0 oy
357 göst.
Diğer kategorisinde (139 puan) tarafından
Hanımlar yemekle pek arası yok yerse pilav türlü makarna yogurt ayran bunları yiyor ve fazlasıyla meyve tüketiyor

Muz mandalina nar bu 3 onun dışında tuketmiyor sabah öğle akşam yemek yedirmek için illa meyveyide vermek zorunda kalıyorum yoksa yemek yemiyor napicam bilmiyorum meyve bu kadar tüketmek zararlı olabilir mi acaba  2.5 yaşında kız 

Başka yemek alternatifi yaptığım zaman yemiyor yesede meyve olucak illa 

11 Cevaplar

0 oy
(10,387 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Porsiyon olarak fazlası zarar olur canım, vücuda şeker yüklemiş oluyorsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Maşallah ne güzel. Benimkide ağzını süremiz meyve sebze ye 

Zararı var mı bilmiyorum ama sanmıyorum da 
0 oy
(4,225 puan) tarafından
Meyvenin zararı olmaz ama öğün yerine yemezse ama yemeğini güzel yedikten sonra meyve yemesinde sıkıntı olmaz zaten ufacik çocuk en fazla ne kadar yiyebilir ki
0 oy
tarafından
2.5 yasindaki oglum ayni. Yemegini de yer ama biraksam butun ogunleri meyve ile gecirebilir.

Bir cocuk bir gunde 4 armut 2 elma 2 mandalina yiyebilir mi ya? Yiyor valla.
(139 puan) tarafından
Yemek vermesem aramaz bütün gün meyve ile geçirebilir yemekle sıkıntımız var gerçekten napicam bilmiyorum yesede illa meyve olucak tabi ilk meyveyi yer bitirir :))
tarafından
Ayni inan :) yemek yiyor onda sorun yok ama vermesem aramaz. Tam bir meyve canavari. Kuruyemisi falan da cok seviyor. Yese ayri dert yemese ayri gercekten :))
(14,123 puan) tarafından
Benimkide mandalinaya sardi dokuncaj diyorum arkasi kesilmiyo ya
tarafından
Elif biraksam 1 kg mandalina yer oturup asla dur duragi yok anne mandina anne mandina diyip geziyo evde :D
(14,123 puan) tarafından
Benim kucuk de oyle ya cok yiyor inanki:)
tarafından
Yarasin kuzulara ne diyelim masallah :))
(14,123 puan) tarafından
Amin amin masallah:)
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Yemekden sonra yediryosan sıkıntı olmaz bırak yesin tabi aşırıya kaçmadan. Ama normal öğünlerin yerine sabahdan akşama meyveyle durursa doymazki zararı varmı bilmiyorum ama
0 oy
tarafından
Hiç bişey olmaz bizde günde nerseyse 2 kg meyve yiyoruz kızımla ben zaten çok tüketirm oda benim gibi ha benimki yemek de yer ama küçükken bende çok yerdim biaey olacağını sanmam yeter ki meyve olsun abur cubur değil sonucta
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Benimde oğlum öyle bacım 
0 oy
(1,452 puan) tarafından
Benim oglanda 4 yasinda hep et turu yemek istiyor, sabah akşam anne mangal anne kemikli et anne tavuk corba hep et :)
0 oy
tarafından
Benimkine kalsa günü full meyveyle geçirir musade etmiyorum çünkü fazla yiyince hiç iyi gelmiyor ona kabız oluyor yada ishal fazla yiyince 
0 oy
(9,108 puan) tarafından
Benim oğlum da 29 aylık. Ara ara bazı meyvelere takiyo. Bir ara hep elma yiyodu..bir ara nar. Bir ara mandalina. Ama hepsini aynı zamanlarda yemedi hiç. Bir gün yediğini diğer gün yemiyo
0 oy
tarafından
bizim yemek meseleside öyle pilav patates yogurt meyveyi cok yiyo mesela bugun 1tane muz 2tane mandalina yedi dahada dolabin kapagina yapismisti yemek yese sıkıntı yok ta yemegince sadece meyve givir zivir isteyince sıkıntı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 112 göst.
14 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 322 göst.
2 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.
29 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (564 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 2,530 göst.