0 oy
125 göst.
Diğer kategorisinde (3,180 puan) tarafından
Kızlar gebe bölümünde sarılık la ilgili npost açmışlar sarıntülbenti önermişler doktorlar bile öneriyor muş sizin doktorlar da önerdi mi kızz bende cahillikten başka bişey değil dedim herkes savunmaya gecti tulbent yok doktorlar diyo çok etkisi varmış vs katılıyor musunuz 

10 Cevaplar

0 oy
(4,220 puan) tarafından
Tamamen batıl inanç
-Reklam-
0 oy
(48,531 puan) tarafından
hastanede mavi isik tutmuyorlar mi sariliga emzirmekniyi geliyo bizimde koydu annemlerde ben pek ortmedim 
(3,180 puan) tarafından
Aynrn mavi tutuyorlar canım benim oğlan yatmıştı
0 oy
(361 puan) tarafından
Tülbent bir faydası olacağını sanmıyorum. Benim bebeğim hiç sarılık geçirmedi sarı kıyafet tülbent falanda kullanmadım. O kadar saat uyumasına rağmen olmadı şükür. Uyandıramıyorduk çocuğu 
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Eskiden kalma bir batıl inanç. Devir eski devir değil farkına varsalar keşke.
0 oy
(15,611 puan) tarafından
Sarılığı olan bebeğe sarı kıyafet giydirilmesi veya üstüne sarı tülbent örtülmesi de doğru değildir. Ülkemizde en sık gördüğümüz yanlış inançlardan bir tanesidir. Sarılığı olan bebeklerde sarı kıyafetler giydirilmesi veya üstünün sarı tülbentle örtülmesi bebeğin sarılığının fark edilmesini zorlaştırıp tanı konulmasını geciktirmekten başka hiçbir işe yaramamaktadır.
(3,180 puan) tarafından
Gittigi doktor ışıgı acık bırakıp sarı tulbent koymalarını istemiş :Sss
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Aksine sarı tülbent ters etki yapıyo diye okudum sanki.. İlla örtülecekse beyaz tülbent örtülmeli. Daha sarı tülbent öneren doktorla karşılaşmadım hiç 
0 oy
(12,814 puan) tarafından
2. Gün yatırdım oğlumu sarılıktan öyle deseydi tülbente sarar evime getirirsin millet kafayı yemiş 
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Katılıyorum ben 
0 oy
(1,893 puan) tarafından
İnanmıyorum. Yok altın suyu ile yıka yok sarı giydir 
0 oy
(1,668 puan) tarafından
Etki ediyormu bilmiyorum ama benim bebeğim küvezdeyken görmeye gittiğmde tüm küvözlerin üstünde sarı bez vardı açik sarı

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 1,151 göst.
10 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 499 göst.
11 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
29 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.