0 oy
531 göst.
Diğer kategorisinde (345 puan) tarafından
Kızlar şimdi benim ablam 2014 de trafik kazasında vefat etti ve o gece üzerinde olan kıyafetleri dışında mesela saat bileklik kolye bunlar vardı saati diğer ablam aldı kolye ve bileklik annemdeydi bugün aramış beni annem ben bı tane bilenzik beğendim kendime ablanın bilekliğini de sattim üzerine para yokdum aldm diyor bende bozuntuya vermeden kuyumcuyu aradım hemen adama tarif ettim abi sen ayır anneme bişey söyleme ben yarın Alaçam dedim ama eşimi aradım maaş yatmadı daha malum paramız yok dedi benimde öyle zoruma gidiyor ki annemin bu bilekliği sırf kendi beğendiği bisey için satması bende eşime eger izin verirsen kolyemi verip bilekliği alayım dedim Allah razi olsun eşyalar senin ne yapmak istersen sen bilirsin dedi yarın gidip kolyemi verip bilekliği Alicam tabii kii takmayacam ama en azından hatıra o gün bile kızın bileğinde olan bişey yanii sizce doğru bişey mi annemin yaptığı ve siz olsaydiniz ne yapardiniz

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Yaptığın şeyi yapardim annen çok kırıcı bi hareket yapmış :pouty:

(345 puan) tarafından
Cidden eşime anlatırken bile boğazım düğüm oldu eşimde anladı hemen kapattı telefonu böyle şeylere dayanamaz ama adamında elinden bişey gelmiyor yanii öyle bir zoruma gitti anlatamam bide diyor e ne olacak orda duracağına kendime bileklik yapıyorum ben ölünce size kalır mevzu bize.kalmasi değil zaten yanii ablamın hatırasını hiçe saymasi
tarafından
Aynn öyle adı üstünde hatıra güzel kar etse bile satılmaz anlamı başka:(
(345 puan) tarafından
Kar edip ne yapacak Allah aşkına gelmiş 59-60 yaşına bu yaşından sonra ağır altın taksa ne takmasa ne yanii onun yüzüne benim kolyem de gidecek ama olsn kolyem hiç gözümde yok gitsin sonuçta hatıramiz başkasına gitmesin
tarafından
Yok kız diyorum yani kâr edilecek birsey olsa bile satılmaz diyorum yaşı ne olursa olsun genç bile olsa satması hoş olmaz insanın yüreği el vermez olsun gülüm sen kardeşinin hatırasına sahip çıkıyorsun kolye elbet birgun yaparsın basın sagolsun
(345 puan) tarafından
Amin canım sağol
-Reklam-
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Yani annenin eli nasıl uzanıp sattı maneviyat
(345 puan) tarafından
Bende bunu anlamıyorum canım yanii şoka girdim resmen
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Ay çok üzücü ya sen en doğrusunu yapıyorsun canim hatırası var sonuçta

Bu arada basın saolsun allah rahmet eylesin inşallah
(345 puan) tarafından
Sağol canım amin bakalm inşallah yarın gidip alicam
0 oy
(6,827 puan) tarafından
nasil kiymis ki sonucta kizindan bir hatira 
(345 puan) tarafından
Bende ona anlam veremiyorum canım yanij nerden aklına geldi nerden aldı götürdü sattı birde bana bile söylemedi yanii
(6,827 puan) tarafından
bilemicem canim basiniz saolsun
(345 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Gözünün önünde istememesini isterim ama onu satıp başka şey alıp takması akıl alır gibi değil 
(345 puan) tarafından
Aynen bende buna şaşırıyorum kendi beğendiği bisey için nasıl satabilir yanii
0 oy
(13,863 puan) tarafından
Haklisin annen hatalı. Yani duygusal olarak bi anlam ifade etmiyor gibi davranmış. Sende iyi sakin davranmışsın valla. Bu arada Rabbim sabır versin ablandan dolayı. 
(345 puan) tarafından
Amin canım sağol yanii ne diyebilirim ki annem yanii bunu ablam yapsaydı belki bir çok şey söylerdim ama hangi akılla alıp götürdü sattı bilmiyorm yarın gidip Alicam Allah'ın izniyle adama söyledim tamam eritmeye göndermiyorum yarın gelin alın dedi
0 oy
tarafından
Evlat acısını rabbim düşmanıma bile vermesin belki annenin aklında başka düşünceler vardı sattı . Yargılamamak gerek evladı ölmüş sonuçta . Rabbim mekanını cennet eylesin inşallah başınız sağolsun 
(345 puan) tarafından
Amin sağol canım zaten asla yargilamoyorm ama cidden benim zoruma gitti satması o nasıl sattı hala anlam veremiyorum yanii
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Ya belki de gördükçe acı çekiyor ayıplamamak lazım bence 
(345 puan) tarafından
Canim görebileceği yerde değil bir kutuda telefonu bilekliği ve kolyesi var saklıyor yanii anı hatıra bu her zaman gorudugu bişey değil ki nerden aklına geldi nerden götürdü bozdurdu hala aklım almiyor
(1,785 puan) tarafından
Öyle söyleme yine de kınamayalım sonuçta onunda evladı
(345 puan) tarafından
Asla kinamiyorum ne diyim yanii ona da bişey diyemiyorum demiyorum da açıkçası yaşadığı şeyler kolay değil sonuçta
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Annenin yaptigini yapmaya içim.elvermezdi. üzücü. 
0 oy
tarafından
Çok üzücü ama görünce üzülüyor olabilir bende bebegimi.kaybettim butun esyalari verdimbirilerine  aklima gelince cok uzuluyordum 
0 oy
(11,074 puan) tarafından
İhtiyaçtan satsa anlarım ama keyfi olarak onu verip başka alması bana da garip geldi. 
0 oy
(3,683 puan) tarafından

Annen ne kadar hatır niyaz bir kadınmış(!)  Çok üzüldüm ya.

Ben de senin yaptığını yapardım...
0 oy
(119,305 puan) tarafından
bende olsam senin yaptigini yapardim ☹️
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Tüylerim diken diken okudum ben o acı hatırasına kıyamam dokunmaya maneviyat denen bir sey var bu cok onur kırıcı bir davranış ya 
0 oy
(7,948 puan) tarafından
Allah korusun ben olsaydım bende senin yaptığını yapardjm. Ama sana tavsiyem annene deme gidip aldım o bilekliği. Şok oldum nasıl kiymis satmış 
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Ayyy bende dayanamaz senin yaptığın gibi yapardım, bende kızkardeşimi kaybettim seni az çok anlayabiliyorum, eşine de helal olsun çok güzel destek olmuş valla 
0 oy
(2,884 puan) tarafından
Yaa nasıl kıymış iyi yapmışsın sakla hatıra kalır 
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Acaba psikolojik olarak zorlaniyormuydu onu gördüğünde 
0 oy
(790 puan) tarafından
Kimseyi kinamam.Ama.yaptigi yanlış siz çok iyi bişey yaparsınız hatırasını saklayarak 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 195 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (752 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 418 göst.
23 Kasım 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 152 göst.
26 Mart 2023 Aile kategorisinde Papatya000 (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,327 göst.