0 oy
410 göst.
Aile kategorisinde (1,070 puan) tarafından
Kızlar ben kaynanam da kaldm 2 ay. Annem bana 40 dk uzaklıkta evi küçük babam ve ekstra kardeşim var o zamanda oruçtu eşimde annemgilde kalsam asla kalmazdi orda işide yaşadığımız yerde idi. Kaynanam a araba ile 10 dk mesafedeyz. Hani annemde kalsam kesinlikle rahat edemezdm bide annem öyle küçük çocuğu kucağına alma altını değişme flan yapamaz. yani bilmiyorum kaynanam kadar becerikli değil o konularda. 2 ay rahattm gerçekten orda yemegim flan hersey hazırdı. Kaynanam kalkardi bazen benle beraber uyanirdi gazı olsa ağlaması olsa beraber bakardk. Ben uyurdm o bakardi falan.. arkadaşmda bana hep annende kalmadın diyor e diyorm ben o burdaki gibi rahat edemezdm. Annenn evi diyor nasl rahat olamayacaksn. Bunu ona bi türlü anlatamiyorm. Kızım 20 aylık bi daha düşünüyorum seneye nasipse. Evinde kal ne uapcan kaynananda diyor. Kendiside Siz kaynanasinda kaldi 1 hafta on gun sonra 2 ay annesinde kaldi. Siz nnerde kaldınız doğumda.  

45 Cevaplar

+1 oy
(1,839 puan) tarafından
Ben hep kendim baktım kendime birde sezeryan doğum yaptım
-Reklam-
0 oy
(2,253 puan) tarafından
İnsan nerede rahatsa orada kalmalı benim ilkinde kaynanam geldi bana ikincisine ablam a gittim  annelerin evi ufakti
0 oy
(2,913 puan) tarafından
Kendi evimdeyim annem yanımda 1 ay kaldı sonra kaynanam geldi 3 hafta kaldı sanırım. Ben ne annemde kalirim ne kaynanamda en güzeli kendi evin. Gelecek durumları olamasa annemde kalırdım eşim de gelmezse gelmesin yani ben dogum yapmışım o beni düşünmüyor ben mi onu düşüncem. Kaynanam annemden daha becerikli çocuk bakımında ama her şeye bık bık takar konuşur karışır. O yüzden annemi tercih ederim 
0 oy
(256 puan) tarafından
Hiç kimsenin evinde kalmadım kendi evimdeydim çok rahattım
0 oy
(3,170 puan) tarafından
Arkadaşına ne oluyor ona ne yani kimki bu kadar karışma hakkını buluyor kendinde sanane de geç niye açıklama yapıyorsun ki 

Ben annemde kaldım 37 gün sonra evime gittim ikinciye niyetim yok ama olursa evimde kalırım 
0 oy
(12,779 puan) tarafından
Ben kendi evimde kaldım annem bir ay benle kaldı tekrar çocuk düşünsem asla başka yerde kalmam gelen gelmek isteyen gelir yanımda kalır gider 
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Evimde kalıyordum önce, sonra rahatsızlandim annemlere gittim  biraz öyle kaldım , sonra eşimin babası vefat etti öyle biraz daha kaldım, sonra tam evime geçtim sürece alışacam deprem oldu öyle annemlerde kaldım baya , benmki hep mecburen oldu yani , valla ilk zamanlar nasıl bebeğine daha verimli olacaksan öyle yap annen veya kayınvaliden farketmez bence, kendin için iyi olanı yap milleti boşver 
0 oy
(1,445 puan) tarafından
3 dogumda da evime geldim ilkinde görümcem 10 gün baktı evine gitti ortancamda kaynanam bana baktı Allah razı olsun 40 gün bogunca 3.cüde ise evime geldim hiç yatağa bile girmedim havalar sıcaktı ayakta iyileştim kimseye de ihtiyaç duymadım 
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Kendi evimde kaldım annem 5 gün kaldı yanımda onun dışında eşimle ikimiz baktık hep bebege 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Evimde tek başımaydim
0 oy
(3,364 puan) tarafından
Kendi evimde kaldım kayinvalidem ve annem geldi bana 10 gün annem kaldi ise geri dondü 40 gün kayınvalidem bekledi kendi düzenimi oturttum sonra
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Evimde kaldım ben. Annem ve kayınvalidemin evi yakın bana. Nöbetleşe onlar gitti geldi 1 hafta 10 gün. Yemek temizlik,beni dinlendirme vs. Bunları yaptılar sağolsunlar. 
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Ben kendi evime kaldım annem 3 gün kaldı kaynanam 10 gün. 14 günlük sezaryenliydim kaynanamlar gitti kizima tek baktım 
0 oy
(15,034 puan) tarafından
Ben kendi evimde kaldım. Annemler geldiler sagolsunlar bize. Sonra bir hafta kadar ben annemlere gittim. Yani sen nerde rahat ediyosan orda kal. Kayınvaliden ne güzel iyi de bakiyomus. Annen de gönül koymuyorsa problem yok. Arkadaşın neden kendi dogrusunu sana dikte etmeye çalışıyor ki. Saçma yani . Rahat etmişsin ki kalmissin
0 oy
(5,087 puan) tarafından

İkisinde de evimde tek kaldım ☺️

Zordu ama elhamdülillah geçti gitti :)

0 oy
(3,814 puan) tarafından
Nerde rahatsan orda kal ama yanı brbege bakmak ıcınsd ona sen bakıcaksın illaki. Benm kaynana akşama k2yatar uyanınca da ancak sever agladı gı an alannesı emeceek der yemek temızlık yapmaz. Annem de bebekten ne anlar ne sever tut dersem tutar ama yemegı işi gücü hep halleder. O yuzden ben annemi secerım cunju bebek benım ben iş güc yapacağıma bebegmle ilgilenıym derım. Tercih senın.bi dde 2 ay 40 gun falan xok fazla bana göre toparlanana kadar onlar sen dde kalsın bence kımı istiyorsan. 
0 oy
(294 puan) tarafından

ikiz kizlarimdada evimdeydim ve tektim canim oglumdada.Kaynanam yakindi ama oyle gelip kalanim yoktu. şanslisin maşallah:)

0 oy
(1,529 puan) tarafından
Annemde kaldım ama evimde kalsaydım daha iyidi hepimiz korona olmuştuk çok dikisim vardı ben kalikip herşeyi yapıyordum herkes benden beterdi bide üstüne kızım yoğun bakımda yedi baya kötü günlerdi 
0 oy
(119,151 puan) tarafından
kendi evimde kaldim hamd olsun tek basimaydim ama hamd olsun kimseye muhtac olmadim gunlerce yemek yapamadigim oldu haftalarca peynir domates ekmek yedik makarna yedim gun şükür diyodum ama 1 allah kuluna minnet etmeden bi basima buyuttum ☺️❤️
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Annem 1 hafta bizde kaldı sonra gitti 10 dk mesafe kaynanama yok benim eltimle altlı üstü artık konuşmuyoruz 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 319 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Rukieye (2,127 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 59 göst.
29 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mina (2,604 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 196 göst.
8 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Canparcam (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 239 göst.