0 oy
189 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (73 puan) tarafından
Kızlar şimdi ben kpss ye başladim Ramazan hocayı hem dinliyorum hem yazıyorum şu an 25 videodayım ama sanki çok böyle zaman kaybı gibi geliyor sizce ben onun kitabını alıp video ile mi devam edeyim yoksa videoyu izleyip yazayım mı kararsız kaldım aranızda atanan arkadaşlar varsa nasıl çalıştığını tarihi diye merak ettim bana da yardımcı olur musunuz 

12 Cevaplar

0 oy
(4,555 puan) tarafından
Ben hep yazarak çalışıyordum daha çok aklımda kaliyordu
(73 puan) tarafından
Benim de ama sadece çocuk izin vermiyor bende bir bilene soruyum dedim
-Reklam-
0 oy
(3,366 puan) tarafından
Kitaplarda fazla bilgi oluyor karistirsin ama kitabini al soru bankasi ozellikler cok soru gormek faydali oluyor videoyu yaz kagida onlar genelde kpss sinavinda cikan konular uzerinden anlatiyorlar
(73 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim canım
0 oy
(2,738 puan) tarafından
Kpss değil ama üniversitedeyken şöyle yapardım. Önüne kitabı al videoda anlatılan önemli yerleri renkli kalemle çiz. Daha sonra istersen A4e o renkli yerleri yazarak da ezber yaparsın.
(73 puan) tarafından
Mantıklı canım
(2,738 puan) tarafından
Bu arada kendine kısa yollar oluşturmayı unutma çok işe yarıyor.  Örneğin savaşların isimlerini ezberlemek için baş harflerinden bir kelime türet ya da katılımcı tarafların başharflerinden. Fıstıkçışahap diye öğretirlerdi ya küçükken mesela bize ünsüz benzeşmesini onun gibi.
0 oy
(299 puan) tarafından
Valla bende ramazan hocadan çalışıyorum ama sadece dinleyerek ve okuyarak anlamıyorum. Tarih nankör bı ders hemen unutuluyor . Bende en azından notlar Elimde olur diye böyle çalışıyorum sonra baska bı hocadan da dinleyeceğim sadece kuruluştayim bende 
(4,197 puan) tarafından
Oyle dusunmeyin guzel calisin, ben 2 yil onceki calistigim tarih bilgileriyle girmistim sinava :)
(299 puan) tarafından
Valla genel olarak unutuluyor ya çevremden de öyle duyuyorum kişiye algılamaya göre değişir tabi benim de 2 yıl onceki notlar var ama yinede sıfırdan başlamak istedim
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Ben de Ramazan yetkin dinleyerek öğrendim tarihi sayısalcı olduğum için tarih coğrafya bilgim hiç yoktu bence sakın bırakma Ramazan yetkin'i kendine küçük küçük notlar alarak devam et tarihi yazmadan zaten aklında tutamazsın haftalık tekrarlar yap ancak öyle
(73 puan) tarafından
Yok birakmam inşallah
0 oy
(3,324 puan) tarafından
Oku  cnm önemli kısımları not al  sadece tekrar edince   direk  ondan bakarsin
(73 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(2,457 puan) tarafından
Konu anlatımlı soru kitapları var onlar da etkili oluyor genel kültürde var içerisinde ha birde haber de izle sana tavsiyem güncel konular soru olarak geliyor canım 
(2,039 puan) tarafından
Video ders notları aldım ben önce konuyu okuyorum sonra videoyu dinliyorum küçük kağıtlara hap bilgiler yaptım bir kavanoza koydum kendime soru cevap olsun diye ama benim kız hepsini yırtıp yemek yaptu
0 oy
(4,197 puan) tarafından
Kitapta ki onemli yerleri ciz. En onemlisi bol soru cozmek. Soru cozerekte ogreniyosun. Cozumlerine de bak. 
0 oy
(86 puan) tarafından
Bende kpss hazırlanıyorum tarihe daha başlayamadım türkçe emat öncelik verdim ** tarih coğrafya dan konu anlatım kitabı almayı düşünüyorum çünkü dünya kadar bilgi yaz ya bitmez sıkılırsın 
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Ben 2020 de sınava girdim o sene sınavdan çıkınca kendime dediğim Tarihin Pusulası adlı konu anlatım kitabı var hiçbir şey yapmayıp dönüp dönüp onu okusaydım keşke dedim. 3 ya da 4 yanlışım vardı. Yaptığım yanlışın biri de o kitaptaydi sayfasını hatırladım sırasını karıştırdım sadece. Ben asla soru çözümü ile tarih öĝrenemedim. Bir de tablolarda tarih gibi bisey var eğer görsel zekanız gelişmiş ise tablo tablo dönemleri kronolojik sıraları aklınızda tutmaya yardımcı olabilir. Bence yazmayın o kadar sonu yok gibi. Ramazan Hocayı Celal Hoca yi bende dinledim. İsmini hatırlamıyorum 40 kadar özet videosu olan bir hocayı da dinlemiştim yani tüm tuşlara bastım 
0 oy
(19 puan) tarafından
Bende benim hocam kpss setini aldım ama daha başlamak nasip olmadı acaba geç mi kaldım başlamak için ya :(
(73 puan) tarafından
Yoo bende yeni basladim çalış canım inşallah sen de bende ataniriz
(19 puan) tarafından
İnsaAllah canım ya bir oğlum var hiç bırakmıyor iki yaşına girecek burnumdan getiriyor onunla nasıl yaparım hiç bilmiyorum
(73 puan) tarafından
Benim de iki buçuk hayatı burnumdan getiriyo
0 oy
tarafından
Ben lise de 3 sene boyunca tarih birincisiydim :) hem yazarak hem de okuyarak çalışıyordum. Yazarken okuyordum. Ama her ders çalıştığım zaman yanımda hep ceviz yerdim. Her okuduğumda kalemi masaya vurur ya da elimde çevirirdim. Sınav zamanı da ne zaman kalemi masaya vursam ya da kalemi çevirsem o an okuduğum aklıma geliyordu. 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 275 göst.
19 Şubat 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 72 göst.
0 oy
7 cevap 129 göst.
25 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Gonulgungor (238 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 169 göst.
26 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Miss.namaless (1,464 puan) tarafından soruldu

378,429 soru

11,327,551 cevap

34,781 kullanıcı

...