0 oy
224 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (8,975 puan) tarafından
Selam kizlar. Gözlük kullanmaya başladım.1.25 ve 1.75 gözlük numarası. Ve astigmat varmış bulanık görüyorum. Bugün aldım gözlük ama baş ağrısı dengesizlik yaptı sanki yürürken disecekmişim gibi oluyor. Bir kaç güne alışır dedi optikde adam. Ama çok bir bilgim Yok numaram ilerler mi devamlı takmazsam ne olur. 2016 yılında yine muayene olup gözlük yazmıştı o zamanda kullanamamiştim. O zaman gözlük numarası 0.50 0.25 ti çok fazla artmış dedi optikde ki adam. Doktor pek bı açıklama yapmadı sadece reçete verdi o kadar 

11 Cevaplar

0 oy
(4,039 puan) tarafından
Kesinlikle fazla artmış

Benim de gözlüğüm var. Düzenli kullanmadığım için son zamanlarda arttığına eminim. Baş dönmesi dengesizlik ilk zamanlar çok normal. Kullandıkça alışacaksın. Kullan aksatma derecen ilerlemesin
(4,039 puan) tarafından
Bende miyop var uzağı göremiyorum
(8,975 puan) tarafından
Bende de miyop var uzağı görmekte zorlanıyorum ve bulanık görüyorum. Gözlüğü takınca çok çok fark etti ama gözlüğe alişmam lazım
-Reklam-
0 oy
(3,000 puan) tarafından
Bende miyop astigmat var yasin küçükse düzenli kullanim ile azalıyor ama eger yetişkin yaslardaysan ilerde sisecam kullanmamak için derecesi artarsa astigmatin mecbur kullanacaksın konforun için, kullanmama ihtimalini aklından çıkarmalısın.Ilk birbkac gün baş ağrısı mide bulantısı yapar sonra geçer merak etme normal astigmatta.
(3,000 puan) tarafından
Hatta zemine baktığında yakinmesafe egimlide görebilirsin.
(8,975 puan) tarafından
28 yaşındayım. Geçmesi beklenmez sanırım alişmam lazım
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Kesinlikle düzenli kullanılmazsa ilerliyor 1.25 ten 3.50 ye çıkmıştı derecesi bnmde 
0 oy
(7,871 puan) tarafından
Benim sag gözüm 1.5 sol gözüm 1.75 resmen körüm. Astigmatda var baya bulanık goruyorum miyoplukda var baya ilerlemiş hatta benimde. Gözlük verdi doktor ama alamadım bir türlü. 7-8 ay oldu bende muayne olalı acaba benimde artmismidir. Sen kaç liraya aldın gözlüğü.
(8,975 puan) tarafından
Canim ben uygun fiyatli.olani aldım açıkçası cerve 200 lira cam 550 lira 50 lira indirim yapıldı 700 liraya aldım
0 oy
(1,124 puan) tarafından
Herkes fazla demiş ama ben napayım ölem ozaman 3.5 dan 6.5 çıktı çünkü ***** gibi kullanmadım gözlüğü bide artı dakika başı mide bulantısı baş ağrısı dengesizlik oldu
(35 puan) tarafından
Ay benim de 4.5 oldu kullanmadım lazer yapacam mevbur gözlük kullanmiyorum
(1,124 puan) tarafından
Lazer çözüm değil bunu kaç doktora gittiysen söyledi 3.0 üstü numaralarda lazer tekrarlanıyormuş bi kaç sene sonra tekrardan
(35 puan) tarafından
Öyle mi benim gideceğim doktor Türkiye'nin en iyi doktorlarından Hacettepe üniversitesinden sorunsuz dedi
0 oy
(269 puan) tarafından
Ortalama 25 yıldır gözlük kullanıyorum yaşadıkların normal alışıyorsun zamnla .kullanmazsan derece artabilir evet
0 oy
tarafından
Göz bozulunca maalesef stabil durmuyor. Ara ara derece yükselir düşer. Kontrolü aksatmamak lazım. Sizinki çok yüksek değil. Benimki 8 üstüydü en son. Yani dereceyi stabil tutmak imkansız değil ama zor olabiliyor. 
(2,986 puan) tarafından
Çizdirme imkanınız var mı
tarafından
Maalesef benim çok yüksek ve amleliyatlı olduğu için çizdirme imkânım kalmadı. Ama sizin düşük olduğu için çizdirebilirsiniz
(2,986 puan) tarafından
Benim sol gözümde sinek uçuşması var ondan dolayı tereddütteyim
0 oy
(2,986 puan) tarafından
Alışırsın benim 5 numara kavanoz dibi gibi incelttim ama yinede kalın çizdiröek istiyordum ama nr olacak bilmiyorım
(8,975 puan) tarafından
Bende cizdirmeyi düşündüm ama o radde de değil sanırım benim ki
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Bana gözlük verdiler yapamadım lens kullanıyorum çok rahat lens kullanmanızı tavsiye ederim 
(8,975 puan) tarafından
Lens çok teferruatlı geliyo bana ya
0 oy
(1,706 puan) tarafından
Ben takmadım 4 e 4.5 oldu ve baya kaydı gözüm kesinlikle kullan canım ❤️ ben bir yıldır kullanıyorum ilk başlarda baş dönmesi baş ağrısı ve yürürken düşecek gibi oluyordum şimdi alıştım.
(8,975 puan) tarafından
Küçüklükten beri göz tembelliği var bende bazen kayma oluyo alişmam lazim
(1,706 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım ❤️ göz çok önemli ihmal etme

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 43 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Seherl (541 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 152 göst.
12 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde poyrazlina22 (248 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 275 göst.
15 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Goncagull (1,154 puan) tarafından soruldu

378,298 soru

11,322,932 cevap

34,773 kullanıcı

...