0 oy
206 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (301 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar 3 gün önce nolmal doğum yaptım kesi yapmadilar yırtılman yok dediler dolasiyla dikişte olmadı ama 4 yıl önce kızımı dogururken yırtılmam olmuştu iç diş dikiş yapıldı bu doğum dikişsiz olduğunu çevremdekilere söyleyince olurmu öyle şey yirtilmissindir ama dikmemisler diyorlar yırtılan yer tekrar yirtilirmis kafamı çok karıştırıyorlar olabilirmi acaba??

14 Cevaplar

0 oy
(12,565 puan) tarafından
Canım ikincida da illa dikiş olacak diye bir şey yok. 

Kızımda kesı atalımmı yırtılma olmasın diye sordular atmazsak da olur bir iki saat daha uzar dedı doğumu , tamam dedim atıldı. Doğum yapacağım inşallah bu sefer bende dikişsiz yaparım
(1,501 puan) tarafından
Canım nasılsın doğum oldu mu çok merak ettim seni göremedim hiç
(12,565 puan) tarafından
Merhaba ☺️
Yok canım ne sancı var ne kasılma bekliyorum
Kuşburnu adaçayı içiyorum hurma yiyorum squat yapıyorum yok :(
(1,501 puan) tarafından
Ahh kıyamam canım şifa olsun yediklerin dilerim birazdan bir sancı girer akşama kalmadan doğurursun güzel ve kolay bir şekilde ♥️
(12,565 puan) tarafından
Sağ olasın inşallah ♥️♥️
(1,501 puan) tarafından
♥️♥️♥️♥️
-Reklam-
0 oy
(1,972 puan) tarafından
Herşey bebeğe göre doğuma göre değişir . Dikilen yer yırtılır diye kesin bir kural yok olabilir de olmayabilir de. Senin olmamış demekki . Benimde ilk çocukta kesi yoktu ikinci de attılar çünkü 2 numara kilo ve irilik olarak önde doğdu . Normalde ilk daha zor olur ama buda benim doğumum işte. Herşey mümkün yani .
(301 puan) tarafından
İnşallah olmamıştır her doğum bir olmuyor tabi ama yırtık tekrar yirtilir denince mantıklı geldi
0 oy
tarafından
Ay Allahım o çok bilmişler de olmaza halimiz ne olurdu cahil doktorlarin elinde çekerdik dimi…

Benimde ilki dikisli (dogum baslamadan direk kesi attilar devlet hastanesinde) 

ikinci dikissiz kesisiz oldu 

kimsede boyle bise demedi herkez masAllah deyip sevindi söyleme aman nazar olursun deyip gectiler 
0 oy
(8,858 puan) tarafından
Gayet de oluyo sacmalamasinlar. Benim de ilk doğumda çok dikişim vardı. İki ay oturamamistim valla. İkincide ama iri bir bebek olmasına rağmen hiç dikişim olmadı. 
0 oy
(7,369 puan) tarafından
2500 doğdu oğlum dikiş atilmişti bunda nolur bilmiyom şuan yine hamileyim doğum gercekleşsinde  benim icin dikiş önemli diğil oğlumda cok zorlanmıştım
0 oy
(565 puan) tarafından
Canim benim ilk kizim da yiritlma olnustu ikimci dogumumda neredeyse hissetmedim bile doğururken o kadar genislemis yani fikisleri tutmamisti yeniden estetik oldum daralltiim doktor bike sasirdi 6 parmak aciklik var dedi hep stajyer ebeler yapmisti dikisleri 
(301 puan) tarafından
Benim önceki doğumdan kalma genişlik vardı biraz bu doğumda da dikişsiz olunca daha fazla genişlik olcak diye korktum aslında daraltmayi bende düşünüyorum ama oda zor ya tekrar doğum yapmış gibi oluyor
0 oy
(6,209 puan) tarafından
Vallahi büyük kızım da dikişim oldu Ama küçük de hiç olmadı Çünkü kesi atılmadı
(301 puan) tarafından
Çok iyi benimde kesi olmadı önceki dogumda kızım çıkarken yırtılma oldu bunda da kesi olmadı ama yırtılma yok dediler
0 oy
(942 puan) tarafından
Gerekmeyen doğumlarda yapmıyorlar ilk doğumumda 8 ikincisinde 3 dikiş tek aldım mesela 
0 oy
(9,544 puan) tarafından
Yok kız kaynanam 4 çocuğunu dikişsiz doğurmuş  tam açılması olmuş tarlada çok çalıştık diyordu ondan olsa gerek 
0 oy
(119,224 puan) tarafından
ilk dogumda yirtilma oldu ikincide kesi ve yirtik olmadi bendr
0 oy
(2,468 puan) tarafından
İlk doğumum 33 haftalık 2500 gram doğdu dikişlerim vardı ikinci 36 haftalık yine 2500 gram doğdu dikişsiz oldu 
0 oy
(8,021 puan) tarafından
Çok bilmişler yaaa... İlk kızımda hem içerden hem dışarıdan çok dikişim vardı. İkincide zaten kafası çıkmış bir şekilde yetiştim hastaneye doktor kesip hemen alayım mı dedi bende hemen bitsin diye kes al dedim. Yoksa kesilmeyecekti canım. 
0 oy
(887 puan) tarafından
Tabi ki 2. Doğumda dikişsiz olab çok kişi var arkadaşımda ablamda ikinci dogumlarini kesisiz atlattilar neden olmasın. İlkinde olması normal ama ikincide de illa dikiş olacak diye birsey yok ayrıca yırtılma olsaydı sen de farkederdin ağrın olurdu ve kimse öyle vicdansız değildir yırtık varken kapatmayip gönderecek kadar. Tek kişi olmuyor ki illa biri olmada biri derdi dikiş atılmalı diye. Demek ki olmamis yırtılma. Gecmis olsun ❤️
(301 puan) tarafından
Çok teşekkürler inşallah öyledir alttan ağrım yok ama sancım çok oluyor nedendir anlamıyorum
(887 puan) tarafından
Normaldir canım bende de olmuştu. Rahim eski boyuna dönüyor yavaş yavaş bu yüzden ağrı oluyor
0 oy
(613 puan) tarafından
Öyle diyenlere e gelip siz dogurtsaydiniz ya çok biliyorsanız desene. 

Tabiki dikişsiz doğum yapabilirsin. Benim yengem ilk doğumda çok dikişi vardı diğer iki doğumda hiç dikişi olmadı 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 568 göst.
16 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Tatlibiranne (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 139 göst.
5 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ayse57575 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 349 göst.
8 Haziran 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 202 göst.