0 oy
363 göst.
Diğer kategorisinde (79 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba hanımlar çeyrek altın bebekleri cocuklari nazardan koruyormus bu doğru mu ?Peki sadece ceyrekmi olmalı gramin çeyreği falanda var daha uygun maliyet açısından fiyatlardan haberim yok çocuğuma bir künye almak takmak istiyorum?onunda faydası olur mu nazara? Ömer dongeloglu diye bir hoca soyluyormus programinda ne kadar doğrudur?

19 Cevaplar

+2 oy
(4,976 puan) tarafından
Bu inanış şirktir.

Materyal, nesne ,esya vs korumaz.
(79 puan) tarafından
Hocalar şirke teşvik edermiki Ömer dongeloglu hocamız diyormys bnde birinden duydum
(3,080 puan) tarafından
Altin nazardan korumaz. Bebeklere altın takılmasının nedeni gelen gidenleri o altına dikkat çekmeleri bebeğin yerine. Böyle gözler kötü bakışlar enerjiler altına yoğunlaşmış olur. Ama altın direkt nazardan koruyor diyemeyiz. Nas felak ayetel kursi nazar duaları okuyabilirsin
tarafından
Mrvgul katılıyorum nazarı korumaz ama dikkat oraya dağıldığı için bebeğe pek kimse odaklanmaz ve böylelikle nazar olma olasılığı düşüyor
-Reklam-
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Hiç duymadım canm en güzeli bolca Ayetel Kürsi Felak nas okumak bence 
0 oy
tarafından
Her kötülük ve şerden Koruyan tek Şey DUA dır...cidden altının nazari koruyacağına inandınız mi...
(79 puan) tarafından
Bn demiyorum Ömer dongeloglu diyor bari dip not geceyim oraya linclicek gibisiniz merak ettim paylastim inanç meselesi degilki
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Yok artık sende hurafe öyle şeyler nazardan korumak istiyorsaniz bol bol okuyacaksınız en çok annenin babanın nazarı değer cocuga
(79 puan) tarafından
Ömer dongeloglu diye bir hoca soylemis programda
(4,547 puan) tarafından
Bol bol oku sen altınla olacak iş değil o Ayetel Kürsi Felak nas
(79 puan) tarafından
Okuyorum zaten sıkıntı yok künye de takilirya bebeklere bağlantısı varmi bu konuyla onu merak ettim sadece
(4,547 puan) tarafından
Cisimler eşyalara süs için takılır korur diye değil
0 oy
tarafından

Dikkat genelde altına gittiği için o enerji kişiye değilde ziynete gidiyor. 

Korur mu korumaz mi bilmem ama bir yerde tedbir 
(79 puan) tarafından
Tamam o şekil korumuyor mu ?
tarafından
Bence koruyordur ne kadar koruyoru bilmem ama bir yerde tedbir.
(79 puan) tarafından
Simdi mantıken altında dikkat çekici yenidoganda herkes merak eder bakar iyi kötü niyet bilinmez altına bakarlarsa bebek dikkat cekmez belki ondan demiştir Ömer hocamiz
0 oy
(6,238 puan) tarafından

Acaba bizim gelin ondanmi ceyregi şapkadan çıkarıyor bandanaya bandanadan kıyafete prdan yastığa takiyor :P

0 oy
(2,092 puan) tarafından
     Hurafe.
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Çeyrek küçük olur nazara Reşat takın:angel:

