0 oy
177 göst.
Diğer kategorisinde (475 puan) tarafından
Evleninceye kadar hiç köy hayati gormedim 6 yıldır evliyim ve 6 yıldır eşimin memuriyeti nedeniyle köyde yaşıyorum simdiye kadar hic şikayetci olmadim ama son zamanlarda aklima cok takilmaya basladi ilçeye ya da il e gitmek istiyorum ev sobali ve imkanlari kısıtlı köyün..... il e ve ilceye yakiniz surekli gidip geliyoruz ama köyde oturuyoruz... lojmanimizda cok guzel kotu degil....eşime il e gitmek istedigimi soyledim o da evimiz lojman oraya gitsek kira odemek zorundayiz birkac sene daha oturalim burda biraz birikim yapalim diyor..... siz olsaniz oturmaya devam eder miydiniz yoksa eşimi ikna etmeli miyim 

12 Cevaplar

0 oy
(2,674 puan) tarafından
Ben oturmaya devam ederdim . Malum kiralar yüksek, onun yerine birikim yapmak mantikli
-Reklam-
0 oy
(1,864 puan) tarafından
Hem ev güzel hem kira derdi yok hemde istediğinde ile gidebiliyorsun ben olsam kalır birikim yapardım 
0 oy
(889 puan) tarafından
Otururdum valla şuanki hayat şartları çok zor kiralar pahalı 
0 oy
(10,008 puan) tarafından
Eger gercekten kiraya vereceginiz parayi birikim yapiyorsaniz ben olsam otururum. Ama yok kira kadar birikim yapmiyorsaniz ..
(475 puan) tarafından
Birikim yapiyoruz canim ama sobali evde oturmak zoruma gitmeye basladi
(10,008 puan) tarafından
Haklisin canim eminim zordur Allah kolaylik versin ama devir inanki birikim devri ne koysan kar. Insallah gonlunce olur hersey
(475 puan) tarafından
Allah Razi olsun kuzum
0 oy
(1,318 puan) tarafından
Bence biraz daha idare et kiralar uçmuş durumda.Lojmaniniz güzelmiş Hem şehre yakınmışsnız hafta sonları gidip kafa dağıtabilirsiniz ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz . 
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Tabiki oturmaya devam ederdim oturuyorum da köyde oğlum buyuyesiye birikim yapıp gidicez inşallah Allah' nasip ederse bende çalışıyorum devir zor çocuklarımız biz kadar para kazanmiyacaklar çalışsalar dahil o yüzden yavrunuz için sıkın dişinizi derim
0 oy
(4,391 puan) tarafından

ederdim tabii ki. Hele bir de eşin öyle konuşmuş,bence bu düşünceyi kafandan silip atmalısın. Daha kalıcı ve güzel bir ortamın olması adına <3

0 oy
tarafından

Şuan en kötü evin kırasi 10 bin bence lojmanda kalmaya devam edin ben böyle bir teklif bile sunmazdim  eşin haklı 

0 oy
tarafından
Kira derdin yok birikim yapıyorsanız bence otur birikim yap ev al
0 oy
(8,040 puan) tarafından
Gerçek anlamda tam birikim yapmaşık fırsat var elinizde eğer yapılıyorsa birikim oturmaya devam ederdim
0 oy
(2,759 puan) tarafından
Dürüst olmam gerekirse ben yapamazdım. Birikim yapsanız ev alacak durumunuz var mı? Eğer varsa hadi 1  2 yıl daha idare et derim ama eğer yoksa gidince yine kira ödeyecekseniz ben olsam ertelemem. Alıştığım hayat standartlarından 6 yıl ödün verdikten sonra daha fazlasını yapamazdım.
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Alışmış ken kal derim, doğru diyor birikim yapsın çok güzel evler var oraya geçersiniz 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 54 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde heygirls (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 270 göst.
25 Haziran 2023 Aile kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 608 göst.
27 Ocak 2022 Aile kategorisinde meva1 (1,439 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 254 göst.