümden ayırmıyorum 

Kızın da atlatır inşallah. Travma kalmaz

Lütfen çocuklarını kendiniz olmadan bir yere göndermeyin 
(1,356 puan) tarafından
Artiladim çiçeğim cooookkkkk haklısın
(35 puan) tarafından
Aynen
(656 puan) tarafından
Haklısınız ama ben yalnız kalacaklarını bilmiyordum babaları yanındaydı hafta sonudur bir değişiklik olsun aynı mahalledeyiz oraya götüreyim dedi Ben nereden bilebilirim ki yalnız bırakacağını ayriyeten babasına da çok kızgınım tüm nefretimi de ona da döküyorum
(2,592 puan) tarafından
İnşallah kolayca atlatirsiniz canım ne diyeyim.  Olacağı varmış demek ki . Keşke olmasa ama yani erkekler biz gibi düşünmüyor maalesef
+2 oy
(3,359 puan) tarafından
Köye göndermeden önce tedavi ettirin ordada kimsenin başını yakmasın kimsede bana oda çocuk demesin engelli vs değilse aklı her türlü cinliğe çalışıyor belliki ben olsam şikayetçi olurdum çeksin cezasını 
(3,359 puan) tarafından
Umarım unutur ama çocuklar küçükte olsa belli travmaları asla unutmuyor benim kızım 3 yaşa az kalmıştı deprem olduğunda çok net hatırlıyor ne olduğunu tek tek anlatıyor
(2,882 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum. Çocuk dediğinin korkusu olur, ulu orta herkesin olduğu bir ortamda buna cesaret edebiliyorsa çocukluk çağını bitirmiştir o. Cezasını da almalı ki, bir daha hiçbir kıza veya ileride hayatına giren kadınlara karşı böyle birşeye yeltenmesin.
(1,219 puan) tarafından
Ya canım cezasını çeksin deyince yargılanıyorm herkes değişik deyince zorlarina gidiyor
(2,882 puan) tarafından
Bu bakkaldan sakız almak değil, kabul edilir değil. Cezasını almalı. 7 yaşında da değil, artık cinselliğin ne olduğunun az buçuk farkında olan bir yaş bu.
(1,219 puan) tarafından
Kimse kendi evladının başına geldiğinde karşı tarafa çocuk diye düşünmez dusunwmwz burda kadının bu durumundan empati yapmaya çalışıyor yapılamaz bile kıyaslanamaz senin empatinle onun yaşaması. Kimse yaşamasın böyle bir durumu
+1 oy
(13,191 puan) tarafından
İnan ne diyeceğimi bilmiyorum ama ben istemsizce kayınvalidene de çok kızdım bilemiyorum karmamarkskm oldum evlerden ırak çok zor bir durum eşine o çocuğa kayınvalidene hepsine öfke duydum ben çok çok geçmiş olsun küçükken tacize uğramış bir çocuk olarak böyle durumlarda aklımı kaçıracak gibi oluyorum 
(656 puan) tarafından
Ben de sizin gibi aynı hislerdeyim hem babasına en çok da kaynanama kızgınım hadi babası annesine güvendi peki ya annesi yapayalnız bıraktı evde onları ışarıda iki laklak yapmak için
(13,191 puan) tarafından
Bu arada o da çocuk diyemeyeceğim ben 9 yaşında iken benden bir iki yaş büyük bir çocuğun tacizine uğradim ortaokulda iki tane sınıf arkadaşım vardı özel bolgemi ellemeye çalışan bana cinsel içerikli tehtitlerle beni korkutan hala da buna o da çocuktur diyemiyorum kimse kusura bakmasın bunu yaşamayan anlamaz
(656 puan) tarafından
Özellikle bunların hepsini yapabilecek kapasitesi varsa üstüne tehdit üstüne kandırma yalan eğer bunu yapmama izin verirsen annen baban seni daha çok severler gibisinden kızıma böyle şeyler söylemiş ben böyle birine çocuk diyemem, öldürmedim diye Bin pişmanım
(13,191 puan) tarafından
Rabbim alsın böylelerinin canını
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Aman Yarabbi şikayetçi olsanız bişi yaparlari bilmiyorum ne kadar kotu
(1,219 puan) tarafından
Ya bence yanlış olduğunu bile bile yapmıştır fatoo inan bana
(7,447 puan) tarafından
Islah evleri var diye biliyorum bilemiyorum tam olarak köye göndermek çözüm değil tabi
(4,200 puan) tarafından
Aynn bu cocuk  koye gitse de ordaki coluk cociuk icin tehdit.  Uc bes sene sonra buyuyecek busefer de genc kozlara  coluga vocuga tehdit. Ve artik fiziksel olarak da cesaret olarak da iyice guclenmis olacak.   Belki komple tecavuz etme cesareti bilacak tacizle yetinmeyecek buyudukce.
(7,447 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum
(4,683 puan) tarafından
12 yaşında ki çocuğu annesiz birakildi diye acinmamali asla ve kız çocuğu sıvı gelmiş demiş bilinçli cekilde çocuk bosalmis amacı o bence bir güzel dovulmeli sonra kaynanası hesap verilmeli polise gidip şikayet olmalı canım sende çocuğunu daha tek birakma
0 oy
(2,625 puan) tarafından
Çok zor bir durum hemen pedagoga goturun vakit kaybetmeyin

