0 oy
131 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,373 puan) tarafından
Hanımlar antibiyotik kullanmayı sevmeyip mecbur kaldığınızda verilen süreyi tamamlıyor musunuz yoksa çocuğun iyileştiğini görür görmez 3 gün ya da 4 gün kullansanız bile bırakıyor musunuz kullanmayı. Çünkü sorduğumuzda Doktor ya da Eczacı 7 ila 10 gün arası kullanmayı öneriyoruz diyorlar ama bu süreç bitene kadar zaten iyileşmiş oluyorlar Ayrıca çok da iyi bir şey olmadığı için iyileştiği anda Sizce bırakmak mantıklı mı

7 Cevaplar

0 oy
(4,548 puan) tarafından
Canım o süre tamamlanmayinca hastalık tekrarlıyor geçti diyip bırakmamak gerekiyo çünkü tekrarlayinca yine antibiyotik tedavisine baslaniyo en iyisi düzenli kullanilmasi
(6,136 puan) tarafından
Evet, hastalık tam bitmeden ilaç kesilince tekrarlıyor hastalık. Vücut iyileşme gösterdiğinde hastalık yapan bakteriler tamamen yok olmuş olmuyor.
(1,373 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
-Reklam-
0 oy
(254 puan) tarafından
Mecbur kalmadıkça ilaç kullanmam eğer antibiyotik verildiyse süreye uyarım çünkü geçti sanıp bıraktığında antibiyotiğe karşı direnç oluşturuyormuş. Bu yüzden süresine göre kullanmalısın
(1,373 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
tarafından
Oğlum 1 yaşında hayatımda ilk kez antibiyotik kullandım azitro diye ve 3 gün verilmesi gerekiyordu tamamlıyorum . Antıbıyotıkler günü ne zaman bitirilmesi gerekiyorsa o zaman kesilmeli aksi takdirde vücut ona da bağışıklık yçkazanıp bir sonrakin de hiç bir işe yaramıyor … 
(1,373 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
tarafından
Burada yazan tüm yorumlara katılıyorum hastalığa neden olan mikropların bağışıklık kazanmasini istemiyorsanız süresine uymalisiniz. Aksi taktirde daha güçlenmiş bir şekilde gelen mikroplar hastalığın daha ağır geçmesine sebep olur. 
(1,373 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
(11,416 puan) tarafından
Ben iyileşince bırakıyorum vücudunu ilaca alıştırmak istemiyorum çünkü ateşi 39 görmesem doktora da götürmüyorum sadece burun akıntısı hapşırık olduğunda yani
(11,416 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim bilmiyordum kendim de ilaç kullanmamaya çalışıyorum belki de o yüzden
(13,838 puan) tarafından
Sonra enfeksiyon atlmiyomus birikiyormus zorunda kaldiginiz zaman gunu ne diyorsa doktor okdr sure kullanman daha iyi
(11,416 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim tekrardan bunda sonra öyle yaparim
(13,838 puan) tarafından
Ne demek:)
(1,373 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
(6,454 puan) tarafından
Hastalığın tekrar etmesini istemiyorsan doktorun önerdiği gün kadar kullan 
(1,373 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
(13,838 puan) tarafından
O sureyi doldurcaksin sonra enfeksiyonu atti saniyorsun ama.atmiyor askinda evet kullanmak iyi degil ama enfeksyn varsa kullanmamak da iyi degil.o enfeksiyon birikip faekli hastaliklara yol acabiliyormus Allah korusun 
(1,373 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
(13,838 puan) tarafından
Ne demek

İlgili sorular

+1 oy
21 cevap 376 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Fatmaaa... (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 290 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy