0 oy
217 göst.
Diğer kategorisinde (105 puan) tarafından
Kızlar tam uyutma mı iyi belden aşağı mı sezeryan çok zor mu nelere dikkat etmem lazım beni bilgilendirir misiniz 

18 Cevaplar

0 oy
(1,919 puan) tarafından
Bol bol yürürseniz hemen 2-3 güne bile toparlarsınız. Ama haraket etmezseniz 1ayda geçse toparlayamazsınız. Az az ve sık sık haraket
(105 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Devlette oldum belden uyuşma yapıyoruz dendi mümkün olduğunca sırt üstü yat dinlen kendini fazla zorlamadan yürü ama yanında senin yükünü hafifletecek biri olmalı bir haftyaa toplarsın İnslalah yurumeni yap ama
tarafından
Hayır ya ilk ameliyattan çıkınca sırt üstü yatiyon bir saat falan sonra yürü diycekler falan o esnada bebek emzirmek için veriyorlar memene ben ilk yürümeden sonra hep çocuk kucagimdaydi ilkin uyuşukluk olduğu için ve yeni çıktığın için yat deniyor gözünde büyütme acısı olcak ama geçecek böyle düşün ve bence annen olsun yanında acı bir tecrübe:(
tarafından
Korkma canım kendini motive et bol bol yürü zaten bebeğini kucağına alınca hiç bı agrin kalmıyor:)
(105 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim
(10,025 puan) tarafından
Sana onu diyenler halt yemis dogum yapip odaya geliyosun direk bebegini alip emziriyosun. Benim arkadasim normal yapti dikislerinden kicinin ustune oturup bebegini alamadi valla 1 ay
(105 puan) tarafından
Benimde ilki normal di canım bir sürü dikiş oruramadim 1 ay birde üstüne hemoroid mahfetti şimdi ikinci sezeryan olacak
0 oy
(1,919 puan) tarafından
Ben belden uyuşmali oldum çok rahattı bol bol yürümen lazım yanına sade Nescafe al biter çikolata al birde bol su iç strese girme sakin ol canim 
(105 puan) tarafından
Uyuştururken acıyor mu canım birde hissederim diye çok korkuyorum
(35 puan) tarafından
Yok hissetmezsin zaten sana bacagını kaldırabiliyomusun falan diycekler sen deniyceksin kalkmıycak bacagın öyle agırlaşıyor ki zorlasan da kalkmıyor ozaman kesin uyuşmuş olıyor ve başlıyorlar ameliyata belden yapılan ignede acıtmıyor normal iğne kadar bile tercihi sezeryanmı sizin
0 oy
(2,313 puan) tarafından
Yanına kahve al sade acı kahve suyla karışan Nescafe ama acı olandan narkoza o birebirmis önemli olan o narkozun eziyeti o çok kötü ağrıya iyi kötü serum iğne yapyorlar da narkoza yapacak bişey yok 
(105 puan) tarafından
Narkozun eziyeti ne canım doğumdan sonra mı acıyor
(2,313 puan) tarafından
Acimiyo kuzum bambaşka bişey o tümden uyutmada daha ağır oluyor ama belden uyutmayi bilmiyorum sırta kulunç girmiş gibi bir ağrı oluyor kiminde baş ağrısı kiminde kusma bulantı onu geri vücuttan çıkarana kadar zor oluyor biraz
0 oy
(5,825 puan) tarafından
1.si yatak serdirme sakın bacım gün içerisinde uzan yorulunca ama sürekli yatar pozisyonda olma yürü ve hareket et sürekli 

2.si sezeryan sonrası ağrın olacak tabiki ama dayanılmaz değil gazını çıkarınca rahatlayacaksın tabiki tamamen uyumana gerek yok çocuğunun doğduğunu görmek seninde hakkın

3.sü geceye kadar gaz çıkaramazsan hemşireyi çağır ve lavman istiyorum de lavmanın etkisiyle gazını çıkarırsın rahatlarsın 

4. Kayısı hoşafı yap yanında götür bol bol iç ameliyat sonrası kolay tuvalete çıkarır..

Korkma pozitif ol bol bol meryem suresi oku sağlıkla doğur inşallah bacım 
(105 puan) tarafından
Ayy sağol Allah razı olsun canım deneyecğim hepsini çok sağol
(5,825 puan) tarafından
Hepimizden inşallah bacım bidr nescafe al yanına başın ağrırsa içersin
0 oy
(265 puan) tarafından
Ben belden uyuşturmalı oldum sezaryen. Yanına Nescafe al, sütün gelmezse diye elektrikli sağma makinesi al, yatarken kalkarken dikkat et
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Ben ikisinide belden oldum çokta memnun  kaldım   bol bol yürüyüş  önemli 
0 oy
(57 puan) tarafından
2 sezeryan olmuş biri olarak sana birsuru tavsiye ilk kaldiricaklar ya ondan sonra canin yansa da kalk yürü eve geldiğim gibi işlerimi hep kendim hallettim kimse doğum yaptığımı anlamadı kendine en iyi iyilik yurumen battaniye al sezeryan sonrası kan çok kaybettigin için titreme oluyor kahve çikolata al yanına bol su olsun ki narkozu atasin hemen gazını ve büyük tuvaletini yapmaya çalış yapamaz isen söyle lavman yapsınlar eğer mümkünse sonta yakacaklar ya uyuşturduktan sonra taksinlar eğer takmazsalar küçük tuvaletin varken taktir eğer yokken taktirirsan canin aciyor benim diceklerim bunlar canim
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Canım korkma belden iğne yaparken nerdeyse hissetmiyorsun sinek ısırığı gibi . Zaten o an bebeğini görmeye odaklan sadece çünkü yarım saat bile olmadan bebeğini göreceksin çok güzel bir an . Bacaklarındaki uyuşukluk geçince seni yürütecekler . Yanına sade kahve al bol bol iç . Sütün gelmesi için Rezene çayı iç . Bestlak damla al . Allah sağlıkla doğum yapmayı nasip etsin.
0 oy
(1,217 puan) tarafından
İlk kalkınca ağrıyor o ilk ağrıyı umursamadan yürümeye devam et yoksa yürümeye çekinirsin
0 oy
(110 puan) tarafından
Ben belden uyuşturmalı sezaryen oldum hatta öncesinde normal doğum için 1 gün suni sancı verdiler olmadı sezaryenle doğum yaptım zaten uyuşuk olduğundan acı hissetmiyorsun 6 saat yattım bebeğimi hep kucağıma verdiler. 6 saat sonra hemşire eşliğinde ayağa kalktım yürüdüm. İlk kalkışta biraz acı oluyor ama dayanılmayacak gibi değil sonrasında dinlene dinlene hep yürüdüm ertesi günü bebeğimi ayakta yürürken emzirdim. Hastaneden yürüyerek çıktım yani söylenildiği gibi çok korkutucu değil verdikleri ilaçları da mutlaka kullan ben ağrım yok diye kullanmamıştım ağrı kesiciyi acım oluyordu hapı kullanınca daha iyi hissettim ve evin içinde de hep yürüdüm. Kendini korkutma 1 hafta sonrası hızla geçiyor biz 5 aylık olduk bile
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Belden uyusmadim genel oldum soeun yasamadim yatmazsan bolca yurursen cbuk iyilesirsin
0 oy
(1,376 puan) tarafından
Belden uyusturma iyi yanına çamaşıt gecelik takım falan çok koy bebek için de çok takım koy hiç korkma korkulacak birşey yok 10 kere dogursam 10 kerede sezeryna o kadr diyorum sana 
0 oy
(547 puan) tarafından
Ben panik atak biri olduğum için belden uyuşturma istemedim genel anestezi oldum sadece uyandığımda ağrım çoktu ilaçlarla azaldı oda bol bol yürü neskafe ve özellikle kayisili meyve suyu içmeni tavsiye ederim 
0 oy
(433 puan) tarafından
Lütfen kabız olma bağırsaklarını yumuşak tut
0 oy
(337 puan) tarafından
Özelde olursan şecim oluyor devlette belden oluyor ilk gün çok kötü geçiyor yatıp oturup kalkmakta wc zorlanıyorsun ama ertesi gün giy gide haram eleniyorsun ayağına çorap giydirttir doğum sonrası kendin giyemeyeceğin için istersen anlatayım nasıl olduğunu :) 
(337 puan) tarafından
Bide doğumdan sonra yatağını dik tut kalkması daha kolay olur ve yavaş yavaş yürü
0 oy
(2,450 puan) tarafından
Anestezi doktoruyla görüştün mü bilmiyorum. O seni bilgilendirmesi lazım doğumdan önce.. . Ben bazı şeylerden korktuğum için genel anestezi istedim fakat doktor onun riskleri daha çok dedi. Sezeryan ameliyatının bayıltma konusunda iyi geçmesinin tek sebebi anestezi doktorunun iyi olması. İlacın dozunu iyi ayarlaması lazım.. 

.( İlkini genel anestezi olmuştum mecburen alındığım için sezeryana) 2.yi spinal oldum ama çok şükür herşey yolunda gitti benim korkum bel baş ağrısı geçmeyenler oluyor diye duyuyordum. Birde migrenim olduğu için yine baş ağrım tutarmı  dedim. Ama şükür ki sadece 1 hafta baş ağrısı oldu yattığım zamanlar. O da geçti şükür sende hiç olmaz inşallah, sağlıkla al canım bebişini kucağına. Hiç korkma çok güzel bir duygu
0 oy
(41 puan) tarafından
valla ben belden uyutmalı oldum , alttan asla acı hissetmedim ama sanırım ilacı vermediler  doğum boyunca inanılmaz bir mide bulantısı hissettim , bir dahaki doğumumu tam narkoz düşünüyorum bu yüzden. sezaryan sonra benim yaşadığım boynumda hafif kas ağrısıydı , kas gevşetici kremle kolayca geçti. zaten doğumdan sonra seni kaldırmaya çalışacaklar yürütmeye çalışacaklar çünkü bu süreçte küçük yürüyüşler önemli. zaten ağrılar için hastanede kaldığın sürece ağrı kesici yapacaklar . doğumdan sonra biraz ağrı çekebilirsin evdeyken, özellikle yürürken , koltuktan kalkarken , eğilirken falan ,bu yüzden kendine cok yuklenme , ama hafif hareket et, ani hareketler ve cok eğilme yapma dikişleri zorlamamak gerekli.  sezaryan sonrası hafif kabızlık olabiliyor kuru meyveler iyi gelebilir.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 126 göst.
0 oy
4 cevap 59 göst.
0 oy
5 cevap 80 göst.
19 Haziran 2023 Diğer kategorisinde GSmsl (793 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 224 göst.
8 Ocak 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu

379,173 soru