0 oy
294 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,089 puan) tarafından
Kizlar iki iki buçuk yaş civarındaki çocuklarınızın bir günlük menüsünü bir gün içinde neler yediğini yazar mısınız.

Mesela bugün ne yemişlerdi.

22 Cevaplar

+1 oy
(790 puan) tarafından
Ömrümü yer başka birşey yok
(2,089 puan) tarafından
O muhakkak oluyor zaten:D
Erkek mi
(790 puan) tarafından
Kız iki tane ikisi de yemesi kötü
(2,089 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun zor valla tek yük kadındaysa bide ekstra zor
(790 puan) tarafından
Evet tek bakıyorum yemeyen cocik da aşırı zor en zorlandığım şey bu yani
-Reklam-
0 oy
(1,864 puan) tarafından
Sabahları iki yumurta ayran  yada bazen bir avokado ve ayran yada patates kızartması 

Öğlen çorba içer genelde 

Akşamlarına tavuk yada köfte ayran

birazda aralarda  meyve yer 

Sonra 9 gibi falan biraz abur cubur yiyor susamlı çubuk kraker vs gibi bazende bir bardak meyve suyu içer abur cuburun yanında 28 aylık ,günlük genelde hep aynı bizim bebek etçil biraz bazı günlerde akşam yemeğinde çorba makarna, çorba pilav sebze hiç yemiyor malesef  böyle  yer geneli bu şekilde canım 
(2,089 puan) tarafından
Benimki hiç alismadi meyve ne demek bilmez kendi asla yemiyor tek.
Ben peşinde kuş gibi minik minik lokma bölüp atıyorum ağzına onun haricinde öyle elinde bişey yemeye alışık değil meyve olarak tek muz yer elma elinde çiğneyip koparamiyor bile.
Aynen bizimkide corba yaparsam bi onu yer cignenmedi için yorulmaz:D
(1,864 puan) tarafından
Çok yemek seçiyor bizimkide birşey yesinde bir şekilde yesin ne olursa olsun moddundayim mecbur hiçbir sebzeyi yemiyor hep tavuk köfte makarna pilav istiyor çok zor yani aynı döngüde dönüyoruz canım kahvaltilikda çok seçiyor sadece yumurta avokado ve patates bu arada asla kuruyemiş falanda yemiyor öyle meyveyide aciktıgı için yiyor canım zor ya bu yaş bebekler çok seçici oluyor galiba tadım zamanı herşeyi iştahlı iştahlı yerdi şimdi asla sebze sulu yemek ağzına koymuyor
(2,089 puan) tarafından
Kız yok aşağıdakileri görünce herkes meyve sever benim çocuk muz tadindan baska bişey bilmez oda ben yedirirsem kendi de yiyemez.
0 oy
(6,198 puan) tarafından
Sabah yumurta yemeye uğraşıyorum veya patates veya menemen 

Öğlen çorba veya makarna genelde çorba içiyor 

Arapgunlerde mısır,meyve fındık ceviz ,

Aaksam yemeğinde ne varsa o bugün lahana sarması vardı onu yedirdim 7 de  sonra 9 gibi makarna vardı önüne verdim yedi 11 gibi yarim taş çorba icirdim 12 de kefir icirdim ballı uyutucam şimdi 

10 gündür hicbirsey yemiyordu iştahı normale dönünce her fırsatta yemek veridm
(2,089 puan) tarafından
Benimki hep öyle peşinde dolaşıp duruyorum.
Mesela lahana sarmasıni asla yiyemez kabuk diye atar ağzından.
(6,198 puan) tarafından
Benimkide yemiyor içini yedirdim
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Sabah patates kızartması +haşlanmış yumurta 

1 saat kadar sonra 1 muz 

Öğlen sıcak ekmek yedi komşuya girmiştim ayak üstü orda denk geldi.  Evde olsak yemek yiyecekti

Akşam 2 tavuk but 

Meyve ceviz patlamış mısır 

Az önce ici kazınmış ayak üstü atistirdi ardından ben tuvalete girince tezgaha çıkıp üst raftan benim karam i alıp ırzına geçti uyudu 
(2,089 puan) tarafından
Hay maşallah iki adet but.:)
Benimki asla tek yiyemiyor mecbur bende peşinde dolaşıp kuş gibi minik minik parçalar bölerek ağzına atıp yediriyorum örnek muz asla elinde yiyemiyor zaten tek meyvesi öbür meyvelerin tadını bilmez.
0 oy
(2,736 puan) tarafından
Sabah az bir labne, 2 zeytin, 3 dilim salatalık, 1 omletin yarısı. Arada 1 armut yedi. Öğlen tavuk çorbası, arada bir küçük kase yoğurt. Biraz kabak çekirdeği verdim. Akşam 2 köfte, çeyrek simit. 30 aylık ama normalde bu kadar yemez. Bugün iyi günündeydi. 
(2,089 puan) tarafından
Benimkide hiç bişey yemiyor kız
Seninki kendi yiyebiliyor mu.
(2,736 puan) tarafından
İstediği herşeyi kendisi yer. Mesela tost, muz, bazen yoğurt, ya da köfteyi kendi yer, canı isterse pilav yer. Ama istemediği şeyleri mecbur ben yediriyorum.
0 oy
(1,895 puan) tarafından
Sabah genellikle 1 yumurta ama yarısını yiyoruz biraz peynir biraz zeytin yer. Patates felan kizartmiyorum yoksa tek patates yer kalkar :) 

Ara öğün olarak çerez varsa tabağına çerez koyarım veya 1 muz veririm.  Öğlen de çorba içer veya onun seveceği tarz şeyler yaparım pişi yaparım bazen

Akşamda degisiyoe bazen et bazen tavuk veya köfte yanında mutlaka bulgur yada pirinç olur. Öncede yoğurt yerdi şimdi yemiyor ayranda içmiyor bilmiyorum bu konuda ne yapcam
(2,089 puan) tarafından
Olsun gene yiyormuş.
Kefir vermeyi dene yemeklerin yaninda yoğurt yerine.
Benimki meyve tadi bilmez kendide yiyemiyor.
Hep minik bölüp ben veriyorum:(
(1,895 puan) tarafından
Evet aldım valla ama yok icmedi. Belki zamanla yer bende korkuyordum elma boğazında kalır diye baktım yiyor şimdi ince dilim yapıp veriyorum yanında muz biraz yiyor.
0 oy
(1,117 puan) tarafından
Yemesi çok Yok.... sabah yumrtta peynir yemez ne verdiğimi bende tam bilmiyorum hep kavga ile......

Öğle arası mama içip uyur.

Arada meyve yada çubuk kraker falan

Akşamda biz ne yersek o yiyemeyecegi bişy olunca çorba yapıyorum hemn pratik ama genel ye yesem onada veriyorum 
(2,089 puan) tarafından
Bende bişey bulamazsam çorba yapiyim diyorum genelde onu yer tarhana ve yoğurt çorbası ikisi arasında gidip geliriz.
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Oglum 32 aylik, 

Sabah 1 haslanmis yumurta, 2 ceviz, birkac dilim salatalik ve birkac zeytin yedi, yanina da ihlamur icti.

Arada elma yedi, ayran icti

Oglen sulukofte yedi patatesli

Parka ciktik orda firindan kurabiye aldik birkac tane onlardan yedi yarim falan da simit yedi

Aksam da yatmadan sebzeli mercimek corbasi icti yaninda yogurt yedi

Hemen her gunu boyle geciyor. Bazen meyveyi cok kaciriyor gun icinde. Rutini genelde buna benzer.
(2,089 puan) tarafından
Maşallah benimki meyve tadi bilmiyorum malesef.
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Sabah az haşlanmış yumurta bir iki dilim salatalık bazen nasıl olurda birşeye dalarsa bi lokma reçel ekmek koyarım ağzına 

