0 oy
793 göst.
Diğer kategorisinde (2,593 puan) tarafından

Kızlar yakın zamanda burda böyle bir post acilmisti. Bebekleri ve küçük çocukları kısa süreli bırakmakla alakalı.

Neyse bugün aklıma geldi öyle 8 10 yaşındaki çocukları bırakan var mı? 2 kardeşse falan :) 
Bu durum bana mı garip geliyor bugün yarın çevremde duydum çünkü:) 
Aslında bu gün için başka başlık post acacaktim Neyse diğer pazarq kalsın:)

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hayat şartları ne getirir bilinmez benim kızlar ufak ben bırakmam ama kardeşim 8 yaşında bazen evde tek kalıyor ama apartmanda tanımadık kimse yok o yüzden babamların kafası rahat oluyo tek kaldığı da 1.5 saati geçmiyo 
(2,593 puan) tarafından
Anladım canım.  Aslında tanıdıklara dq guven olmuyor hiç:/ Allah esirgesin
tarafından
Amin canım kardeşim erkek ya biraz da ondandır
-Reklam-
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Asla bırakmam ben birakacagimi sanmiyorum en az 12 yaş olması lazim
(2,593 puan) tarafından
:/ bırakan bırakmış bacım
(1,219 puan) tarafından
Valla ben nereye gitsem peşimde goturueum aglasalae da zirlasalarda hasta da olsalar nolursa olsun eğer halası müsaitse ona bırakırım çok güvendiğim sevdiğim arkadaşım olur kısa isim olur ona bırakırım ama tek asla
0 oy
(390 puan) tarafından
Bende bi iki biraktim ama hatami ettim bilmiyorum kizim usludur 9 yasinda oglum 2.5 yarim saat kadar markete gidip gelmistik esimle
(2,593 puan) tarafından
2.5 olana nasıl cesaret ettin bacım.  Benim oğlan da 2.5 olacak osuruguna kafa atıyor:)
(390 puan) tarafından
:) ay cok guldum
Ne bilim ya ablasina guvendim canim inan 5 dakka oturmuyo benimkide tv telefon ver dedim ablasina.niloya acmis oturtmuş kizim :)
(2,593 puan) tarafından
:))) maasallah kızına vallahi
0 oy
tarafından
Oglum 12 kizim 10 yasinda birde kucugum var 4 yasinda sadece market yapacaksam buyukleri 1 saatligine evde birakiyoruz kucuk ile gideriz oda arbayla gidip geliriz onun disinda komsuymus akraba ziyaretiymjs asla yanliz birakmayiz
(2,593 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
tarafından
Hayatta yalnız bırakamam o yaşlarda dahi olsa dünya hali ne olur ne olmaz Allah korusun 
(2,593 puan) tarafından
:/ bende böyle düşünüyorum ama psikolojim mi bozuk diyorum sonra
tarafından
Hayır bence bozuk değil bunun depremi var başka bişeyi var dünya hali var çocuğumu her zaman koruyamam evet böyle deyince işte okulda da olabilirdi başka yerde de olabilirdi diyenler olur elbet ama sonuçta yanında birilerinin olduğunu toplumda olduğunu güvende olduğunu biliyorsun ama kendi başına bıraktığın zaman çocuk bu ne olur ne olmaz benim fikrim bu
0 oy
(80 puan) tarafından
Komşum 10 yaşında oğlunu, 8 yaşında kızını ve hatta 3 yaşındaki 3 çocuğunu bırakıp bütün gün geziyor ben eşim çok kınıyoruz açıkçası ve mecburi falan da değil keyfi takılıyor canı istemediği zaman çocuklarım var çıkamıyorum der işini başkasına gördürtür. Valla ben asla bırakmam kimseye de güvenmiyorum bırakmam yalnız zaten asla!
(2,593 puan) tarafından
Allah esirgesin o çocukları da . Bende yapamam . Ama yapılıyor yani.  3 yaşındaki Br cocuk nasıl annesiz kalır ki hayret
0 oy
(275 puan) tarafından
Her an deprem olabilir korkusu ile bırakmıyorum tek başlarına 
(2,593 puan) tarafından
En güzeli aslında:/
0 oy
(4,436 puan) tarafından
Yani ben yapamam asla yaa

