0 oy
196 göst.
Diğer kategorisinde (310 puan) tarafından
Sorum yukards

26 Cevaplar

0 oy
(4,986 puan) tarafından
Yazın verdim bide mama veriyorsam da suyu Bi iki damla ağzına damlatirdim 
-Reklam-
0 oy
tarafından
3.5 aylıkken vermeye başladım 1 çay kaşığı ayı arttıkça kaşık sayısını arttırdım
0 oy
tarafından
Ben verdim yazın sıcağında doğdu bebeğim ki anne sütü değil mama kullanıyorduk doktorumuzun mama icen bebeklere verilmesi gerektiğini soyledi bide zaten mamanin tadina bakarsan baya şekerli yani yazın sıcağıyla ağzı kurur diye düşünüyodum verdiğimde doyasiya degil zaten 1 2 cay kasigu kadar oluyordu gunde 2 3 kere ama hazır su alıp onu kaynatıp oyle veriyordum
0 oy
tarafından
Vermedim mama kullanmiyordu kişti ztn 
0 oy
(1,614 puan) tarafından
Verdim 3. Aydan sonra d vitamini verdikten sonra bir çay kaşığı her gün ağzını temizlesin diye 
0 oy
(4,635 puan) tarafından
Kişti ama verdim 
0 oy
(2,787 puan) tarafından
Doğdu andan itibaren biberonla verdim suan 6 aylık bebeğim 
0 oy
(15,166 puan) tarafından
Verdim veriyorum da. Doktor söyledi. İki çocuğumda da aynı sorun oldu. Bezinde turuncu lekeler oluyordu. Susuz kaldığına işaret bu. Doktorlar suyu daha çok içir dedi. İcirdigim halde öyle dediler. Artirdim ben de. 
0 oy
(119,250 puan) tarafından
verdim ben     
0 oy
tarafından
Yazın doğdu sıcaktan ateşlendi küveze girdi çıktığı gibi daha 5 günlükken su vermeye başladım ben doktor çay kaşığıyla ver dedi emzirdimde ve ikinciye hamileyim buralar sıcak olur yine direkt su veririm kimseyi dinlemem bu konuda 
0 oy
(15,945 puan) tarafından
3 aylık daha vermedim 
0 oy
tarafından

Evet verdim ve iyiki vermişim 

0 oy
(5,828 puan) tarafından
Aralıkta doğdu kendim bol bol su içtim 5. Ayda ek gıda ile suya başladık bez sayısı ve çişi normalse gerek yok demişti doktorumuz 
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Mama veridyim için ara sıra veriyordum
0 oy
(5,892 puan) tarafından
Bebeğim 5 aylık. Daha hiç vermedim. Mama vermiyorum
0 oy
(891 puan) tarafından
Valla doğduğu andan itibaren vermiştim anne sütü emmesine rağmen çay kaşıgıyla damlatıyordum agzına hiçte bişey olmadı hiç bişey suyun yerini tutmuyor tamam anne sütü emerken gerek yok ishal olur bagırsakları bozulur diyolar ama bence suyun miktarı az olduğu sürece sorun yok şuan 12 yaşinda gayette saglıklı maşallah:) 
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Hic vermedim iki cocugumda da. Emziriyodum zaten suyu aliyor. Daha sık emzirdim yaz aylarinda.
0 oy
tarafından
Ben veriyorum arada 4 aylık sudan da zarar gelecek değil ya
0 oy
(736 puan) tarafından
Ben verdim sudan ne zarar olcak zaten bana kalirsa mama alan bebek su icmeli cunku kabiz oluyo yada cok kusuyo ben yarim saat sonra cok az su veriyodum.
0 oy
(11,093 puan) tarafından
İçirdim ben yaa

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 158 göst.
6 Haziran 2022 Aile kategorisinde Dilaray1404 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 237 göst.
0 oy
40 cevap 352 göst.
10 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu