0 oy
123 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (8 puan) tarafından
Arkadaşlar halk arasında olan cinsiyet hurafeleri var ya hani mesela yüzük testi, lahana testi, beta değeri ( ilk öğrenince düşükse kız,  çok yüksekse erkek ) sonra kalça büyürse kız olur ,bide mide bulantısı olmazsa erkek olursa kızmış sizce bunlar doğrumu sizlerde nasıldı yani komik şeyler biliyorum ama tutma ihtimali nedir merak ettim ve Çin takvimi de var tutturan varmı?????? 

7 Cevaplar

0 oy
(644 puan) tarafından

Butun hurafeleri ve testleri denemis biri olarak soyluyorum hepsi sadece hurafe :) sonuclara gore benim bebisim erkek . Gittigim 2 doktorda yanipmiyorsa ki 25. Haftamdayim kizim olacak :)) ama eglenceli tavsiye ederim 

Bu arada beta degeri anne sagligina bagli olarak yuksek yada dusukteb baslar ki ilk gebeligimde dusuktu ilk ogrendigimde 52 idi sanirim ve erkekti simdi 86 ile ogrensim kiz :) 
(8 puan) tarafından
Aynen öyle eğlenceli :) hayırlıca kucağına al
(644 puan) tarafından
Amin Allah herkesin gonlune gore versin
-Reklam-
0 oy
(7,585 puan) tarafından
Safsata bunlar canım zamanı gelince bilim sayesinde öğrenirsiniz zaten bunlara kafa yormayın.
(8 puan) tarafından
Öyle tabi tamamdır :))
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Ilk oglumda ne mide bulantisi ne zorluk cektim. Ikinci oglumda 3 aya kadar kusmaktan geberdm diyebilirim. Ilkinde katmer ve revani, ikincisinde kutur kutur tursu cekti canim. Cin takvimi tutmadi, yuzuk testine gore de ikincisi kizdi ve baska cocugum olmuyodu ama ikinci oglumdan once 1 dusugum var ve 3. Cocugum haliyle 2. cocugum :) beta hic yaptirmadim kasette cikti bende hepsi. Iki cocugumda da sadece karnim vardi ama ben zaten zayif bi insanim ve kilo cok almadim. Cocuklarimda iri oldugu icin oyle top gbi olmasi normaldi bence :) yani hurefeleri yiktim gectim :D
(8 puan) tarafından
Hmm evet tutmuyor demekki herkeste farklı :)
0 oy
tarafından
Beta değerimi kızımda öğrendim 3 bin falandı şuan ikinciye hamileyim 310 ile öğrendim geç döllenmeydi cinsiyet belli değil ama yine kız geçiyor içimden tabi mide bulantım kızımda oluyordu biraz yemek tabelası  görünce gözümü kaptırdım bunda 13 haftalık oldu daha hiç bir şey yok masallah yiyorum yani kalçam da hep büyüktü zaten ama vala kızımda büyümedi bak kilo bile almadım fazla bunda kilolu olduğum için zaten büyük kalçam bende pek inanmıyorum 
0 oy
(203 puan) tarafından
İki hamileliğimde de aynı belirtiler oldu biri kız biri oğlan :) oğlan da arkadaşım tesbih testi gibi bişey yaptı hamileyken oğlan bu demişti doğru çıktı ama hurafe tabi :))) 
(8 puan) tarafından
Bak bunuda şimdi duydum nasıl yaptınız :)))
(203 puan) tarafından
Arkadaşım tesbihi imamesinden tuttu ileri geri sallanırsa tesbih erkek yuvarlak sallanırsa kızdı sanırım yada tam tersi emin olamadım şimdi :)))
0 oy
(91 puan) tarafından
Vala ben neyi yasadimsa onu soylucem)

İki kizim var ikisindede aşermelerim karnim her sey farkliyidi 1 kizimda 3 ay mide bulantisindan öluyordum ve hep eksi istiyordu canim karnim yuvarlakdi 2 kizimda Anam sanki hamile diyilmisim hic mide bulantisi yasamadim ve hep tatli canim cekiyordu karnim sivriyidi ben bile kiz olduguna inanmiyordum sonuç kiz her ikisi arasinda daglar kadar fark variydi) ve hurafiyerden 3.4 denemisligim vardi nede ola merek ediyor insam mesela( biçak ve makas .çin takvimini .birde yuzuyu  denedim sonuc kiz cikmisdi öylede oldu ben denedim oldu baskalarinda bilmem 
0 oy
tarafından
Çok saçma bence hepsi de batıl inanc canım onların 
(8 puan) tarafından
Yani evet

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 120 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 154 göst.
26 Ekim 2023 Aile kategorisinde Kpln (3 puan) tarafından soruldu