Deprem olabilir mesela. Çocuk bu kalkıp bir yerleri karıştırmak isteyebilir. Saniyelik işler bunlar
(2,593 puan) tarafından
Kesinlikle öyle.  İnsan herseyi yasiyor yaşadık da ülke olarak.  Hala beşik gibi sallanıyoruz
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Ay ben bırakamam Allah korusun ya deprem olursa yakın olursa herşey olur kızım 9 yaşında ama korkuyorum 
(2,593 puan) tarafından
:/ bende birakamazdim.  Şimdi küçükler zaten de
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Annem çalışıyordu. Ben küçükken ablamlar bana bakıyordu. Onlar ilkokula gidiyordu. Biri sabahçı biri öğlenciydi. Ters devrelerinde bana bakıyorlardı:) 
(2,593 puan) tarafından
:)) biz küçükken daha guvenliydi sanırım.  Birde eskiden çocuklar böyle değildi.  15 yaşında anne oluyorlardı şimdi 20 yaşındakiler bile cocuk
(6,136 puan) tarafından
Evet biz küçükken herkes herkesi tanırdı bilirdi. O açıdan daha güvenli bir mahalle ortamı vardı. 2.5 senelik evliyim apartmanda 30 daire var, iki kişiyi tanıdım biri taşındı:)
0 oy
(2,765 puan) tarafından
 Kizim şuan  3.5 yaşında  baya baya  zarari kârı  idrak ediyor masallah cokta uslu yani 10 yaş  filan  olsa sanırım  akilli olsa birakirim ama o zamanda ölçüp  tartarak bırakırım  mesala suan ben 3 cu kattayım  anahtari takmiyorum alissin diye o görmeden  ayakkabiya sakliyorum annem sen evde bekle ben çöpü  atip geleyim sen bana kapiyi aç  diyorum  kapi kapanir diye asla  evden çıkmıyo  hemde o bilinçle  yetişiyo ben gelince anahtarla acmiyorum kim o diyo bende annee diyorum gülerek  kapiyi  aciyo ama asla pesime inmez
(2,593 puan) tarafından
Cop e inmek makul bence yani . Bırakmaktan ziyade ama sanırım çocukla alakalı
(2,765 puan) tarafından
Tamamen bunla alakali ama kesinlikle 5 dakika fazlasi birakmam hersey olur heleki  deprem vs

Bizi annem küçükken  abim ben kardesimide besikte bırakmıştı  yan komsuya bisey almaya gitti 5 dakikada deprem oldu biz kardesimin besigini salllamiyoduk ama kendi sallanmisti köy  besigiydi annemde kosa kosa eve gelmisti biz haliyle bilmiyoz abim anneme demiski bende hayal meyal hatırlarım
0 oy
(387 puan) tarafından
Asla bırakmam kaynanam yukarıda oturuyor 2 3 kere bırakmışım dir oğlum 5 kızım 2 yaşında frina gittim market e gittim gidip gelmem 5 dk yi geçmemiştir oğlumun tableti var 1. Katta oturuyorum aradım görüntülü gittim geldim uzak bir yere bırakıp gitmem  deprem her sey olabilir kaynanam güle güvenip gittim gittiğimde de
(2,593 puan) tarafından
Anladım canım.  Allah esirgesin hepsini.
(387 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
(2,150 puan) tarafından
Benim oğlum dokuz yaşında ve ben bıraktım beş dk market için eve bir geldim bardağı kırmış koltuğa kahve dökmüş birde kırık bardağı toplamaya çalışmış Allah korumuş bir yeri kesilnemis eşim gözümü korkuttu bir daha bırakmam 
(2,593 puan) tarafından
:/ çok küçükler ya. Ama çocukla da alakalı sanırım birZ

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 187 göst.
5 Ocak 2024 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (493 puan) tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 462 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Mrs.Eris. (2,593 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 333 göst.
4 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Toprak48 (590 puan) tarafından soruldu