0 oy
480 göst.
Aile kategorisinde (373 puan) tarafından
Gurbette yaşıyorum bir annem arar ne kardeşlerim ne babam hiç arayıp beni soran yok sizi ararlar mi bende aramıyorum insan hiç merak edip aramaz mi ya valla çok ağrıma gidiyor tek başıma mücadele ediyorum uzaklaştım bende onlardan ne yapayım sizce normal mi en son 5 ay önce konuştuk babamla ben aradım 

29 Cevaplar

0 oy
(2,304 puan) tarafından
Muhakkak hergun konuşuruz kardeşlerim de arar annem babam teyzelerim kuzenlerim hergun görüntülü konuşurz çok şükür yalnızlığımı hissettirmezler. Olurda bir gün konuşmazsak ertesi gün babamda annem de dün konusamadk diye ararlar 
(373 puan) tarafından
Ne güzel ya benim yerimde olsan ne yapardın
(373 puan) tarafından
Ağlıyorum şu an beni hiç arayan yok ailemden yazık gerçekten
(426 puan) tarafından
Bence ailenle bu konuyu açıkça konuş belki birşeylerin farkına varırlar
(373 puan) tarafından
Konuşmam canım açmam da bir daha ararlarsa eşime de anlatmadım bu durumu anlatsam belki ilerde başıma kakar
-Reklam-
0 oy
(112 puan) tarafından
Babanla konuşmama sebebin ney ki?

Bende ailemden son 1 sene içinde baya koptuk eşimin ailesi zaten yok. Kendi anne babamda abimlerin yanından hiç ayrılmaz abimler ne derse hep ona inanırlar kiz çocuğundan da böyle böyle soğudu anne babam eskisi gibi hiç arayıp sormazlar bende arayıp sormam.. şuan onlardan çok çok uzaktayım içim ne kadar buruk olsada Allah'a bin şükür maşallah sübhanallah eşimle oğlumla mutluyum mutlu olmaya çalışıyorum. Çünkü emin ol düşmenizi uzaktaki değil en çok en yakının ister.  İçim acıya acıya Allah'ım beni sensiz bırakma diye çok dua ettiğim oldu. Hepde öyle derim. Sıkma canını zamanla düzelir herşey . Bir bakmışsın esin ve çocuğundan başkası ne kadar huzurunu bozuyormus bunu anlıyorsun. 

Bizde kız çocuk erkek çocuk ayrımı yapıldı o yüzden böyle olduk değersizlik yani. 
(373 puan) tarafından
Sebebi yok beni arayıp halimi hattımı sormuyor annem arıyor sadece aramak isteyen arar sorar dimi benimde eşim çok iyi bir insan şükür mutluyuz ama bu durumu söylemedim ona arayan arasın milletin annesi babası hep arar sorar bizim bağımız yok zaten ben beni sevmediklerine garanti verdim canları sağ olsun
(112 puan) tarafından
Fazla düşünerek fazla üzülerek ki bu elinde olmayan birşey ama Allah korusun sen sağlığından olursan ki ben bunu yaşadım Allah birdaha göstermesin kimse yanında olmuyor heleki yanında olmasını istediğin kişi telefonda arayıp şunu ye bunu iç şöyle yap böyle yap dediğinde o zaman dank ediyor kafana. Ulan ben bunlar için hasta oldum gerek varmiymis degermiymis diye.. ben eşimle herşeyi konuşurum anlatırım asla ve asla başıma kakmaz. Benim sözde ailem var ama aslında yok. Sakın kendine o zararı verme ne kadar düşünüp ağlarsan o kadar hastalık gelip seni bulur.. yapma bunu kendine. Eşini ve çocuğunu düşün.
(373 puan) tarafından
Çok sağol düşüncen için Allah razı olsun ben çok farklı düşünüyorum artık kimsenin bana faydası yokmus meğer hele doğumdan sonra herkes bendeki yerini belirledi ailem özellikle onlar için üzülmem bakmam gereken bir bebeğim var çok şükür ama içim hep buruk kalacak onlara karşı
0 oy
(866 puan) tarafından
Ararlar mı ne demek kız sabah kahvaltıda görüntülü grup aramasına bi başlarız akşam yemeği yapana kadar 
0 oy
tarafından

Beni aramıyorlar torunlarını ararlar daha o raddeye geçmedik ama hamileyken beni ararlardı her gün şimdi diyorlar ulaş ta ulaş ayy dedim tamam :D

0 oy
(243 puan) tarafından
5 ay mi cok cok fazla. Hergun konusmaniz lazm 
(373 puan) tarafından
Aramiyorlar canım bende bu saatten sonra sormam benim bebeğim kolikti 4 aylık ondan fırsat bulup bende arayamiyorum
0 oy
(252 puan) tarafından
Babanı her zaman ara da kardeşlerimi bı iki kez ara baktın aramıyor lar sende arama kardeş amlamayabilir senin durumunu yasamadigindan
0 oy
(3,760 puan) tarafından
Annem babam konuşuruz 

