0 oy
180 göst.
Diğer kategorisinde (421 puan) tarafından
Aslında düşünmüyordum aima sütüm yetersz ve öama almıyo 1 kasık yoguft vs baslsammı

13 Cevaplar

0 oy
(482 puan) tarafından
Tadımlara başlayın yoğurtla başlayabilirsiniz ama doktorunuza danışın mutlaka
-Reklam-
0 oy
(1,537 puan) tarafından
Valla kızım da 4 aylığa yakın sütüm kesildi bende mamaya başladım 2,3 ççeşit mama değiştirdim yaramadı günde 7 Bez atıyordu 6.ayına 15 gün kala ek gıdaya başladım hafif bağırsağına agır gelmeyenlerden sorun yaşamadım aile hekime sor neden olmasın 
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Yemeye hevesi vardı destekli oturup başını tutabildıgı için başladık biz 1 hafta 10 gün oldu 5.5 aylik. Öncesinde de gönülsüz olsam da çöm tavsiye edildi 4 aylıktan beri zararsız yemeklerin suyundan dudağına sürdüm 1 damla kadar. Bakalım faydasını görecek miyiz 
(421 puan) tarafından
Ayy cok var üzülüyorumda agzını acıyo elime atılıyor falan
(2,126 puan) tarafından
Zamanı ya da değil ben bir şey söyleyemem canım siz araştırıp içinize sineni yapacaksınız
(663 puan) tarafından
Destekli değil ek. Gıda için desteksiz oturması gerekiyor erken başlayıp ileride çocuğa mide rahatsızlıkları yaşatacaksiniz anlamadım herşeyin zamanı var
(2,126 puan) tarafından
Desteksiz oturmaya 8.ayinda başlayan çocuklar var 8.aya kadar ek gıda verilmesin mi yani? O dediğiniz katı gıdalar için geçerli benim bahsettiğim çorba ya da püreler..
(663 puan) tarafından
Siz nasıl biliyorsanız öyle yapın
0 oy
(15,325 puan) tarafından
Ben bir haftadır yemeklerin suyundan çay kaşığının ucuyla veriyorum. İlk olarak 2 hafta önce elma suyuyla başladım. Sonra havuç suyu sonra yoğurt 3 gün kuraliyla. 5.5 aylık şuan. Yemek yerden hevesleniyo Yavrucum. o yüzden dayanamıyorum. Bana ebemiz söyledi başla diye
0 oy
tarafından
Yoğurt meyve püresi sebze çorbası pirinç unu filan yedirebilirsin canim
0 oy
tarafından
Ama ev yogurdu olsun hazır asla kullanma
0 oy
(1,160 puan) tarafından
6aylik yeni başladım riske atmayın 
0 oy
(4,712 puan) tarafından
Canım doktor bana 4aylıkken başla dedi yavaş yavaş başlamıştım ama biz mama kullanıyorduk onu bırak yoğurt princsiz yoğurt çorbası meyvelerin suyunu *** sulandir o şekilde ver demisti ama her şeyin içine zeytin yağ koy kabız olmasın demisti 
0 oy
(1,570 puan) tarafından
Başla cnm önce tatlandirma yap sonra corbalar yap bebiş için daha iştahlı olur insallah
0 oy
(909 puan) tarafından
Doktorunuza danışın belli bir gidişi var misal 6 aylıkken de önüne hemen her şey koyulmuyor 1 yaşın öncesinde ağır gelebilecek alerji yapabilecek şeyler var zaten dolu dolu değil tadım tadım gidiliyor doktorunuza durumu anlatın 
0 oy
(3,464 puan) tarafından
4.5 aylık kızım yoğurt veriyorum çok şükür bir alerjisi olmadi doktor da 5 ayda başla dedi  tadıma  sen de  doktoruna danış sonra cnm
0 oy
(2,813 puan) tarafından
4 ayligiz bizde elimizde bişi faln görünce atiliyor kilosu falnda iyi gelişimi bn asiya gidince sorucam ona göre basliycm 
0 oy
(375 puan) tarafından
Canım bende tam 5 ay 1 haftalıkken başladım zaten hemen öyle yemiyor 2 hafta tadım falan oluyor az az yiyio daha sonra artık biraz yemeye başlıyor tabi bebekten bebeğe de değişir doktora danış istersen

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 400 göst.
29 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Minikmucizembenim (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 122 göst.
21 Ocak 2021 Aile kategorisinde Susuli (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 94 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Cgdmgnn (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 150 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Trknkrc (298 puan) tarafından soruldu

381,691 soru

11,426,259 cevap

34,985 kullanıcı