0 oy
781 göst.
Diğer kategorisinde (2,587 puan) tarafından

Kızlar yakın zamanda burda böyle bir post acilmisti. Bebekleri ve küçük çocukları kısa süreli bırakmakla alakalı.

Neyse bugün aklıma geldi öyle 8 10 yaşındaki çocukları bırakan var mı? 2 kardeşse falan :) 
Bu durum bana mı garip geliyor bugün yarın çevremde duydum çünkü:) 
Aslında bu gün için başka başlık post acacaktim Neyse diğer pazarq kalsın:)

33 Cevaplar

+1 oy
(2,317 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Geçen ssene kızımın okulu çok çok yakındk 3 dakıkaydı kar yağmur gene oğlumu aldım gıyyım. Bu sene uzadı yol beş dakıka ama bırakmadım tek. Bır kere tatşı tatşı uyuyordu gıderım gelırım dedım sonra öksürdüğünü düşündüm kalktıgını düştüğünü deprem olduğunu yangın ay üç sanıyede dunyanın sonunu getırdım.  Icım sızladı aldım götürdüm depremde olunca daha çok etkılendım insan bırakamıyor ya ne olursa olsın beraber olalım kafasındayım ben. 
(2,587 puan) tarafından
Hahahahhhh işte bu ben
(2,317 puan) tarafından
Ölümüne kankayız jsjsjs
-Reklam-
+1 oy
(6,165 puan) tarafından

Yağıza ben evdeyken sahip cıkamıyorum ev başımıza göçecek tek Allah muhafaza:woot: 

Şaka bi yana bırakılmaz ya her an herşey olabilir bende senden az halliceyim pimpirik konusunda Tuğba:)) ben nereye yavrum oraya ❤️❤️

