0 oy
1,148 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar sarılık olan bebeklere sarı tülbent örtüyorlar ya sizde yaptınız mı . Örnek olarak  ne yaptınız varsa fotoğraf atar misiniz. Bende yapmak istiyorum. Fikirlerinizi alabilirmiyim . Teşekkür ederim şimdiden 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
O yalan bacim ya büyük bir hurfeden ibaret ben bol bol emzirdim bir haftaya kalmadi atlatti şükür 
tarafından
Eskilerden beri söyleniyor bilemedim canım . Teşekkür ederim ♥️
tarafından
Rica ederim. Evet eski zaman söylentisi
(434 puan) tarafından
Ay evet bence de yalan benim kızımın sarılığını yükseltti. Ben açık mavi tülbentin üzerine florasan salladım çabucak düştü.
tarafından
Sarılık olan bebegin yanina sarı şeyler koyulursa sarılıga daha baskı yapmis olur  sarı sarıyı cekmez. Yalan dolan iste bolca emzirmek en guzeli
tarafından
Himm anladım canım sağol teşekkür ederim ♥️
-Reklam-
0 oy
(2,201 puan) tarafından
Biz bisi ortmedik inananki :) gunde sabah ve aksam uzeri 10/15 dk falan gunes alsin bebeis daha ise yarar
tarafından
Himm anladım canım Mayıs ayına denk geliyor bizim hesabımızla . Doktor henüz bisey söylemedi doğum tarihi ole ilgili . 40 ımız çıkınca dışarı çıkarız ozaman :) haziranin ortalarına doğru 40 ımız çıkar bol bol güneşe çıkarız teşekkür ederim canım ♥️
(2,201 puan) tarafından
40i beklemene gerek yok ki tatlim evin onune indiriirsin biz  oyle yaptik apartma nin onune indirdik 10 dk falan oyle oyaladık cok cabuk gecirverdi aklinda bulunsun :)
tarafından
Teşekkür ederim canım doğduğu zaman insallah ♥️
0 oy
(13,614 puan) tarafından

Canım üşendim şmdi odaya gtmeye, 

bu ikisinin aynısından yaptım 

Mavisini kendime yaptım 

Sarısını oğluma. 

İnan hurafe,  örttük genede 18 derece sarılık oldı.. 

image

tarafından
Güzel olmuş canım. Bende bilemedim oyuzden sordum cnm :)
(434 puan) tarafından
Aa bu sarının aynısından bende de var annem yapmıştı. :))
0 oy
(55 puan) tarafından
Sari tülbent veya sari kiyafet hic bir etki yapmaz hurafe bnm oglum sarilik oldu yarim saatte bir emziriyodum ama gecmedi 1 gece sarilik icin yatti hastanede oyle gecti simdi yine 2ciye hamileyimm 
tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Doğruluk payı yok canım benim.kızımda kan uyusmazligina bağlı sarılık geçirdi sarı renk sadece göz yanilmasina sebep olur özellikle ortmeyin dedi sık sık besledik bir gece hastanede fototerapi gördü ışık altında yatırdık ara ara su verdik ona rağmen ten renginin normale dönmesi yaklaşık 3 ayı buldu 
tarafından
Bizde de kan uyuşmazlığı var. Bakalım ne olacak:) teşekkür ederim:)
(2,039 puan) tarafından
Hayırlısı olsun kuzum ben şimdi yine hamileyim eşime takılıyorum kanını verme bu çocuğa diye ama bakalım nasip :)
tarafından
:):)  sağlıkla gelsin inşallah canım. Kaç aylık hamilesin :)
(2,039 puan) tarafından
Amin canım hepimiz sağ salim alırız inşallah kucağımıza 6 buçuk aylık olduk
tarafından
Sağ Salim kucağına almak nasip olsun inşallah
0 oy
tarafından
Hurafe yok sarı tülbent yok mavi tülbent felan ışığı açık bırak vs hastahanenin mavi ışığı farklı bir ışıktır zaten canım bildiğimiz ışık değil bol bol emzirdim sarılık yaşamadık 2 saatte bir alarmla emzirirdim
tarafından
Teşekkür ederim canım ♥️
0 oy
tarafından
Sarılık ve sarı tülbent çok saçma bişi sarılık varsa bolbol emzir tek çözümü bu iyi beslenmesi lazım sütün az ise mama ver ek olarak 
tarafından
Teşekkür ederim canım ♥️ Ama daha doğmadı
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Benım ilk bebegım de sarılık yüksekti. Doktor bol bol emzır dedı. Ve evde mavi renk gece lambası kullan dedı. Hastane de sarılıktan yatan cocuklara küvezin üst tarafında da mavi renk lamba oluyormus
tarafından
Anladım Teşekkür ederim canım ♥️
0 oy
(335 puan) tarafından
Tülbent veya ışıkla ilgisi yok. Olacaksa oluyor. Tamamen efsane 
tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Hicbirsey bol bol emzir
0 oy
tarafından
Ordu tarafinda sarilik olmasin diye sari tulbent orterlerdi . Evlendigim tarafta kim gorduyse sari ortme sarilik olur dedi . Demekki uydurma bisey . Ortmedim daha. Oglum sarilik olmadi ama her saat emziriyodum
0 oy
(264 puan) tarafından

Ben öyle şeye inanmıyorum ama kaynanamlar böyle Bi şey yapmışlar benim hoşuma gittiği için örttüm sarı da olur pembe de mavide bence farketmez 

image

0 oy
(692 puan) tarafından
Bende inanmıyorum ama annemi kıramadım o olduğunda hep örttüm beşiğine hemşire beyaz ışık dedi geçene kadar gece gündüz yak dedi 2 günde geçti şükür
0 oy
(225 puan) tarafından
Yalan olanlar yalan inanma benim iki kuzenim var ikiside sarı tülbent taşıdılar hastaneye yanlarında ikisininkide sarılıktan hastanede yattı ben inanmadım goturmedimde çok şükür benimki yatmadı ve onları kimden erken doğdu zayıf doğdu bu çocuğun b slenmesi bağışıklığı ile ilgili tülbent ne yapabilirki
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Canim sarı giydirilmez bebege tamamen hurafe o tulbentte sarı olmaz peygamber efendimiz yeni dogan bebege sarı giydirildigini gördüğünde mudahale edip beyaz örtüye sarmıştır araştırabilirsiniz sari örtüde sarılık anlasilmaz zaten

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 125 göst.
0 oy
23 cevap 499 göst.
11 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 5,546 göst.
9 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 952 göst.
25 Haziran 2020 Kültür-Sanat kategorisinde Derinerim (55 puan) tarafından soruldu

378,094 soru

11,316,934 cevap

34,762 kullanıcı

...