0 oy
93 göst.
Aile kategorisinde (1,945 puan) tarafından
Anneler benim bebeğimin doğdu doğalı uyku problemi var ve mızmız bi bebek. Ayrıca gurbetteyiz. Eğer çocuklar arası 3 yaş olsun dersem yine hamilelik doğum bebiş derken gezemeyeceğim. 2 çocukla gurbette zorlanacağım. Ama 4yaş olsun dersem oh 2 sene daha keyfime bakarım. Oğlum büyümüş olur biraz gezip tozarım. Sizce hangisi mantıklı? Bu arada çalışan bi anneyim. 2.olursa izne ayrılırım ama biri 3 yaş biri yenidoğan çok zor olmaz mı? Dediğim gibi yakınlarımda aileden kimse yok 

9 Cevaplar

0 oy
(10,074 puan) tarafından
Tamamen cocugun karakteriyle ve kardesini nasil karsilacagi ile alakali bi durum. Benimki suan 3 yasinda ve asiri eziyet ediyo kardesine. Ona olan kislancliginida benden cikariyor. Ablamin kizida 4 yasinda asiri asiri sikintili ablam diyoki asla ben buna kardes yapamam kafayi yerim
(1,945 puan) tarafından
Gerçekten çocuktan çocuğa çok değişiyor haklısınız. Bazen zaten tek çocuğu olanlara bakınca hayatta 2.yi yapmam diyorum :D çünkü çok rahat
-Reklam-
0 oy
(1,985 puan) tarafından
1 sene sonra bebek istemezsin benim bir kadın arkadaşım senin gibi düşünüyordu bi oğlu var daha bebek falan istemiyo bence yine siz bilirsiniz
(1,945 puan) tarafından
Zaten eşimde pek istekli değil. Oğlum zor bi bebek olunca gözümüz korktu. Ama yalnız kalsın da istemiyorum kardeş güzel bir şey
(1,985 puan) tarafından
Eh yani
0 oy
(6,102 puan) tarafından
İkisi arasında bence çok bir fark yok. 
0 oy
(3,769 puan) tarafından
3 senedir ne uyku problemi cozebildim daha tuvalet alistirimadim ikinci yolda.

Eşin destek oluyomu .

Ev işi yardım edermi.

Psikolojik olarak destekçimi.

Bunlar kocamda varsa yapp
(771 puan) tarafından
Ayy benimki 4 yasina girecek martta hala buyuk tuvalet yapmiyo tuvalete korkuyo napacam bilmiyorum artik 1 kez bile yaptiramadim buyugu
(3,769 puan) tarafından
Hadiyaa bnmki su oynamaya. Giriyo ama tuvalet için çok zor gidiyor
(771 puan) tarafından
Kucugu bazen soyluyo genelde ben goturuyorum zar zor altini islatiyo hep buyugu ne yapsam da yapmiyo arrik kac yasinda yapacak bilmiyorum seneye okula gidecek belkide nasil olacak hicbir fikrim yok ya en zor donem tuvalet donemi var ya
(3,769 puan) tarafından
Alla bunun için eğitmen varsa ona danisin
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Ben tam 3 yaş olsun arası demiştim nasip olmadı. Ama oğlumdan şunu net hatırlıyorum 4 yaşında baya baya düzelmişti laf dinlemeye başlamıştı. Eskiden ne elini tutturur ne laf dinler koşardı sokakta yıllarca Bi yere gidemedim 4 yaş olunca duruldu. 4 yaş ideal, rahat rahat kreşe de verebilirsiniz küçüğe evde bakarsınız yalnız da olsanız. Allah en hayırlı zaman da nasip etsin aileniz için 
(1,945 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm. Eşim 3yaşta kreşe sıcak bakmaz ama 4te kreşe de veririm
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Bence yaş farkı çok olmamalı öyle daha Zor oluyor en iyisi peşpeşe, tecrübeli anne olarak yazıyorum 
0 oy
tarafından

Şuanda tek çocuktan yanayım o yüzden bu soruyu eş geçiyorum 8-)

0 oy
(15,274 puan) tarafından
Bence 3 yaş daha ideal. İkisi birlikte buyusunler diye. Ama biraz daha gezeyim diyosan evet 4 yaş . Çünkü eşin olmadan 2 çocukla gezmek daha zor oluyo. Ancak mahalledeki parka falan yani 
0 oy
(603 puan) tarafından
Yaş farkı ya 1 ya da 4-5 falan olmalı bence ya anlamadan beraber büyüyecekler ya da aklı erip kıskanmayacak 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 286 göst.
7 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Huthut (894 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 186 göst.
28 Aralık 2021 Aile kategorisinde Syma (658 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 167 göst.
0 oy
36 cevap 1,535 göst.
25 Eylül 2019 Aile kategorisinde Su33 (50 puan) tarafından soruldu