Ara öğün genellikle kuru yemiş ve kuru kayısı, kuru incir veririm

Öğlen yemeği makarna yoğurt 

Öğlen uykusuna yatar kızım 

Kalkınca ne yemek yaptıysam ondan veririm zorla bir kaç kaşık 

Ara öğün meyve olarak muz elma armut birer dilim yer

Akşam sevdiği çorbalardan yaparım bazendr tavuk veya köfte 

Atıştırmalıkta yer 9 10 gibi cip mısır gibi 

Kızım çok iştahsız aklına asla yemek gelmez zorla veririm kandırarak birleylete ilgisini çekerek konuşarak 28 aylık 
(2,089 puan) tarafından
Aynen öyle sanırım ben kötü alistirdim ac kalmasın vs diye hiçbir şeyi hani çocuklar ne bileyim sevdiği bişey olur ya patates kek gibi keki eline alıp tek başına kendi yiyemez asla ben vrrmesem yemez.
Minik minik bölücem evde öyle dolaşırken aa şöyle böyle ağzına koyucam çok zor ya valla
(2,831 puan) tarafından
Aslında hep bizim suçumuz biz alıştırdım videolarda görüyorum millet çocuğun önüne koyuyor bebek tek başına yiyip bitiriyo çok imreniyorum valla bu konuda benim kızımda öyleydi ama şimdi kendi yiyor bazı şeyleri
(2,089 puan) tarafından
Sorma..
Ek gidaya geçtiğimizde kendi yiyordu.
Sonra ilk bebek tecrubesizlik ben boğazında kalicak korkusuyla hep kendim yedirdim genelde sıvı.
Sonra lösemi suphelendiler mecbur o yemiyor diye hep tiktim ağzına su bile icmez kendi nede olsa bi ara getirir diye düşünüyor muhtemelen suyu bile getirdigimde tek yudum içer .
(2,831 puan) tarafından
Aman hasta olmasınlar sağlıkları yerinde olsun yediririz hiç sorum değil  şimdi birşeyi yok demi cnm
(2,089 puan) tarafından
İki yaşına kadar takip ettiler bi değerler azdı işte onlara göre demek ki saklanıyor vs dediler iki yaşında takibi bıraktık şimdi 26 aylık
Şükür bişey yok ama uzun süredir normal doktorada gitmedik bi ara götürücem kontrole gene.
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Bugün sabah zeytin,simit ,tahin pekmez , domates,patates kızartması yedi.oglen de tarhana çorbası yedi ekmeksiz asla yemez :) bir saat sonra muz verdim yarım şey yedi.aksam balık gunumuzdu 15   tane falan hamsi yedi.arada lik lik Su içer zaten.balik yediğimiz için süt ürünü vermedim aynı zamanda emziriyorum geceleri kesemedim hala.gunduz istemiyor.sonra patlamış mısır kek yedi üzümlü havuçlu falan.baskada bişey vermedim .
(2,089 puan) tarafından
Maşallah iyiymiş benimki su bile içmiyor hiç su sevmiyor.
Hep ben susuz kalmasın diye teklif ederim ağzına tutarim bir yudum içer.
Çok kötü alıştı beslenme alışkanlığı sıfır.
(1,064 puan) tarafından
İştah açıcı biseyler varmıdır bilmiyorum canım doktorunla bı konuş onerir
0 oy
(394 puan) tarafından
21 ayrılık menü değilde severek yedilerini  yazayim  çok zor kizim  yemek konusunda  çok secici  çorba yediremyorm  ozelikle 

Yedikleri  

Mandalna 

Elma 

Nar 

Muz

Seftali 

Karpuz 

Üzüm 

Makrna 

Yoğurt 

Meyve suyu

Çilek 

Domates 

Salatlik 

Yumrta 

Zeytin

Tursu

Tavuk  

Pilav

Pattes kizartmasi 

Ekmek 

Aklıma gelenler  yemiyor  birsey çok secici  sadece bunalri  bir kaç daha  vardr  onlari  secmdn yer
(2,089 puan) tarafından
Hay maşallah kız bütün meyveler var :D
Benimki sadece muzun tadını bilir öbür meyvelerin daha tadını bilmez hemen ağzından atar.
(394 puan) tarafından
İşte bizmkide Meyve yer ama sadece ayran corbasi  içer başka çorba  içmez hepsinin  derdi  ayri iştah açıcı  aldim  1 hafta oldu ise yaradi  gibi
(2,089 puan) tarafından
Ne kullanıyorsun.
Ben bi ocean balık yağı veriyorum.
Ondan öncede netrugen almıştım ama pek yaramadı bize.
(394 puan) tarafından
Az yiyordu  agliyordu  yemiyordu  1 haftadır kulaniyorum  fayda  etti şükür foto  atiyim  canm
0 oy
(3,055 puan) tarafından
27 aylık 

Sabah 1 haşlanmış yumurta biraz peynir bal 2 ceviz ekmek

Öğlen 1 kase mantı

Akşam dişarda yedik  patates kızartması 2 ince dilim pide

1 ayran
(2,089 puan) tarafından
Kendi yiyor mu
Benimki çeşit zaten yemez tek çeşit genelde yumurta yediririm onda da
(3,055 puan) tarafından
Asla kendi yemez biz yediririz
0 oy
(1,044 puan) tarafından
28 aylık 

Sabah 10 kahvaltı (yumurta patates melemen)

12 de uyku oncesı çorba

1 de yatış

2.30 da kalkış

3~3.30 arası yemek (kabak ıspanak taze fasulye ne pişirdiysem)

Akşam 7.30 ana yemek (et tavuk pılav makarna)

Ogle yemegı ve ana yemek arasında da meyve abur cubur geçiyor

Bır gün sebze yiyorsa otekı gün et ya da tavuk çoğu yemegı kıymalı pişiyor Demir eksikliği var doktor oyle dedı 
(2,089 puan) tarafından
Bizde de var ya zaten iştahsız hicbiseyi kendi yemez öyle aç bırakıyor dolanır hep ben peşinde oyalayarak yediriyorum.
Elinde böyle poğaça ne bileyim kek vs kendide alip yemez ben kuş gibi minik minik bölüp ağzına atıyorum genelde çorbacı çiğneme olayı olmadığı için hicbir meyve tadi bilmez tek yedigi muz.
Bende bütün çorbalara et ve et sulu vsli yapıyorum.
(1,044 puan) tarafından
6 ayda başlayan ek gıda 9 aya kadar sıfır yemekle devam ettı onca seyı pişirdim çöpe döktüm sonra kan degerlerıne baktırdım Demir eksikliği aşırı vardı ılac verdıler sımdı Kendı rızasıyla yıyor tabı ıkacla beraber yemeklerı dısarda parkta yedırdım ona da kaşık verdım alıstı
0 oy
(1,534 puan) tarafından
Kahvaltı da yumurta domates zeytin peynir yemiyosa bn yumurta dye kandryorumm:)) öğlen anne sütü yemek olursa   çorba aksam yemeğe ne yapsam yiyor :)☺️☺️
(1,534 puan) tarafından
Haklısn haa bnde bırakmak istyrumda nasıl edcm süt sağma makinem bozuk
(2,089 puan) tarafından
Elinle sağ duşun altinda
İlk biraktirmaya çalıştığımda öyle yapmıştım sonra geri emzirince bu defa biraktirirken hicbisey yapmadım yani sagmadim
(1,534 puan) tarafından
Bnde brakmak istyrumda bı defa denedim göğsün çok agrdi kiz
(2,089 puan) tarafından
Valla beşe kadar emzirme olsaydı emzirirdim düşün o derece ben memnundum :)
Bebeğimde çok bagimliydi bana her defasinda ben memeyi bırakıyoruz dedikçe memeyi bırakmıyoruz memeyi emiyoruz derdi.
Bende bi gün vermedim sonra dayanamadim verdim.
Sonra sabaha kadar full uyaniyirdu bide beslenmesi yoktu dedim artik vermicem öyle başladım mecbur tam 25 aylik biraktik.
Dediğim gibi duşun altinda sağ.
Bilmiyorum ben sagmadim hiç ikinci biraktirmamda agrida olmadi arada hafif damla damla geldi şimdi biseh yok
(1,534 puan) tarafından
Tam cnm tskr edrm
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Her sabah standart yumurta peynir fıstık ezmesi gibi şeylerle kahvaltı ediyor yanında karadut özü yada kefir içiyor öğlen makarna yada çorba ara öğün meyve yiyor akşamda ne yemek pişirdiysem dün mesela pirinç pilavı ve et sote yapmıştım onları yedi.. Yatmadan önce 1 bardak çikolatalı süt içer yemediği meyve varsa yer veya abur cubur ister balık kraker bisküvi vs onları yer 
0 oy
(394 puan) tarafından

image

Bu canım gunde yemekten sonra  1 cay kasigi  veriyorum  devlet karşılamıyor  300 e aldim
(2,089 puan) tarafından
İlk defa gördüm bunu.
Doktor mu yazmıştı sizmi aldınız
(394 puan) tarafından
Özel canm doktor  yazmıyor devlet  desteklide  degil  ama ise yaradı  şükür
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Iki tane buyuttum hic boyle su ogundur bu ogundur dikkat etmedim kucukken de oyle ozel seyler hazirlamadim kahvalti yapti iste uzerine meyve yer corbasini sutunu icer uyucak simdi
0 oy
(2,352 puan) tarafından
benimki 2.5 yaşında başlarda hep yerdi bu 1 haftadır yemiyor deli olucam sabahları sadece ekmek bazen yumurta yer oda bazen patates kizartması yer bazen tavuk pilav bu kadar meyve yer cerez yiyo corba asla içmez sulu şeyler asla yemez bende bundan dertliyim 
0 oy
(4,196 puan) tarafından
26 aylik bebegim.

Kahvalti ,Peynirli yumurta, 1 parmak kadar kasar peynir,yarim cevizli ballı avokado 

Oglen ,Tarhana corbasi 

Aksam , yarim kase yogurt yarim kase kemik suyuna haslanmis makarna. 

Arada 5 tane kaju, 1 tane de muz yedi. 

Genelde bu sekilde. Et yemiyo,yemeklerin icinde ne et ne kiyma istemiyo. Hasta olmustu yeni duzeldi bende ete ara verdim bi sure. Kemik suyu kullaniyorum gunluk.
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Sabah - 6 zeytin, kıymalı yumurta, bir bardak pekmezli su

Arada mandalina yedi. 

Öğlen - balık ( sardalya 10 tane falan) yanında salata ve 1 kibrit kutusu kadar helva

Ondan yarım saat sonra balık kraker istedi 20 tane kadar vardı onu yedi 

Aksam çorba içer ondan 1 saat sonra kadar meyve yer 

Sonra da gece öğünü veriyorum yarım çorba kasesi kadar yoğurt ya da kaşık mama. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 85 göst.
7 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Neşe26 (397 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 246 göst.
20 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 192 göst.
0 oy
3 cevap 67 göst.
15 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Amine su (3,419 puan) tarafından soruldu