0 oy
152 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (248 puan) tarafından
Kızlar yaklaşık 1 yıldır gözlük kullanıyorum sol 1 sağ astigmatla beraber 1.25 neyse dün gittim kontrole hatta bilirsiniz bı damla damlattilar bikac saat bulanık gorebilirsin dedi neyse gözlükleri değiştirmek gerekiyor dedi ikisinde 1 numara olacak dedi neyse aldım ben gözlük ama bulanık gösteriyor gözlüğü çıkarınca sıkıntı yok ama gözlüğü takınca uzağı bulanık gösteriyor yakında sıkıntı yok eski gözlüklerimi takıyorum sıkıntı yok bunlarda dünden beri gözümde baş donmesi vs yapmadı ama net göremiyorum

Çerçevelerim ilk gözlüklerimden farklı onlar dikdörtgendi bunlar yuvarlak çerçeve farkeder mi böyle yada bikac güne duzelir mi gözlük kullanıp değiştirenlee yardımcı olsun lütfen 

10 Cevaplar

0 oy
(800 puan) tarafından
Ben gözlüğümu değiştirmisyim öyle Bi kaç hafta uzay boşluğunda yürüyormuş gibi oldu başım döndü hatta sonra gözlüğü kullanamadim lense geçiş yaptım uzunca bir süre lens kullandım en son çizdirdim kökten çözüm oldu 
(248 puan) tarafından
Seninde böyle bulanık gösteriyor muydu benim öyle bi sıkıntım yok ama uzağı yani çokta uzak değil 2 metre oteyi bulanık görüyorum yakında sıkıntı yok ama çıkarınca da gözlükle olduğu gibi bulanık değil anlamadım gitti
-Reklam-
0 oy
(1,088 puan) tarafından
Çerçeve görmeye etki etmiyor bence dereceniz de bir sıkıntı var. Yada ekstra gözlük camında özellikler istediniz mi. Misal mavi ışık koruması kolay temizlik odak noktaları gibi farklılıklar. Onlardan kaynaklida olabiliyor alışma sürecinde. 8 yıldır gözlük kullanıyorum ama çok kullanmam sevmiyorum kullanmayı şuan yeni yeni kullanmaya başladım gözlüğünü 10 gün oluyor yeni aldım bende de başta göz ağrısı falan yapti yeni yeni alışıyorum 
(248 puan) tarafından
Yani özellikli bı cam ama tam detaylı bilmiyorum ama eski gözlüğümde böyle ozellikliydi ışık kırma falan onda böyle sıkıntı yaşamadım ama bu bulanık gösteriyor
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Yanlış yapmış olabilirler eski gözlükte sıkıntı yoksa
(248 puan) tarafından
Bilmiyorum ya ondaki astigmat numarasını silip ikisinide 1 numara yaptılar camların ondan mı oldu acaba ama yani bunları takınca baya bulanık görüyorum öyle böyle değil
(1,849 puan) tarafından
Bu çok anormal yani bı tık bulanık olabilir bir kaç saat ama seninkinde sıkıntı var bnce. Başka bir gözlükçü gözlüğü götür ve doktorun yazdığı ile uyumlu mu ona baktir
(248 puan) tarafından
Evet banada normal gelmedi gözlükçü tanıdık bikac gün kullan olmazsa getir bakarız dedi ama dünden beri aynı yani düzelme yok hiç
0 oy
(441 puan) tarafından
Yıllardır kullanıyorum. Ve numaralarım seninkinden büyük. Daha önce sadece mavi ışık geçirmeyen cam kullandım. Şimdi ise sertifikalı bir cam kullanıyorum. Yanlış anlamazsan yeni doğum yapıp emzirme dönemin bitti mi yakın zamanlarda çünkü benim gittiği. Doktorum doğumdan sonra emzirme döneminden sonra göz numaraları çok çabuk değişebilir demişti hormonlardan dolayı ben de kullandığım gözlükle bulanık görmeye başlamıştım sonra şimdi ki gözlüğüme geçince sanki büyüteç kullanıyorum gibi olmuştum sonra alıştım
(248 puan) tarafından
Hayır doğumum ve emzirme donemim değil ama bende sanki bu yeni gozluklerime kabahat buluyorum yani astigmati kaldırdı diye mi oldu artık bilmiyorum pazartesi gidicem bakalım takamiyorum hiç çok bulanık gösteriyor yani benim gözlerim 1 numara ama bunları Takinca sanki 5 numaraymis gibi :D
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Benim kizim kullanıyor onunki daha ileri derecede biz gözlüğü değiştirince mutlaka derecesi değişmiş oluyor onu takincada daha net görüyorum diyordu şimdi lens kullanıyor 
0 oy
(86 puan) tarafından
Eski numaraya alışıyorsun değişince oluyor ben kaç tame değiştim hepsinde de yaşadım genelde her sene yeniliyorum gözlüğü de camı da bir de eksi derecede gözüm bilgisayar oyununda gibi geziyorum 1 hafta anca alışıyorum 
(248 puan) tarafından
Ya dalgalanma falan evet var ama aşırı bulanık gösteriyor yani öyle böyle değil çıkarınca bile daha net görüyorum,:D
0 oy
(519 puan) tarafından
Numaranda sıkıntı vardır. Benimde astigmat var her gözlük değişiminde bastığın yer farklı gelir ama pusluluk olmaz sadece algı bozuluyor. İki gün dene olmadı başka Dr git şikayetlerini anlat . Gözlüğü makineye koyup bakarlar yanlış değer yazmış olabilirler
(248 puan) tarafından
Evet optikciyle görüştüm o da öyle dedi pazartesi tekrar doktora gidicem bakalim
0 oy
(4,215 puan) tarafından
Bence gözlüğün camlarinda sıkıntı var benimde öyle oldu daha sonra düzelttiler benim gözlerim ikiside 8.5 
(248 puan) tarafından
Bencede camlarda sıkıntı var yani ben artık gözlüklerim yetersiz geliyor diye gittim artmış olabilir diye adam numaramı düşürdü anlamadım yani
0 oy
(2,073 puan) tarafından
Hipermetrop mu miyop mu soylememissiniz ama ben kendimden örnek vereyim 2 yaşından beri gözlük kullanıyorum hipermetrop astigmat göz tembelliği var her sene göz.kontrplu olup gözlük değiştirirdim ve her seferinde dediğiniz gibi başım dönüyor gibi olurdu gözüm etrafı ***** görüyor gibi olurdu bir alışma evresi bu d3gisem numaraya. 
(248 puan) tarafından
Miyop var bende ama baş dönmesi bulanık var evet ama onlar sıkıntı değil ama gözlüklerle aşırı bulanık görüyorum aşırı yani camlar bence sikinti
0 oy
(275 puan) tarafından
Kedi göz çerçeve yaptırdım asla net göremedim zaten iki tane yaptırdım biri de kemik yuvarlak onunla daha iyi gördüm. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 96 göst.
3 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oylesinebiriiste (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.
10 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dlksngl (1,849 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 179 göst.
9 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Ashshhshs (996 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 233 göst.
9 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimin annesi (9,007 puan) tarafından soruldu

379,946 soru

11,374,113 cevap

34,856 kullanıcı

...