0 oy
236 göst.
Diğer kategorisinde (51 puan) tarafından
Kızlar merhaba ben yeni doğmuş kızım var 3 günlük eşim bana sormadan isim koymuş mahkemeye versek 25-30 bin istiyor diyorlar ve 7 8 ay da sonuçlanr diyorlar doğru mu 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne istiyordun ne.olduu
(51 puan) tarafından
Hafsa istyorum dedim Lina koymuş
(415 puan) tarafından
Ama lina da çok güzel bana hafsadan daha hoş geldi
(51 puan) tarafından
Rüyamda görmüştüm o yziden
(415 puan) tarafından
Hmm kulağına okutun hiç bir yapamıyorsanız canım sağlıkla büyüsün kızınız
-Reklam-
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Para kismini bilmem ama evet mahkeme yolu ile değişiyor eşiniz de size sormadan neden koyuyor ya çok sinir bozucu
0 oy
tarafından
Ben değiştirdim 10 sene oluyor para almiyorlardi o zaman bı dilekçe yazdırırken veriyorsun, bide bişey için veriyorsun ama neydi unuttum. Yani 10 sene öncesi toplam 1.500 vermemisimdir şuan nasıl bilmiyorum da sanmıyorum 25 bin istesinler 
tarafından
Ve evet o zamanlar biraz uzun sürüyordu 1 yıla yakın sürdü benim
(48,660 puan) tarafından
neydi ne oldu☺️
tarafından
Hiç soylemiyim :D
(48,660 puan) tarafından
ya ama merak ettim altta da var ona da sordum ☺️
0 oy
(4,153 puan) tarafından
Ben geçen sene nüfus müdürlüğüne başvuru yaptım değiştirdim kendi ismimi ama şuan o süre doldu mahkemeye vermeniz gerekir önemli bir sebeb ve 2 tane şahit istiyorlarmış maddi kısmını bilmiyorum 
(48,660 puan) tarafından
neydi ne oldu ☺️
(4,153 puan) tarafından
Soylemem:)))
0 oy
(437 puan) tarafından
Benim bir tanıdığım 3 ayda halletti avukatla. Avukata da 10 bin vermişti
0 oy
(893 puan) tarafından
Kızım 3bucuk yaşında bir haftalikken isim değişikliği için mahkemeye başvuru yaptik dosya masrafı yatırdık kaç TL idi hatırlamıyorum 3 4 ayda içerisinde mahkememiz sonuçlandı ve dosya parası diye yatirdigimiZ paranın yarısını da geri verdiler.ne  20 bini ne 40 bini bacım abartmışlar sırf değiştirme diye söylemişlerdir ayrıca avukatada gerek yok dilekceni veriyorsun ona göre süreç basliyo
0 oy
(5,922 puan) tarafından
Kayınbabam, kaynanama sormadan böyle bir şey yapmış. Eşim 36 yaşında kaynanam hala söylenir. İsim içinde kalacaksa başvur mahkemeye. Eşin ödesin sana sormadan böyle bir şeye kalkıştığı için 
0 oy
(672 puan) tarafından
Kızımın adı Masal Lina ama Lina gerçekten çok güzel bir isim sen bilirsin ama hafsadan daha hoş bence 
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Kızın büyüyüp lina isminden hafsa ismine senden dolayı geçiildiğini öğrendiğinde adım kadar eminim sana çok kızacak. Hafsa isminin anlamını bilmiyorum ama kulağa çok eski geliyor. Ama lina çok narin kibar ve modern. 
tarafından
Ayy aynı beni söylemişsin vala işte adım bir hafta boyunca baskaymis babam sonra gitmiş kimlikte başka bir isim koymuş ee şimdi herkes kimlikte olmayan adımı söyler eşim ailesi arkadaşlarım da hep kimlikteki adımı der beni istemeye geldiklerinde diğer ismi söylüyordu ailem eşimin tarafı tuhaf oluyordu bende sevmiyorum her iki isminde ama en azından birtanesi olsaydı eşim değiştirelim diyor kimlikte olmayan ismini yapalım bari diyor yok diyorum
0 oy
(752 puan) tarafından
Bebegm o miktar avukat tutarsan oluyor diye biliyorum eğer aklı kim vermişse muhtemel parasına göre vazgeçersin diye düşünmüştür. Çünkü benm bir yakınım değiştirdi o kadar para gitmedi dilekçe veriyorsun duruşma günü oluyor iki şahit istiyorlar sonra nüfusa gidiyorsun toplam 3 ay givi bir süreydi uanilmiuorsam

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 155 göst.
21 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Nurnisamm (881 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 182 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Melek06 (660 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 176 göst.
24 Eylül 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
25 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde ❤️Asmin Deroş❤️ (4,759 puan) tarafından soruldu

379,476 soru

11,359,844 cevap

34,838 kullanıcı

...