0 oy
208 göst.
Aile kategorisinde (197 puan) tarafından

çocuklarınıza büyütürken sınırlarınız var mı ve o sınırlarınıza çocuklar nasıl tepki veriyor yok hiç televizyon izletme yok telefona baktırmam veya yok dışarı çıkamaz veya yok şunu alamaz veya büyüyünce bunu yapamaz açık giyinemez sigara içemez arkadaşında kalamaz gibisine sınırlarınız var mı varsa ne gibi tepkiler alıyorsunuz çocuklarınızla sohbet amaçlı konuşuyorum bu arada kimseye eleştirmek değil amacımız :)

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Abur cubur sınırı var fazla yememek şartıyla bir tane veriyorum daha küçük 2 yaşında sınır koymadım pek
-Reklam-
0 oy
(2,665 puan) tarafından
Benim başkasının evinde kalamaz diye bir sınırım var. Diğerleri ise yaşına göre değişir
0 oy
(3,547 puan) tarafından
Bu konuda büyük konuşmam asla asla dememek lazım çok katı kuralları olan bir anne değilim despot olup benden uzaklaşmasını istemem kimine göre şımarık olacak şekilde büyütüyorum ama kızım hayır dediğimde anlıyor çok şükür babasını bu konuda daha çok kandırıyor benim yok dediğimde susar ama ona susmaz dayanamayıp yapacağını biliyor 
(2,102 puan) tarafından
Sana çok katılıyorum şuan 11 aylık ama her şeyini alırım mesela hoppala yürüteç mesela eski tip 4 teker vardı hayır olmaz yeni olsun 8 tekerleği olsun derim ve gerekli gereksiz her şeyi aldım ve bana cevap olarak şımarık yetişecek oldu şımarık olursa da olsun bizim değil mi
(3,547 puan) tarafından
Şımarık değil aksine doymuş bir çocuğum var şuan 3 buçuk yaşında oyun alanına gideriz yada oyuncakçıya hiç kendini paralamaz buraya oyun alanı yaptılar başka çocuklar hevesle koşturdu benimki baktı sadece çıktı hadi gidelim dedi o kadar bim'de babası bir oyuncak gösteriyor baba var evde oyuncak diyor keşke bunumda olsa demesinden herşeyi gözünde kalmasındansa böyle daha iyi bence
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Valla kesin net çizgilerim var mesela bebeklik döneminden itibaren

Çocuklarım kimsenin eşyasını oyuncağını alamaz dışarıda istediği şeyler için ağlayıp yerlere yatamaz yatsa bile fikrim değişmez büyüyünce tabikide din üzerine yetiştirmeyi düşünüyorum ne olursa olsun okumalarını istiyorum falan filan falan tabikide her anne gibi bende çocuk büyütürken eleştiri alıyorum ama takmıyorum çocuklarımı nasil büyüyeceğme sadece eşim müdahale edebilir onun dışında kimseye dinlemem
(197 puan) tarafından
Evet herkesin kendi çocuğu ve herkesin kendine göre sınırları vardır ve herkes kendisi büyütür çocuğunu şu şekilde bitir ha bu şekilde bitir bu kimseyi ilgilendirmez ve eleştirilemez bence herkes kendi önündeki çocuğuna bak onu yetiştir ama gerçi bizim insanlarımız onun bunu çocuğuna varne vermekten kendine çocuğuna bakmıyor ki
(4,216 puan) tarafından
Aynen öyle herkes kendine kendi hayatına kendi çocuğuna baksa herşey sanki daha iyi olacak gibi bencede :)
0 oy
(664 puan) tarafından
Bebeğim daha çok küçük 10 buçuk aylık ama benim de var mesela abur cubura karşıyım her istediğini almaya karşıyım çocuğumu yabancı birinin kucağına vermeye karşıyım uyku düzenine müdahaleye karşıyım (uykusu gelince yatır istemiyorsa bırak yorulunca oynar vs) TV ve ekrana maruz bırakma olayina karşıyım çok zorda kalınca minimum düzeyde izletebilirim çocuğumu giyimine müdahaleye karşıyım aman üşür giydir yok terledi soy vs dışarı çıkarma olayına karşıyım yok işte soğuk alır yok işte duş aldı vs  yani çok şeye karşıyım pimpirikli bir anneyim
0 oy
(2,102 puan) tarafından
11 aylık daha ama sınırım şeker ve kafein içeren şeyler mesela kaynanam sevmek için aldığı zaman şeker ve çay vermiş ortalığı ayağa kaldırdım ( demir eksikliği var) ilaçla brn bunu ortadan kaldırmaya çalışıyorum da  birde istemiyorum toz şeker ve çayın besin değeri ne ki gerek te yok ayrıca 

