0 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde (92 puan) tarafından
Kızlar 36 haftalık hamileyim haftaya pazartesi beni merkez hastanesine sevk edecekler bebegimde gelişim geriliği var 1760 gram. Haftaya sezeryanla alabilirler dedi bugün gittiğim doktor. Gelişim geriliği olup 37 haftada normal doğuran oldu mu acaba

7 Cevaplar

+1 oy
(11,089 puan) tarafından
Normal olsun diye kendini de bebeği de zora sokma lütfen. Doktor sezeryan diyosa sezeryan ol. Bebek küçük kendini itemeyebilir normal doğum olsa bile. 

Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin. İnşallah bu hafta boyunca güzelce gelişir bebeğin
(1,409 puan) tarafından
++++cok doğru bebek küçük olunca normal doğum çok daha zor oluyo
(92 puan) tarafından
Insallah bekletirler haftası tamamlanana kadar
(1,409 puan) tarafından
İnşAllah sağ salim alasın kucagina bende 35 hafta oldum vakit yaklaştıkca darılıyorum
(11,089 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun
(92 puan) tarafından
Amin insallah
-Reklam-
0 oy
(7,883 puan) tarafından
33 te kızıma gelişim geriliği var denildi 39 a kadar az az kilo aldığı için doktor bekleyeceğim sonuç olarak zayıf doğar ama anne karnındaki gelişimini tamamlasın dedi sonuç olarak 39 da normal doğum yaptım kızım 2.5 kilo doğdu. 
(92 puan) tarafından
Bakalim insallah merkezdeki hastane de hemen almazlar haftasında kendi dogar
(7,883 puan) tarafından
Canım ben özele gidiyordum doktorum bana açken bile yememi söyledi hergün aç karnına havuç suyu sıktım içtim şwtbetli tatlılar bebek mamaları karbonhidratlar sütler cevizler muzlar sürekli elimde gezdim tokken bile ye hep ye
(92 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum canım odaya gittigim yok yatana kadar mutfaktayim sürekli yiyorum et kaşar muz ceviz süt kabak çekirdeği herseyi yedim ama yok almiyo
0 oy
(2,862 puan) tarafından
Bu cihazlara hiç güvenmiyorum ben. Kızıma bacak boyu kısa **** olabilir dediler sonuç sapasağlam Rabb'ime şükür. İlk bebeğim normal doğum olmasına rağmen kızım kanala sıkıştı sezeryan oldum en hayırlısı neyse o olsun ayrıca sezeryan daha kolay geldi bana. Sen yemene içmeye dikkat et yeter 
(92 puan) tarafından
Yemediğim içmediğim hicbisey kalmadığı haftadan beri kilosu aynı. Doktor kan akışı hareketleri kalp atışı gayet iyi ama gelişmiyor diyo
0 oy
(410 puan) tarafından
Bende 3.5 hafta gerilik vardi 38.4 te normal dogurdum 2800 dogdu ama bana da alabiliriz denildi gelisimi devam ettigi icin beklediler carsamba hastanedeydim pazartrsi bir daha gel duruma gore karar verelim denildi cuma dogurdum 
(92 puan) tarafından
Bebek için hangisi iyiyse oyle yapicam mecburen o iyi olsun yeter
(410 puan) tarafından
Oyle canim saglikla gelsin insallah birde diger cocuklarinda bu sorunu yasamadin mi benm ilk cocugym o minyonluk hala etkiliyor 2.5 yasinda 10 kilo
(92 puan) tarafından
Diğer çocuklarım da zayıf doğdu ama hiçbirinde doktor sezeryanla alalım gelişimi durmuş demediler. Hepsi haftasında 2900 civarı doğdu
(410 puan) tarafından
O zaman baska doktorada gorun canm kimisinin yontemi sezeeryanda oluyor diger cocujlarindada yasadign bir durummjs birazda genetik o zaman
(92 puan) tarafından
Bakalim pazartesi burda alttan muayene yapıp merkeze sevk edecekler. Merkezdeki doktor ne diyecek bakalaim
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Canim normal dogum sakin yapma bebek cok kucuk riske atma.36+0 2kilo 7gram bebek dogurdum  sezeryanla .normal doguma riske atmadim.cok sükür simdi 5ay 22gunluk saglikli.seninde bebisin saglikla gelsin .sakin riske atma canim
(92 puan) tarafından
Bebeğim için hangisi iyiyse onu yapicam mecbur ona bisey olmasın yeterki
0 oy
(1,063 puan) tarafından
Ablam 35. Haftada 32 haftaya uyumlu doğum yaptı 2 kilo civariydi. Suyu geldi onun normal doğum yaptı. 

Küçük olduğu için bebekler doğum sıkıntısını tolere edemeyebiliyorlar onlar da yoruluyor normal doğum esnasında bunu da göz önünde bulunduruyor doktorlar. Hayırlısı olsun 
(92 puan) tarafından
Peki ablanızın bebegi kuvezde kaldı mı hiç şimdi nasıl durumu
(1,063 puan) tarafından
Yok hiç kalmadı. Gayet iyi hiçbir sıkıntı olmadı çok şükür. Ablamın kızları 40+ larda doğdu tombullardı, bu çok minikti tabi bacaklari falan incecikti
(92 puan) tarafından
Sağlıklı olsun da kilo sorun deil doğduktan sonra iyi bi bakimla çabuk toparlanirlar.
0 oy
(12,531 puan) tarafından
Banada dendı canım. 37 bitti geçmeyen bel ağrısı var acıla geldim nstye girdım şimdi

İlki normalde bklm bu sefer de normal olur inşallah 
(92 puan) tarafından
Bebegin kac kilo canım kac hafta gerilik var
(12,531 puan) tarafından
Bugün 2700 dedı bir hafta gerıde

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 161 göst.
3 Şubat 2022 Diğer kategorisinde soruicin (1,691 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 365 göst.
0 oy
6 cevap 216 göst.
8 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hatun12 (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 345 göst.
23 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Zeynepolat6363 (11 puan) tarafından soruldu

378,329 soru

11,323,956 cevap

34,775 kullanıcı

...