Daha neler duyacaz valla ya

(104 puan) tarafından
Ayy nasıl güldüm :))
(27,352 puan) tarafından
Valla ya millete iş lazım
0 oy
(6,827 puan) tarafından
amac dikkat dagitmak canim nazardan tabi korumaz sadece bebege yonelmezler gozleri uzerunde ki ceyrege yonelir bebegin guzelligini odaklanmazlar
0 oy
(2,353 puan) tarafından
O olay şey yeni dogan çocukların yastigina bir altın takılmali insanların gözü cocuktan önce o altına deyerse nazar olmazmis gibi diye izlemiştim bence yoksa altın nazardan korumaz sadece çocuktan önce göz altına kayarmis nazar değmezmiş gibi bir konuydu canm o
0 oy
tarafından
Dur anlatayım sana şirk diyen olmuş sende yanlış anlatmışsın tabiki altın korumaz bebeğin yakasına üzerine altın takılır nazarı değecek kişi ilk bebeğin yüzüne değil de altına bakacağı için gözden korunur rahmetli Ömer Döngeloğlu hocanın o sohbetini ben canlı dinlemiştim sahte altın bile taksan olur 
tarafından
Nazar ayeti Felak nas okuyabilirsin altın da takabilirsin ben sahte künye takıyorum bileğine dışarı çıkmadan okuyorum gelince okuyorum
(79 puan) tarafından
Sahte altın yani
(79 puan) tarafından
Bebekten zor yazdim toparlayamadim cumlemi anladiginiz için bni teşekkürler
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Ya altın sadece dikkati uzerine çektiği için ilk bakışı çocuğa değilde altına vermiş olurlar.oyle
0 oy
(119,308 puan) tarafından
 nazar duamiz ayetlerimiz var altin ne alaka
0 oy
(885 puan) tarafından
Şu şekil açıklıyorlar onu mesela bir kişi çocuğunuzu sevicek Ken direk gözleri ile çocuğunuza bakmak yerine ilk önce altına bakıp çünkü altın dikkat çeker millet bakar neymiş ne değilmiş diye merakından ilk önce ona baktığı için o ilk bakış enerjisini altına verir derler bu şekil de yani yoksa altın korumaz sadece kişinin ilk bakışlarına maruz kalmaz bebek beşiğine takın derlerdi bakan ilk altına baksın da enerjisini altına versin diye
0 oy
(2,675 puan) tarafından

Yok çeyrek az tam altın takmak lazım bütün kem gözlerden korunmak için :D

0 oy
(84 puan) tarafından
Canm nazardan koruması şöyle oluyor bir insan birine baktığı zaman üzerindeki altın dikkat çektiği için nazar altına geçiyormuş böylelikle insana çok dikkat edilmiyor bu yüzden koruyor diye biliniyor 
0 oy
(5,627 puan) tarafından

Allah bize o beyni kullanalım diye veriyor :woot:

Sence böyle bir şey olabilir mi???? Ne kadar mantıklı geliyo sana bu ne alaka yani 
(79 puan) tarafından
Yok Bn demedim bunu ilgimi çekti Ömer hocanin böle demesi mantık aramadim merak ettim
(5,627 puan) tarafından
Bana çok saçma geldi belki hoca farklı bir şekilde anlamıştır
0 oy
(202 puan) tarafından
İnanmayın öyle şeylere.  Şirke girersiniz Allah korusun. Peygamberimiz nazar ayeti olarak Felak ve Nas sürelerini okumayı tavsiye etmiştir. Her gün okuyun sizi Allahın ayetlerinden  başka bir sey korumaya gücü yetmez. 
(79 puan) tarafından
Sayı farkedermi kaçar defa okuncagi bazen 7 yada 11 okuyorum
(202 puan) tarafından
Farketmiyor 7 ya da 11 defa okuyabilirsiniz.
0 oy
(3,308 puan) tarafından
Altın nazardan korumaz hiçbir nesne boncuk materyal nazardan korumaz duaların koruyuculuğu vardır o programı biliyorum hoca onu bebekleri dikkatli bakışları altın üzerine çeker manasında söylüyor 
(79 puan) tarafından
Ee yani olede faydası olmuomuki insanlarin ne niyetle baktiklari bilinmez cunku
(3,308 puan) tarafından
Canım o işler çok basit duruyor ama öyle değil Allâh korusun imanın sıkıntıya girer sen nas felak oku emanetim Allah ın de tamam

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 324 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Annembanadoymaz (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 991 göst.
17 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 140 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 156 göst.