Kizin kaç yasinda ?
(656 puan) tarafından
4 yaşında
(2,625 puan) tarafından
Daha kuçucukmuş
Iyi bir pedagoka goturun dilerim unutur bu yasananlari
(367 puan) tarafından
4 yaşındaymış
0 oy
(583 puan) tarafından
Ay canım kanım dondu ağlıyorum şuan ne dicem bilemedim 
0 oy
tarafından
Daha neler duycaz acaba... Kızınız kaç yaşında umarım iyi bir uzman desteği ile kolay atlatır
(656 puan) tarafından
4 yaşında
tarafından
Ay yavrum ya umarım iyi bir pedagogla kolayca atlatabilir
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Yaa ne desem bilemedim :( Allah hepimizin evlatlarını korusun. 
0 oy
(367 puan) tarafından
Eğer cocuk engelliyse köyde tacize uğramış ki sizin çocuğa yasadiklarini uyguluyor.cok geçmiş olsun benim kuzimin başına da geldi çok kötü bir durum her ikininde pedegoglarin gormesi lazim.
(656 puan) tarafından
Yok engelli değil aklı her türlü şeytanliga çalışıyor
(367 puan) tarafından
Cok geçmiş olsun cok üzgünüm
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Ne diyecegimi bilemiyorum pedologa gidin unutamaz bunu asla çokta küçük:(( diğerinde cocukmus  :(
0 oy
(6,037 puan) tarafından
Allah'ım yapan da çocuk. Nerden biliyor bunu. 

Canım acın büyük ama sakın kalmasın. Pedagog ne diyorsa onu yapmalısın. 

O 12 yaşındaki çocuğun da tedavi görmesi lazım. Bunun normal bir şey olmadığını öğrenmesi lazım. 
0 oy
(804 puan) tarafından
Allah hiç bir anneye hiç bir insana bu durumu yaşatmasin çok zor bi durum pedegoga hiç geç kalmadan götürün çok zor bi durum geçmiş olsun ne diyeceğimi bilemedim ama bence şikayetci olun çocuktan böyle tiniyeti bozuk Bi çocuk bunlara devam edebilir sizin kızınız olmasa başkası olur gözü korkar sikayetci olduğunuz zaman hiç değilse 
0 oy
(281 puan) tarafından
Psikolojik tedavi dsinda malesef elden bsy gelmio umarım güzel kızım unutursun bu sna yapılan kötülüğü malesef her yerde her an kötülük var 
0 oy
(2,306 puan) tarafından
12 yaşını doldurduysa ceza alabilir 

Ayy dehşet gerçekten 
0 oy
(1,200 puan) tarafından
O cocuk simdiden böyleyse ilerde ne olur Allah bilir bence onun icinde birşey yapilmasi lazim 
0 oy
(13,060 puan) tarafından
Allahım ya kuzum çok da ufakmış 
0 oy
(15,255 puan) tarafından
Pedagog a gidin. En doğru yolu o gisterir
0 oy
tarafından
Ay çok kötü bir durum ya 
0 oy
(2,676 puan) tarafından
Okurken nefesim kesildi, kuzeninden amcasından kan bağı taşıyanlardan dahi koruyamaz olduk evlatlarımızı. Hadi gel de şu dünyaya evlat getir.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 122 göst.
14 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esenb23 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
18 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde anne.bebek (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 125 göst.
0 oy
6 cevap 314 göst.
22 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu

380,455 soru

11,391,189 cevap

34,899 kullanıcı

...