Abimle büyük haftada 1 belki ararım konuşuruz 

Ablam arayıp konusasim yok aramam

Bitane abim daha var  onu hiç aramam oda öyle aramaz uzakdir aile karşı 
0 oy
(305 puan) tarafından
Benim bacımda gurbette gelin gitti biz kız kardeş ler hergun mutlaka konferans görüşmesi yaparız görüntülü konuşuruz. Ama erkek kardeşim aramaz babam aramaz annem bile haftada bir arar biz kızarız ara diye oda valla fırsat bulmuyorum der  
0 oy
(787 puan) tarafından
Her gün ararım babamı annemi iki gün aramasam  o arar Keza Annemde öyle aynı şehirde farklı semtlerde oturuyoruz bazen bir bazen iki haftada görüyoruz birbirimizi.
(373 puan) tarafından
Ne güzel ya
0 oy
(2,038 puan) tarafından
Sana şöyle cevap vereyim üç çocukla başka şehre çalışmaya geldim ilk eşimden ayrılıp ,kimse ne aradı ne sordu.bazi olaylar oldu velayet meselesi filan hasta oldum yine kimse yok eşimle tanışıp evlendim nikahıma kimse gelmedi annemde dahil.tekrar çocuğum oldu kimse yok hayırlı olsun diyen yok.cicugin kafası düşünce yarıldı o panikle dayımı aramisim eşimi aricam diye dedim böyle böyle.uc gün oldu ne aradı ne sordu.sonra ben arayıp dedim ben panikle seni aradım sen çocuğu sormadın bile diyor uzak ya biz seni unutmuşuz .memlekete giderim kimse ziyaretime gelmez bir tek çocukluk arkadaşım dışında 
(373 puan) tarafından
Herkesin gerçek yüzü ortada sende koşma arama bri iyi haberlerini kötü haberlerini duyunca
0 oy
tarafından
Aramazlar cnm köy yerindeler internet çekmiyor bazen ben ararım haftada bı kere falan annemlerle konuşurum eşim biraz aşırı fazla kıskanç o yüzden ne onun nl akrabalarıyla ne kendimkilerle konuşmuyorum sadece ailelerimize konuşurum oda arada sırada her gün diyil alışıyor insan zaten akşama kadar telefondan asılı kalan birisi de diyilim zor bı bebeyim var onunla ev islerini yemek temizliyimi anca yapıp kurtara biliyorum olsun cnm Allah huzurumuzu bozmasin mutlulugumuz daim olsun bana yeter sende iyi düşün cnm sıkma canını 
0 oy
(856 puan) tarafından
Kardeslerımle hergün konuşuruz anne babamla haftada bır
0 oy
(354 puan) tarafından
Hergun görüntülü konuşuruz ben aramasam bile onlar muhakkak ararlar beni 
0 oy
(2,224 puan) tarafından
16 yıldır gurbetteyim annem babam ablamla hemen hemen hergun konuşuruz diğer aile fertleride arada bir ararlar
0 oy
(12,902 puan) tarafından
Kaçarak mı evlendin 
0 oy
(119,156 puan) tarafından
gunde 1234567890 kez ariyoz
0 oy
tarafından

Günde 4.5 kere annemle konuşuruz annem uyandığı gibi yataktan çıkmadan beni arar 

2 ablam var en büyükle 1 kez onun küçüğü ile o günün gelişine göre 2.3 kez dedi kodu yaparız 

Kız kardeşim le 5.kez rahat konuşuruz 

Abilerimle belli olmaz çünkü mekkede çalışıyor 

Babamla 1 yılı geçti görüşmüyorum evimden kovdum ne ölüme ne ölüne dedim numaram yok onda Bulsa eminim aramaz ama illaki yazardı 

2 bucuk aydır gurbetteyim ama ailemin dibinde otururken de boyleydik 

0 oy
(2,804 puan) tarafından
Hep ben ararım 1 gün aramasam annem merak.eder arar başkada kimseyle konuşmam bı ara telfnm.bozuktu numaralarda.hep silindi ne kuzen ne arkadaş kims ekalmado bnde.cok.onwmli değilmişim onlar için 
0 oy
(471 puan) tarafından
Gurbetteykende aramazlardi simdi evlerimizin arasi arabayla 15 dakika gelip gitmiyorlar bile en son geldikleri 1 seneyi gecti
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Benide aramazlar bu postu görmeden önce hiç bnde düşünmedim en küçükleri benim ararlar mesela yılda 4-5 kere konusurz annemle babamla bile sürekli konusmayiz 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 340 göst.
29 Ocak 2021 Diğer kategorisinde SakızSardunya (620 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 334 göst.
3 Ocak 2024 Aile kategorisinde hanimeli (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 457 göst.
0 oy
1 cevap 240 göst.
9 Mayıs 2022 Aile kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu