0 oy
294 göst.
Diğer kategorisinde (1,118 puan) tarafından
Bugün yapmayı düşünüyordum yine dün şeker yüklemesi yaptırdım 50 gram bir saatlik 168 çıkmış açlık kan şekerim de hiçbir sorun yoktu yaptırmamayı düşünüyordum iyi ki yaptırmışım kızlar ben şimdi ne yapacağım ne yiyeceğim neler yememeliyim hangi ekmek tüketmeliyim 

Tam benlik buda haftada  en az 2 gün hamur işi yapardım 

8 Cevaplar

0 oy
(1,707 puan) tarafından
Off bende diyetteyim 
(1,118 puan) tarafından
Kiz keşke öyle olsaydı şimdi zorunlu ve korku endişe olunca
(1,118 puan) tarafından
Doğuma kadar sıkıntılı süreç olcak
(1,707 puan) tarafından
Nasıl yani zorunlu derken
(1,118 puan) tarafından
Yani bu zamana kadar her istediğimi yerdim şimdi durum tehlikeli olduğu için zorunlu
Tatlı isteğimi nasıl karsilicam ne yicem yemicem derken
(1,707 puan) tarafından
Valla hic yeme kahve iç sade
-Reklam-
0 oy
(2,116 puan) tarafından
Doktor diyetisyen e yolluyor o liste veriyor 
0 oy
(906 puan) tarafından
Bende de çıkmıştı doktor günde 1 meyve yememe izin veriyordu canım meyvelerde de şeker miktarı yüksek olduğu için 
(1,118 puan) tarafından
Kaç çıkmıştı yemek işini ne yaptın pilav falan
(906 puan) tarafından
Valla 2 buçuk sene oluyor değeri hatırlamıyorum ama karbonhidrati azaltmistim canım. Ben de hamur işi çok severim o zaman yememeye çalışırdım meyve de günde bir tane yerdim ekmek olarak da tam buğday ekmeği yiyordum ama tadını sevmediğim için mecbur olmazsam onu bile yememeye calisiyordum
0 oy
(5,880 puan) tarafından
Kesinlikle diyetisyenle hareket et hem bebişin kilo alır hem sen kilo verirsin hem şekerin düşer.. Bak arkadaşm diyetisyene gitti hamileliği boyunca toplam 8 kilomu ne aldı bebiş maşallah 3.500 doğdu onun kendisinde insülin direnci vardı diye diyetisyen ona göre liste hazırlıyordu baya baya doyurucuydu listesi 
0 oy
(645 puan) tarafından
Ne yiyip ne yenmemsi kisiye gore degisiri canim benim sekerim var baskasinin sekerini etkilemeyen beni etkiliyor mesela. Sadece en temel olarak sunu soyelyebilirim tam bugday yada tam cavdar ekmegi tuketmen gerekiyor tam tahilli olmasin onlar onerilmiyor artik pirinc patates yasak ama ben basmati pirinc tuketebiliyorum bilmiyorum senn sekerini etkiler ki. Kizartma yok disarida pek birsey yememeye calis. Meyve sinirlaniyor ama bu miktar sana bagli olarak ayarlaniyor meyve suyu vs onlarda sekeri tavan yaptiriyor bal tahin pekmez vs bunlari biliyorsundur diye dusundum :) 

Ama bir diyetisyenle bir gorusmeni oneririm canim kan tahlilelerine gore daha detayli bilgi verebilir
0 oy
(12,690 puan) tarafından
Tam buğday ekmeği önerilir canım. Hamur işini şekeri kesince sorun olmaz canım sağlıcakla kavuşun 
0 oy
tarafından
Ay deme kız kaçıncı haftada yapılıyor bende sürekli arabası içiyordum şimdi yaska gelirse 
0 oy
(286 puan) tarafından
Muz tüketiyor musun sürekli muz şekeri çok tetikliyor. Paketli gıdalara dikkat etmek gerekiyor sadece hamur işi değil yani benim de hamilelikte çıktı şekerim bir hafta içinde düzeldi. Doktora gitmiştim obezite ve diyabet merkezi var burda oradaki doktor kontrolünde hiç bir şey kullanmadan doğuma kadar normale döndü şekerim. 
(1,118 puan) tarafından
Muz her gün yiyordum bebişe kilo aldırıyor diye her gün 1 tane yiyordum arada 2 ye çıkıyordu

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 158 göst.
20 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 234 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde gulistaN18 (2,158 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 617 göst.
31 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 524 göst.