0 oy
98 göst.
Diğer kategorisinde (10 puan) tarafından
3734 (72 puan) sordu Merhaba hanımlar biraz uzun olcak ama okuyun lütfen 33 haftalik hamileyim 11.haftamda serklaj olmustum bu haftallara inanin çok zor geldim bebeğim ilk haftalardan beri hep baş gelişti.sadece lavaboya kalkmama rahmen 28.haftamdan beri rahmim komple açık ve bebeğimin suyunda sızıntı vardı.şimdi doktorumeher bebek erkenden geliyorum demezse tabi 37.haftamda bukadar rahmim açık bebegimde bas gelis olmasina rahmen bebegimin suyu az ve zor bir gebelik gecirdin normal dohum riskleritle bebehi tehlikeye atmayalim kalbi zayiflayabilir yada nefes gitmeyebilir sezeryanla alalim dedi.acıkcası sezeryandan korkuyorum ilk gebelihimde 18 haftalik erken dohum yapmistim ve normal dohurmustum.sizde bunlari yasamaniza rahmen nasil dohum yaptiniz Gebelik haftası 33.4

5 Cevaplar

0 oy
(425 puan) tarafından
Canim hic korkma ne varki asil normal dogumdan kork cok zormus ben 4 sezeryan yaotim korkulucak birsey yok sadece sonda canimi yakti benim kimisi diyor biz hisetkedik ama benim acimisti
(10 puan) tarafından
Bir kere normal dohumu tattim ama haftasi kucuk olduhu icin kuvez sansi olmadi malesef bebek kucuk olduhu icinmi bilmiyorum zorlanmamistim ozaman sezeryani duyduhumdan beri geceleri uyuyamiyorum kimi diyo uyut kimi diyo belden olunca hissediyosun kusuyosun kalbin yavasliyo felan zaten stresli gecti simdi iyice
(425 puan) tarafından
Canm ben hepsini yasadim hic korkma belden uyusma iki kez oldu birisinse hisetim dedim hisediyorum beni bayiltilar 10 dakika sonraa gozumu actimki odaya goturuyorlar ikincide bayilmayi istedim ama beldn asayi uyusturdular inan hicbirsey hisetmedin canli canlj ciakrdialr gosterdiler doktor getirdi op dedi optum cocugumu bu sans isi canm normal dogumu kimsede iyi oldugunu duymadim ama sezeryanda korkucagin birsey yok sitres yapma zamana birak o an ne gelusirse ona razi ol
-Reklam-
0 oy
(2,519 puan) tarafından
Korkulacak hiç bir şey yok canım bebeğini düşün sadece ona odaklan öyle zor bişey değil inanki bol bol yürü daha çabuk toparlarsın 
0 oy
(94 puan) tarafından
Benim kadar heyecanlı panik bi insan yoktur ilk gebeliğim kendi isteğimle sezaryen oldum inanın o kadar rahat girip çıktım ki sonda takılması ise ben uyuştuktan sonra takılmasını istedim öyle yaptırlar ki ameliyat tan sonra ertesi gün hemen evime geldim çok rahattı tabi ki 2 doğum şeklinin de zorlukları var ilk ayağa kalma kısmı zorlayıcı oluyor ama bebeğinizi orda gördükçe Allah size güç kuvvet veriyor yapamam dediğiniz an da yapıyosunuz hiç korkmayın 
0 oy
(1,990 puan) tarafından
Bak sana şunu deyim ben çok kötü bir sezeryan ameliyatı oldum ama en fazla iki üç gün zorlandım korkulacak hicbirsey yok zorluğu var tabiki ama en fazla bir hafta cekiersin sence bebeğinin hayatını tehlikeye atmaya değer mi 
0 oy
(12,946 puan) tarafından
Canım annenin ve bebeğin sağlığı için en doğrusu en uygunu neyse onu yap üç dört çocuğu sezaryanla doğuranlar var en az iki yıl geçsin arası denmesine rağmen bir yıl ara ile sezeryan olanlar var hiç korkma 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 37 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde Eylul56 (1 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 150 göst.
0 oy
6 cevap 219 göst.
0 oy
10 cevap 133 göst.
19 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde busra01busra (991 puan) tarafından soruldu

379,193 soru