0 oy
93 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (0 puan) tarafından
Merhabalar Güzel Anneler,

6 aylık hamileyim yenidoğan alışveriş için kafam çok karışık birçok araştırma yaptım ama genede ne alacağımı bilmiyorum. Lutfen yardim eder mısınız?

Aldıklarım  şu şekilde eksikler neler yazar mısınız?

*  2 Adet    yenidoğan zıbın (hastane çıkışı için)

*  2 Adet    0-3 ay zıbın kısa kollu 

*  3 Adet    3  ay zıbın kısa kollu 

*  2 Adet    3-6 ay zıbın kısa kollu 

*  2 Adet     6  ay zıbın kısa kollu 

*  1 Adet    6 ay zıbın uzun kollu 

*  6 Adet     0-3 ay çorap 

*  1  Adet    0-3 ay tulum seti patikli

*  1 Adet     3  ay tulum patikli

*  1 Adet     6 ay tulum patikli 

*  1 Adet     9 ay tulum patikli 

*  3 Adet     6 ay tek pijama altı patikli 

*  1 Adet     9 ay tek pijama altı patikli 

Aldıklarım bunlar başka kiyafet olarak ne almalıyım? Allah izin verirse nisanda doğum yapacağım eksik gördüklerinizi yazar mısınız kiyafet için:)) teşekkür ederim

3 Cevaplar

0 oy
(1,839 puan) tarafından
Benek icin mama şişesi göğüs pompası bebek bezi bebek bataniyesi
-Reklam-
0 oy
(2,736 puan) tarafından
Bebek bakım seti (tırnak makası, tarak, burun aspiratörü), bebek battaniyesi, patikli alt çok fazla alma hareketlendikten sonra kullanışsız oluyorlar bence. Müslin bez, hem gaz çıkarırken omzuna koymak için vs. Ben hiç kullanmadım yaz bebeği olduğu için ama şapka belki olabilir. 1 veya 2 tane hırka olabilir, serinse evin ya da havalar ısınmamış olursa giydirirsin. Uyku tulumları çok iş görüyor. Tavsiye ederim. 
(0 puan) tarafından
Uyku tulumu nu kac aylık almalıyım
(2,736 puan) tarafından
Yenidoğan için uyku tulumu olarak ayaklı değil de etek gibi fermuarlı oluyor onlardan al. Hem çıkartıp giydirmen, bez değiştirmen kolay olur, sadece fermuarı açıp halledersin. Hareketli olmayacağı için 3-6 ay al bence. Sonra zaten dönmeye başlayınca ayaklı olanları tercih edersen bebek daha rahat eder.
0 oy
(886 puan) tarafından
Bende nisanda dogum yaptım 0-3 ay uzun kollu zibin da al 4 tane 

Patikti alt 

Hırka 

Bakım seti tirnak makası tarak 

Nohut battaniye penye battaniye

Banyo havlusu 

Patik corap

Sut sagma makinesi (sütün azsa çoğaltır çoksa mastiti önler her türlü kullanirsin)

Reflu yatagi ya da babynest
(886 puan) tarafından
Bir de burun aspiratöru
(0 puan) tarafından
Yazdığınız  herşeyi aldım yani bütün eksikleri tamam sadece kiyafet olarak neyim eksik o kafamı karıştırıyor
(886 puan) tarafından
O zaman eksiğin yok gibi sadece gözüme çarpan zibinlari hep kısa kollu almışsın o mevsimde 0-3 ay döneminde uzun kollu zibin giyilir

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 27 göst.
18 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gmzkrm (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 121 göst.
29 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Buket ulukaya (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 74 göst.
0 oy
3 cevap 42 göst.
18 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gmzkrm (0 puan) tarafından soruldu

378,371 soru

11,325,634 cevap

34,778 kullanıcı

...