0 oy
284 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Ben 28 yaşımda evlendim inanın Makarna ve kahvaltı hazırlamaktan başka bişey bilmiyordum okul yurt iş hayatı derken sıra gelmedi düğme bile dikemem el işi bilmem sağ olsun eşim hem yemek yaptı hem öğretti bende tarif baka baka deneye yanıla önce temel şeyleri öğrendim misafirimiz geldi İlk defa yatılı beğendiler yemeklerimi hepsi bitti nasıl sevindim anlatamam çoğu kişi annesinden öğrenmiştir eminim siz kendinizi ne zaman mutfakta buldunuz :)

32 Cevaplar

0 oy
(872 puan) tarafından
Seninle aynı bende okul çalışma yurt derken mutfağa hiç girmezdim evlendikten sonra öğrendim genelde tarif izleyerek :)  
-Reklam-
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Bende bilmiyordum arada girerdim kek vs yapmak için anne evinde.

Evlendim hep internette tarifle yaptim

Pratik corba vs gibi şeyleri kendim yaparım ama öbürlerini hala tarif bakmadan yapamam .
0 oy
(4,673 puan) tarafından
20yaşında evlendim hiç bi is yapmadan evlendim ilk gün sabah kahvaltısında yumurta istedi ilk yumurta kırdım  tereyağ sonra koydum tuz su bu hiç bişey koymadım yedi ikinci gün o yaptı sen güzel yemek yapitormussn dedim d.d şimdi her şeyi yaparım isten çıktım 4ayda herşeyi ogrenmeye başladım netten
0 oy
(5,347 puan) tarafından
Bende evde çok durmadım okul iş filan derken ama sıradan yemekleri biliyordum sadece. 

şimdi tarif bakarak da olsa farklı şeyler yapıyorum eşimde beğeniyor. Bizim yoremizde yok mesela içli köfte lahmacun ali nazik tantuni sulu köfte filan yaptım çok da iyi oldu. Yaptıkça el alışkanlığı oluyo . Yemek yarışmasında bile yemekleri deneyip katılıyorlar öyle hemen yapmıyorlar 
0 oy
(1,930 puan) tarafından

Nefis yemek tarifleri sagolsun:)

tarafından
Kısa öz
0 oy
(12,652 puan) tarafından

Patates kızartsam içi çiğ kalırdı :)

Şimdi el açması börektı yemektı ohooo

tarafından
Bende bir kabuk soyardım küçücük kalırdı patates
0 oy
(536 puan) tarafından
Ogrenilecek bisey gibi gelmiyor bana. Artık herşeyin tarifi internette var yani cokta zor bişey değil. Tek fark el lezzeti. Ben de universite boyunca yurtta kaldim hic yemek yapmadim. Ama evlendigimden beri hergun farklı farkli yemek yapmaya çalışırım eşimde begenir yaptiklarimi
0 oy
(578 puan) tarafından

Nişanlıyken :D Hala da bazı yemekleri ilk kez yaptığım oluyor annem sağolsun el bebek büyüttü bizi :)

0 oy
(97 puan) tarafından
Evlendikten sonra öğrendim çünkü 17 yaşında evlendim sjdsjakak ama şuan yapamayacağım hiçbir yemek yok ve elim çok lezzetli seviyorum yemek yapmayı 
0 oy
tarafından
Evlenmeden önce mutfaga girmedim. Yani çorba makarna vs basit şeyleri annem evde yokken yapardım o kadar. Evlenince nefis yemek tarifleri uygulaması elim ayağım oldu :) 
0 oy
tarafından
Benim annem cok titizdir asla mutfaga sokmazdi esim ile nisanlandik dedim ben yapmayi bilmiyorum dedim esimde benbiliyorum yapariz beraber yeriz dedi aradan 14 sene gecti butun. Yemek isleri bende cani isterse girer bi yemek yapar off parmakarini yer insanhelede balik yaparsa
0 oy
(7,741 puan) tarafından
Evlendikten sonra öğrenenlerdenim

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 416 göst.
12 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 375 göst.
0 oy
9 cevap 239 göst.
9 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu