0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (208 puan) tarafından
Geçen paylaşmıştım size 2 aydır kanamam bitmiyo ilaç kullandım bitince ilaç yine başladı dün gittim devlete biyopsi yaptılar alttan bişey yaptılar kanama dursun diye ama yine devam ediyo kanamam .biyopsi sonucu da 1 ay sonra cikcak doktor kanaman durur dedi ama bitmedi daha ilaç vs da yazmadı fikri olan varmı başına gelip de çaresini bulan evde doğum kontrol ilaç var ama kullanmak istemiyom daha kötü olur diye gerçekten çok yoruldum kanamam bitsin namazımı kılmak istiyorum:((

6 Cevaplar

0 oy
(2,565 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Namaz kılmak için bı sorunun yok ki canım senin ki artık öžüre girmiş galiba ama gene de bı araştır kanama 15 günü geçerse özür oluyor ve namazını kılıp kuranini okuyabiliyorsun çünkü aynı sorun bendede var bitmeyen bir kanamam var ayda 3 kez regl oluyorum çok araştırdım özür olduğunu ögrendim ama sen tekrar bı araştır hocaya falan sor kesin emin olmak için.

Biyopsi ve temizlemeye gelirsek biyopsi alırken kürtaj yapıyorlar yani rahimi temizliyorlar ayın 4nde bendede parça alındı doktor banada dedi regl kesilir diye çok şükür ondan bı kaç gün sonra kesildi dahada olmadım çok geçmiş olsun 
(208 puan) tarafından
Ay çok geçmiş olsun canım Allah bidaha yaşatmasın çok kötü birşey çok geçmiş olsun insallq bende de biter kanama sizde mi 3 aylık iğne yapmistiniz. Biyopsi den sonra biraz kesildi sanki önce musluk gibi geliyodu kaplıca suyuna da gitmiştim ondan kaynaklı mi anlamadım . Şimdi biraz azalma var sanki insalla biter ya sizinki gibi çok zor kadın olmak varya Allah yardımcımız olsn çok sağol cnm
(2,565 puan) tarafından
Yok kuzum 3 aylık iğne falan yapmadı işte parça sonucuna göre tedaviye gecicez ama doktor ısrarla rahim kanseri olan varmı diye sordu ailede içime de Kurt dusurdu korkuyorum inşallah bı çıksa sonuçlarim içim rahatlasa benim ki artık son test canım ben herşeyi yaptırdım bu son çare 1 senedir yaptirmadigim test kalmadı ama senin ki hormonaldır merak etme düzelir kalbini feraah tut
(208 puan) tarafından
İnşallah temiz çıkar canım Allah korktugumuza ugratmasin çok geçmiş olsn İnsalla sende iyilesirsin
(2,565 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah
-Reklam-
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Yani durum hakkında bilgim yok ama özür kanaması olduğu için namazını kılabilirsin. Sürekli kanaman olduğundan normaldeki adet günlerini hesaplayıp o günlerde kılmıyorsun, diğer günlerde kılıyorsun diye dinlemiştim sanırım. Sen emin olmak için iyice bi araştır ona göre kılmaya başla namazlarını. Özür durumun ibadete engel değil. Çok geçmiş olsun Allah şifa versin
(208 puan) tarafından
Sağol cnm Allah razı olsun araştıracam
(11,089 puan) tarafından
Cümlemizden ☺
0 oy
(2,458 puan) tarafından
Geçen yazdığım da sendin galiba inan bana tek çaresi Yasmin kullanman çok çok etkili zaten en iyi adet düzenleyici 
0 oy
(8,834 puan) tarafından
Ben de cezeratta içiyorum doğum kontrol hapı. Tam tersine kanamami kesti. İki aydır acaba bebek mi var diye korkudan öluyorum 
(208 puan) tarafından
Valla mi ilacın yan etkisidir yinede doktora görün korkuyom valla bende kullanırım da biyopsi sonucunu beklemem lazım daha kötü olmasindan korkuyom ilaç da hormon yüklü
(8,834 puan) tarafından
Kız gittim ilk ay hemen doktora. Korkudan öldüm. Ama işte dediğin gibi hormon ilacı içiyoruz. Çok yan etkisi var. Ama iki çocuğum var çalışıyorum. Çok zor oluyo. Başka çocuk istemiyorum. Mecbur kullanıyorum.
0 oy
(15,861 puan) tarafından
Kanama hakkında fikrim yok ama özür sayıldığı için namazını kılabilirsin canım 
(208 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
(6,864 puan) tarafından
Ben ben ne çektim doğum yaptım 10 aylık olmuştu oğlum bi başladı ama afedersin musluk gibi 14 gün oldu hala dedim bi doktora gideyim 20 günlük olmuştum anca randevu buldum gittim alttan muayene odun biyopsi verdim alttan bişey yaptılar dediğin kürtaj işlemi oluyo rahim duvarin kazınmış banada yaptılar doktorun dediği de bi kaç güne geçer demişti geçmedi 15 gün sonra biyopsi sonucuna gittim polip çıktı rahminde etbeni oluşmuş şehir Hastanesi'ne sevk etti orda kameralı alttan muayene yaptircaksin onrda da polip görülürse ameliyat olman lazım dedi 2 ay sonraya anca randevu buldum o zaman kadar da kanamam kesilmemisti yani soyle haftada 2 gün yoğun kanama diğer günler pembemsi akıntı geliyodu ben doğum kontrol hapı kullanıyorum kameralı muayeneye gitmeden 15 gün önce hapı kestim ondan mı oluyodiye 5 gün daha oldu sonra kanamam kesildi alttan muayeneye girdim doktor polip yok dedi anlattım hap yapmış o zaman kanaya kanaya da atmışsın polipleri dedi 8 9 aydır hap kullanmıyorum çok şükür adetim çok düzenli sen biyopsisonucunu bi bekle bakalım ne çıkacak 
(208 puan) tarafından
Benim yaşadığımı yasamissin valla çok geçmiş olsun canım allah bidaha yaşatmasın çok zor valla bende de biter insalla ya gerçekten çok yoruldum . Biyopsiden sonra biraz azalma var sanki musluk gibi gelmiyo en azından beklicem biyopsi sonucu nu yanlış bişey yapmak istemiyom hormonu mu bozdum zaten iyice hap kullanmaya da korkuyom
(208 puan) tarafından
Korkuyorum amelyat filan denmez insalla
(6,864 puan) tarafından
İşte sonucuna bağlı ne çıkacak kolay bi operasyon ameliyat dediğime bakma 5 dk da bitiyomus aynı gün taburcu oluyosun ben oğlumu kaynanama bırakmaktan korktum ameliyattan değil zaten anestezi veriyolar bişey hissetmezsin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 367 göst.
11 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Buket masal (2,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 101 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 282 göst.
10 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 102 göst.
9 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevmm (1,945 puan) tarafından soruldu

378,442 soru

11,327,870 cevap

34,782 kullanıcı

...