(2,587 puan) tarafından
:))) demi . Aynı modelden bende de var işte evde bile gözümün önünde yapacağını yapıyor.
+1 oy
tarafından
Başlarındayken baş edemeyen ben yalnız bırakmak asla dönüşte evi yerinde bulamayabilirim
(2,587 puan) tarafından
:)))) her çocuk farklı demek ki benimkiler de öyle
0 oy
(9,533 puan) tarafından
Ablamın kızı 10 yaşındaydı diğeri de 6 yalında vardiya dönümlerinde sadece 1 saat evde kalıyorlardı 
(2,587 puan) tarafından
O dönemlerde olabiliyor demek ki
0 oy
(5,249 puan) tarafından
Ben hiç bırakmadım ama komşum bırakıyor. 9 ve 7 yaşında çocuk bırakıyor
(2,235 puan) tarafından
Seninkiler küçük daha ama
(2,587 puan) tarafından
Bırakan bırakıyor demek ki
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Çocuklarım daha küçük ama o yaşlarda da bırakmam sanırım çocuk bu ne yapacaklarını belli olmaz
(2,587 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bu ben
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Yani yaş olarak çok aşırı da küçük olmuyor bahsettiğiniz yaşlar bence. Uzun süre olmasa da yarım saatliğine falan kalabilirler bence 2 çocuk. Kızım o yaşa gelince aynı şekilde düşünür muyum bilmiyorum ama ben küçükken evde yalnız kalmayı çok severdim
(2,587 puan) tarafından
:))) ama insan büyüyünce anlıyor ne kadar tehlikeli olduğunu
0 oy
(2,235 puan) tarafından
Kızım 12 oğlum 10 yaşında evde bırakıp 3 4 saat dışarı çıktığım oluyor ama keyfi değil mesela bugün büyük oğlumun toplantısı vardı bırakıp gittim disardada ıslerim vardı hallettim 4 saate yakın yoktum geldiğimde ödevlerini bitirmistiler kızım çamaşır asiyordu
(2,235 puan) tarafından
Seninki küçükmu açaba bende küçükken hep derdim büyuseler bile bırakamam diye ama öyle olmuyormuş
(2,587 puan) tarafından
Benim mi canım?
Küçük benimkiler 2.5 ve 3.5 yasindalar
(2,235 puan) tarafından
Evet senin ooooo ben o yaşlarda balkona çıksam aklım giderdi napiyolar diye dur sen daha yolun başındasın büyüdükçe sende rahat davrancan tabi çocuklarının huyuna göre şükür benimkiler öyle zarar verecek kadar hareketli değiller
(2,587 puan) tarafından
Evet ya. Zamanla işte demek ki değişiyor valla . Allah bağışlasın hepsini.
(2,235 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(288 puan) tarafından
kız evde bırakmayı bırak bahçeyi temizlerken sürekli kontrol ediyorum ki nerde kaldi evde bırakıp asla düşüncesi bile ürkütüyor beni valla
(2,587 puan) tarafından
:/ Allah esirgesin
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Asla bırakmam herşey saniyelik herşey 
(2,587 puan) tarafından
Kesinlikle öyle ya 15 16 olmadıkça ki o yaşlarda bile zor
(2,235 puan) tarafından
Şaka yapıyorsun heralde 16 yas gayet ideal bir yas
(5,240 puan) tarafından
Hahha yok kız 15 16 iyi ama ondan öncesi asla
0 oy
(886 puan) tarafından
Geçen yıl oğlum 10 yaşındaydı ve ben çalışıyordum 1 yıl çalıştım oda sürekli evde tek kaldı sabah okula gönderiyordum bazen akşam 7 de evde oluyordum sabah gittiğimde ama öglen 2 de iş başı yaparsam akşam 11 de anca evde oluyordum sürekli her saat başı çocugu arayıp kontrol ediyordum Allah'a emânet edip mecbur gidiyodum çalışmaya haziranda bıraktım işi artık çalışmıycam hamileyim hep yanındayım şükür oda bu durumdan memnun değildi hiç 
(2,587 puan) tarafından
Allah sağlıkla kavuştursun.  Allah korumuş bence bu devirde hele :/
(886 puan) tarafından
Allah razı olsun bazen mecburluktan işte annemde mesela kardeşimle beni evde bırakıp hep işe gitmek zorunda kalırdı kardeşim birinci sınıf ben üçüncü sınıftaydık yarı aç yarı tok öyle kendi kendimize dururduk evde kötü günlerdi hep özlerdik annemizi hep ilgi beklerdik falan
0 oy
(3,609 puan) tarafından
8 ve 10 gayet büyük yaşlar. Benim büyük kızlarım 10 yaşındalar, küçük ikizleri ablalarına bırakıp 1 ya da 2 saatliğine dışarı çıkabiliyoruz. Tabii tüm önlemler alınıyor, mutfak gazı kapanıyor, heryer çocuk emniyet kilidiyle dolu ve bize ulaşabilmeleri için telefonları da ellerinde. Bahçe kapısı, giriş kapısı ve evin çelik kapısı kapalı tabii. Merdivenlerde korkuluk var, salonundan üniteyi bile attım dışarı ki tırmanmasınlar. Sorun olmuyor bizim için. 
(3,609 puan) tarafından
Amin, hepimizin çocuklarınkini inşAllah.
Her çocuğun olgunluk çıtası farklıdır. Mesela büyük kızların biri çok rahat 15 yaş olgunluğuna sahip. Diğeri ise 6-7 yaş gibi. Sorumsuz,umursuz ve aşırı hareketli bir çocuk. Olgun olan kızım dengeyi sağlıyor ama sorsan  ikisi de 10 yaşında.
(2,587 puan) tarafından
Öyledir tabi. Sn nasıl hakkından geldin ikizlerin üstelik 2 tane ikiz maasallah
(3,609 puan) tarafından
Yardım edenim çok fazla. Eşim zaten benden daha ilgili. Bir şekilde hallediyoruz ya :)
(2,587 puan) tarafından
Allah güç veriyor demek ki. Benimkilerin arası 13 ay. Canıma okudular okuyorlar hala daha yani . O yüzden ikiz annelerine içim bir yanar :)))
(3,609 puan) tarafından
Çokta üzücü bir durumum yok aslında :)
0 oy
(7,228 puan) tarafından
Uyuyordu oğlum esim 5 dakkaya gelecekti o arada evden çıkmam gerekiyordu aklım çıktı ona bile komusya söyledim birşey olursa anahtar ayakkabilikta diye
(7,228 puan) tarafından
4 buçuk yaş bu arada küçük olduğu için böyle düşünüyorum belkide
(2,587 puan) tarafından
:/ bence yapidir
0 oy
(15,892 puan) tarafından
Asla bırakmam bugün 5 dk ligina bakkala çıktım bebemi ve 2 çocuğumu alıp gittim tek bırakmam korkarım 
(2,587 puan) tarafından
Bence de olması gereken bu
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Bnde bırakılmamalı , dün dogumgunu vardı akrabalr toplandik herşey çok iyidi taki kalkmaya yakın 9 11 13 yaş arası çocuklar sakalasirken dozunu kaçırdılar birin un kolu kırıldı aileler varken oldu olmasa ne olurdu kim bilir 
(2,587 puan) tarafından
:/ ahhh ya işte.  Bence de öyle
0 oy
(12,565 puan) tarafından
İyi akşamlar ☺️

Tek başına mi? Gözetimsiz? 

Bırakmam ben şahsen 
(2,587 puan) tarafından
Ahhh yavrum :)  benim hafsa 41+4 de doğdu canım. Yani daha durabilirsin:)
(12,565 puan) tarafından
Kaç kiloydu canım ?
Defne 37 de 2800 doğdu ya bu hepimize gecikmiş geliyor:)
En son 3350 idı,41 e kadar bekleyecez diyor Dr kilosu ilerler suniyle gelmezse sezaryene alır diye korkuyorum
(2,587 puan) tarafından
3950 kusur doğdu . 4 ten birkaç gram eksikti. Suni sancı ile vakumla doğurdum benim ilk dogumdu zor oldu. Senin ikinci olduğu için zorlanmazsin bence doğumda canım.
Kaçıncı haftada 3350 idi
(12,565 puan) tarafından
Hey maşallah ☺️
Suni korkutmuyor beni Defne de suni le doğdu ya 28 cı saatte. Yeter ki normal olsun
Sali kontrol için gittim 3350 idi. Uç günde bir nstye gel dendı artık. O zaman korkmasam da olur dört civarında olsada normal olabilir
(12,565 puan) tarafından
İçime su serptın inanki:)
41 e kadar bekleyecez dedı ona kadar olsa olsa dört kilo olur herhalde. Her gün dışarıdayım hamilelik boyunca hareket halinde idim oysa ama gram sancı kasılma yok en ufak. Normal sancı nasıl başlar ilerler bilmiyorum da Defne suni sancı ile geldı sifır sancı sıfır açılma ile aldındım. Ben bi de anlamam ağrıya dayanıklıyım o yüzden de uç günde bir gideceğim nstye
0 oy
(6,970 puan) tarafından
Yakın bir tanıdığım bırakıp çarşıya falan çıkıyor ben yapamam nasıl rahat ediyor bilmiyorum. 
(2,587 puan) tarafından
:/ Allah esirgesin hepsini
0 oy
(1,068 puan) tarafından
 Benim ki 5 e gidiyor artık bırakıyoruz markete falan gidiyoruz gelmek istemiyor 1 saatliğine. Geçen hastaneye gidicez tutturdu gelmicem ben kalırım evde uzun süreli gidersek bırakmıyoruz oflaya puflaya taşıdık yanımızda. Küçükken hiç bırakmadık sabahları babasıyla devir teslim yapardık iş nedeniyle 5 dk falan yalnız kalırdı aklım çıkardı 
(2,587 puan) tarafından
Büyüdükçe demek ki insanın fikri degisebiliyor
(1,068 puan) tarafından
Biz ilk doğdu o uyurken bile nöbet tuttuk ilk o uyurken uyuma şeklim koltukta yüzünü yüzüme dayadım öyle uyudum. Hiç başka odada uyutmadim bile yıllarca bir kez gözümüzün önünde kusmuktan boğuluyordu o yuzden bir an yalniz birakmadim. Bebekliginde bir kez koşa koşa 1 kat aşağı inip çöp attığımı bilirim nefes nefese. Baya değiştik artık büyüdü adam oldu
(2,587 puan) tarafından
Büyüdükçe demek ki değişiyor ya fikirler
0 oy
tarafından
10 ve 6 yasindalar bırakmadım hiç canım 
(2,587 puan) tarafından
:/ en güzeli valla
0 oy
(3,583 puan) tarafından
Ben 9 buçuk yasinda oglumu nadiren birakiyorum bir iki saatligine zaten kendisi benmle gelmek istemiyor artik 

Ortanca oglum 4 yasinda onu abisiyle birakamam kavga ederler birsey olur Allah korusun 

Sabahta buyuk oglani okula birakiyorum 10 dk suruyor kardesleri uyuyor oluyor ama evde babalari var ona guvenerek gidip geliyorum 
(2,587 puan) tarafından
Evde baba varken tek kalmiyorlar ki. Sadece sensiz kalıyorlar:)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 180 göst.
5 Ocak 2024 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (492 puan) tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 448 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Mrs.Eris. (2,587 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 327 göst.
4 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Toprak48 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 430 göst.