Bebeğim bensiz hiçbir yere gidemez 

Devir kötü olduğu için kapının önüne onu da geçtim bahçeye bile çıkamaz ( ilerleyen zamanlarda) zaten her gün parka gidiyoruz o zaman da brn çıkarır götürürüm 

Sigara gibi şeylere gelince bizim sülalede herkes içiyor yaşı 17 18 olur içer kızamam yasak getiremem sağlık açısından az tüketmesini söylerim çünkü bende o yaşlarda başladım 

Şunu sevmem ve istemem gençken kendimin yaptığı şeyleri oğluma olursa kızıma yasaklayamam ya da kızamam sadece anlatırım içip içmemek onlara kalır 
0 oy
(2,815 puan) tarafından
Şuan öyle bı şartım yok ama ben gece başka yerde kalma taraftarı değilim ,,
0 oy
(545 puan) tarafından
Bebeğim daha 6 aylık ama tabikide benimde belli başlı sınırlarım olucak hatta geçen eşimle böyle bi konuşma geçti aramızda ben kızımı simartirim ne isterse alırım dedi hayır dedim her istediği olmicak varligida bilicek yokluguda
0 oy
(5,547 puan) tarafından
İstesem de sınırlarım olmuyo çünkü kaynana kayınpeder yanında ne kadar sınır koymak istesem de onlar bozuyo bende benden gizli olmasın diye çok sesimi çıkartmıyorum.bazi durumlarda
0 oy
tarafından
3 evladim var evet herseyde sinirim var

Benim telefonuma dokunmazlar 

Bilgisayar laptop yok evde

Tablet var hafta sonu 20 dakika

Abur cubur her zman bulunmaz evde olunca akillari orda oluyor haftada 1 2 gun belli bir miktar veririm ne istiyorlarsa alir yerler 

Disari cok nadir cikar kizim oglumuda belli bi zmanlar oyle 
0 oy
tarafından
Sınırlarım illaki var bunu büyüdükçe karar vericem 

TV

Tablet izleyebilirler tabi dozunda 

Büyüyünce sigara içmelerini istemem ama uyarıma rağmen içerlerse kendileri bilir. 2 oğlum var ileride bizim tanıdığımız güvendiğimiz arkadaşları olursa kalabilirler. Yani sınırlarım var ama herşeyi dozunda yaptıktan sonra sıkmam ben. 
tarafından
Çok sıkıp kendimden uzaklaştırmak istemem çocuklarımı arkadaş gibi olmak istiyorum ne kadar sıkarsak hataya düşme ihtimalleri yüksek oluyor malesef
tarafından
Bu arada kalabilirler dediğin yaş 18 üstü :) ama dediğim gibi iyice araştırırım ailrlerini tanırım güvenirsem
0 oy
(381 puan) tarafından
Ben sınır koymuyorum daha doğrusu henüz o yaşa gelmedik ama ben asla şunu yapamazsın bu böyle olmaz bunu şöyle yapmalısın diye kural koymak istemiyorum bazı şeyleri kendisi öğrensin kesfetsin tabiki boş bırakmak da değil ama katı kural koyabilecek bir yapım yok
(197 puan) tarafından
Ne diyim açıkçası benimde öyle nasıl isterse o şekilde yaşamalı ben onu hayatını sınırlandırmak için doğurmadım onunla mutlu olmak onu sevmek onunla ilgilenmek için doğurdum fazla kısıtlanan çocuklar ailelerinden ya korkuyor yada uzaklaşıyorlar ben kendimden biliyorum benim ailem çok baskıcıydı ve evden sürekli kaçmak istiyordum o aile bana iyi gelmiyordu mesela
0 oy
(13,428 puan) tarafından
Hayatta hiç bir zaman her istediğimiz olmaz çocuğun her istediğini yapmak ona yapay bir dünya hazırlamak aslında ben buna karşıyım tabi bu şahsi fikrim sınırlar olmalı makul ölçülerde 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 270 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 557 göst.
27 Ekim 2021 Diğer kategorisinde M.o.c (422 puan) tarafından soruldu

382,039 soru

11,437,732 cevap

35,005 kullanıcı

...