0 oy
99 göst.
Diğer kategorisinde (108 puan) tarafından
Emzirme dönemi sigara içen var mı özür dilerim ben hamile iken içmiyordum. Doğurunca depresyon ve anksiyete beni sigaraya itti günde üçü geçmiyorum ama çok kötü hissediyorum 

6 Cevaplar

+1 oy
(4,699 puan) tarafından
Malesef süte, hamileyken plasentaya geçtiğinden 2 kat fazla nikotin geçiyor :( 3.5-4 saat kadar nikotin sütte kalıyor. 4 saat sonra büyük oranda temizleniyor ama ondan da şöyle bir sıkıntı var sigaradan sadece nikotin değil fare zehrine kadar bi ton zararlı kimyasal alınıyor. Bunlardan hangileri süte ne kadar geçiyor ne kadar sütte kalıyor kesin bir araştırma yok. O yüzden sütün içeriğine ne kadar kötü bileşen karışıyor, belirsiz :(
(4,618 puan) tarafından
Gerçekler +++
(95 puan) tarafından
Tek gerçek yorum ++++
-Reklam-
0 oy
(2,665 puan) tarafından
Ben günde bir tane sigara içiyorum. Ama zararı var. Olabildiğince içmemeye çalış canım. Bazen hiç içmiyorum bile
0 oy
tarafından
Bende emziriyorum ama bugüne kadar hiç sigara içmedim zaten içmeyi de bilmiyorum bazen eşim içerken elinden alıyorum deneme amaçlı o an içtiğim ilk dumanda nefesim kesilir hemen öksürük tutar hiç iyi gelmez bana zararlı içilecek ne varsa :) :)
0 oy
(1,498 puan) tarafından
Ayy sorma bende o süt zamani neler çektim anlatamam ama kendimi çok zor tuttum bazen ağlayasim geliyordu sigara için ama oğlum sütten kesildikten sonra içmeye başladım nolur az tut kendini ya da gece uykusu uzunsa gece bebe uyuduktan sonra iç istersen:(
0 oy
(1,063 puan) tarafından
Aynı ben bende hamileyken içmedim yeni başladım günde bir tane bazen iki kahveyle 
0 oy
(5,120 puan) tarafından
Kızım 2 aylıkken sütüm azaldı ilaçlarımdan dolayı mamaya başladık mecbur ondan sonra içmeye başladım. Kızımı sadece gece uyuturken emziriyordum çünkü. Onu emzirdikten sonra içiyordum 24 saat emzirmeyeceğim için. İçmesen daha iyi olur. Yapamıyorsan en azından tütün içmeye çalış mesela

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 60 göst.
24 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sena98 (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 150 göst.
10 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ayata06 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 33 göst.
5 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pinaro (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 36 göst.
5 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pinaro (2 puan) tarafından soruldu

384,967 soru

11,514,051 cevap

35,174 kullanıcı

...