0 oy
199 göst.
Diğer kategorisinde (214 puan) tarafından
Kızlar haftalık mutfak paranızı ne kadar benim 1600 bazen 2000 Ama genel olarak 1.500 oluyor. Merdivencinin parasını damacana su parasınıda ordan   veriyorm. Çocuğun okul meyve suyu nu bile. Haftalık olarak yarım kilo et yarım kilo kıyma ve tavuk alıyorum kasaptan. Diğer günlerde sulu yemek yapıyorum börek çörek vs.  Siz napiyosunuz nasil yetiyor. 

13 Cevaplar

0 oy
(1,218 puan) tarafından
10 günde iki bin kesin gidiyor sadece kahvaltı ve manav 

Öyle tatlı past yapan biri değilim düşün oda olsa neler olurmuş

Ekmek çocuk ve sigra saymıyorum bile
-Reklam-
0 oy
(3,701 puan) tarafından
10 günde bir pazar yapıyorum bol bol alırım sebzesi meyvesi 350 400 o tutuyor 

Kıyma tavuk haftalık almam alınca çok alırım epey gider 

Bakliyat yağ vs de aylık alıyorum haftalık hesap tutmadım
0 oy
(5,914 puan) tarafından
Valla bacım pazardan bu hafta sadece meyve ve patates aldım 350 TL gitti her markete girişimiz 500 TL anlamıyorum nereye gidiyo aylık 6000 mutfağa gidiyo benim ya 
(214 puan) tarafından
Benim en az 7 gidiyor aylık. Az geliyor bana sanki
(5,914 puan) tarafından
Benim etim köyden gelir sebzem köyden gelir normalde bukadar gitmemesi lazım ama gidiyo :D
0 oy
(1,533 puan) tarafından

Haftalık 650 zaten manava gidiyor market aylık 2000 falan detaylı alırsan eti tavuğu saymıyorum bile neye guc yetiyor ki :angry: yoğurt peynir yağ yumurta çay şeker al tamam zaten battin demek

0 oy
(2,435 puan) tarafından
Aylık beş yüz yetıyor gerısı hazır öğün dnsnnsnsns
0 oy
(4,552 puan) tarafından
Önceden pazara giderdim de artık gidemiyorum gezmek zor geliyor market manav haftalık 2.2.5 buluuordur Allah'tan sigara içen yok diyorum 
(214 puan) tarafından
Hah işte bence ideal bu. Benim bazen 2 gidiyor. Bazen 1500. Ama eşim diyor ki herkesin 1 lira gidiyor. Sanki ben çok harcıyor musum gbi. Bende hayatta fuzuli bişey almam
(4,552 puan) tarafından
Herşey uçtu tutuyor bide toplu alışverişler oluyor yağ şeker deterjanlar vs derken iyi para gidiyor
0 oy
(593 puan) tarafından
Haftada en az 2000-2500 gidiyor. Eşim doğulu olunca sürekli et aliniyor. Zaten bütün masraf et
0 oy
(5,033 puan) tarafından
Herhafta pazar 350 400 aradı pek biseyde gelmez o paraya gerçi. Biz tavuk ve kırmızı eti yüklü alırız idare eder bizi kıyması falan . Ekmek dersen bizim buğday var  firinciyoa anlasmisiz o bitince yapar getirir. 

Hesaplamadim  hiç . Çocuklardan çıkamıyorum  çıktığım zaman muhakkak markette  çay önüne kahve yani abur cubur alırım gidiyor vala  Rabbim bereket koysun evlerimize . Eve ortalama 15bin gidiyor eşimin deyisile
(214 puan) tarafından
Genel ortalama yi bilmiyorum. Sadece bana verdiği 7 bin . Kendi de harcıyor tabi eve
(5,033 puan) tarafından
Ben aslında hor kullnym önüme ne gelse alıyorum sonra pişman oluyorum ama dayanamam ;)
(5,033 puan) tarafından
Ben çocuklardan pek cikamym o yüzden herşeyi o alır bı oazara gidiyorum o ise grmeden 9 gbi igidip alıp gelyrm  o saatte
0 oy
(11,113 puan) tarafından
Bayadır alışverişi ben yapmıyorum o yüzden bilmiyorum masrafı şu an. Bugün pazara çıktım ama yine ben bakmadım fiyatlara neyi ne kadara aldı koca bilmiyorum. Et tavuk bunları haftalık almayız, tavuk en çok alınır o da buzluğa girer çoğunlukla. Kış başında yağ, un, şeker stok yaptı kocam. Öyle olunca daha uyguna geliyo. Bizim evde en çok masraf meyveye gidiyo sanırım, çok yiyor çocuklar maşallah. Ha bi de kahvaltılık acayip masraf oluyo. Hele yumurta abooo
0 oy
(996 puan) tarafından
15gunde 2bın gıdıyo    mutfak masrafı sadece ekmek hariç
0 oy
(6,427 puan) tarafından
Pazara 400 fix gidiyor. Diğerleri de değişiyor. Genelde aldık mı fazla alırız. 1 senelik zeytinyağım, ayçiçek yağım vardır. Peyniri bakarız son kullanma tarihine göre 3-4 kutu alırız. Baklagilim de var 1 sene yeter yine. Bulguru değirmenden alırız. 
0 oy
(2,171 puan) tarafından
Pazara her hafta gitmiyorum 2 haftada bir giderim ondan da 400 gider kesinlikle. Valla eşim kredi kartını veriyor ay bitmeden limit bitiyor düşün yada içinde 500 TL limit kalıyor :)) düşün bazen kasaba giderim o da tavuk için. Kurbandan kiymam etim var.
0 oy
(582 puan) tarafından
Bir süredir hesaplamıyorum cunku ihtiyac azaldı epeyce. Neyse ki kahvaltı ve öğle yemeği şirketten, akşam zaten yemiyorum, çok acıkırsam sadece akşam yemeği evden bende. Eşim 3 öğününü de şirkette yiyor. Sadece mangal vs. olursa et vb için masraf oluyor bir de şirkette olmayıp dışarıdan tükettiğimiz gıdalara harcama yapıyoruz boza, sahlep gibi. Geçen ay Kasım da mutfak için 3500 lira harcamışız ama 3 kere dışarıda yemek yenmiş, o da dahil bunun içinde.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 306 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Nisa386 (214 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 197 göst.
22 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,911 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 210 göst.
24 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 119 göst.