0 oy
105 göst.
Diğer kategorisinde (55 puan) tarafından
İyi akşamlar hanımlar 35+1günlügüm ikizlere gebeyim şükür  Allah herkese nasip etsin gün verildi bana 37 haftada alacaklar inşallah 25 Aralık'ta aslında sorum şu ilk çocuğum normal oldu ve anne sütüyle beslendi mama hiç kullanmadık hani bunlar ikiz sütüm yeter mi yetmez mi Allah biliyor yinede mama takviyesi olur yani kısacası sezeryanda çıkar çıkmaz sütüm olmayacak tabi ben yine emzirecem peki mamayi ne ara verecem sizce ne kadr içler sütüm gelene kadar sadece anne sütümu vermeye devam edeyim bu konuda bilgim hiç yok yani doğar doğmaz emzirdikten sonra hemen mama vereyim mi şırıngayla yardımcı olana bilen bu konuda tecrübeli olan varsa 

4 Cevaplar

0 oy
(7,247 puan) tarafından
Sen bol bol emzir canım doymadiginda çiş sayısı azaldığında hemen mamaya baslarsin ama başta sürekli emzir süt yapan şeyler tuket
-Reklam-
0 oy
(9,550 puan) tarafından
İlk zamanlar sütün bol olur belki de mamaya ihtiyaç kalmaz ikiz doğurmadım ama arz talep meselesi iki tane oldukları için bünye ona göre süt üretecektir ha mama verme demiyorum mama zehir değil ihtiyaç olduğu zamanlarda verirsin genel olarak 4-5. Ayda süt azalmaya başlar yani en azından Benim  öyleydi mama takviyesi yaparken önce emzir sonra mama ver tavsiyem anne öemesine yakın biberonlar lansinoh yasa avent gibi biberonlar kullan. İlk zamanlar mamaya ihtiyaç olursa şırınga ile verebilirsin 
0 oy
(1,204 puan) tarafından
Aynı yollardan geçtik. İlk çocukta bol sütüm vardı 2 yaş da zorla kestim. Sonra ikizleri doğurunca onlara hem hastanede( hemşire tavsiyesi) önce meme sonra 30 CC mama verdim. Ben burdan çok öven olunca lansinoh anne gögsüne en yakın biberon onu aldım 2 yıldır kullanıyoruz. 
0 oy
(938 puan) tarafından

Maalesef yetmeyecek canım ben hep en az  40 ına kadar vermem dedim nerde 1 ay doldurmadan verdim hele 3 aydan sonra hiç yetmiyor.. benim de ilk kızımda sütüm azdı 4 ay ikinci kızımda 2 yaşına yakın emzirdim sütüm boldu artık süt damarlar iyice gelişmiştir derken umduğum gibi olmadı

Ek gıda geçtik artık yavaş yavaş

(Bir de kendiniz çok iyi hazırlayın özellikle ilk kırk kabus gibi geçiyor çok zor anlatılmaz )

İnşallah sizin ki benim gibi olmaz ama siz kendinizi hazırlayın :)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 76 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Rozakayalp (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 30 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Rozakayalp (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 100 göst.
18 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Posedion (1,994 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.