0 oy
515 göst.
Diğer kategorisinde (112 puan) tarafından
7 aylık hamileyim Allah nasip ederse oğlum olacak, adını Alparslan koymak istiyoruz, birkaç kez bu isme ağır diyenler oldu. Oğlunuz huy olarak nasıl , yapısı nasıl.

25 Cevaplar

+3 oy
(1,549 puan) tarafından
Hiç beğenmedim ism ya bizim komşuda koymuş garip gliyor bna
(1,549 puan) tarafından
Ayy kız ne pilim bebeim uzun geliyor bna:))☺️
(17,718 puan) tarafından
Uzun ve karizmatik
(1,549 puan) tarafından
Sen öyle dyosn öyledr knk☺️☺️♥️
(17,718 puan) tarafından
:))) he tabi kanka oyle ❤️
(1,549 puan) tarafından
:)))tammdr günaydın ♥️☺️
-Reklam-
+1 oy
(1,120 puan) tarafından
İsimle huy yapı ben ne alaka :)))
(112 puan) tarafından
İsmin anlamı olarak yazmıştım, isim koyarken hem söylenis hemde anlam olarak bakılıyor genelde
(1,120 puan) tarafından
Siz ama yapısi ,huyları nasıl yazmışsınız.her çocuk bir olmaz ki.isme göre olsaydi yani ben kesin Muhammed koyardım binde bın
(3,630 puan) tarafından
Çocuklarınıza verdiğiniz isme dikkat edin çünkü çocuklarınız onlara verdiğiniz isme göre karakterlenecektir  her insan kendi isminin huy ve karakterini taşır.
Hatta bunu binde bin ihtimalle koymayı düşündüğün Muhammed ismine ait olan peygamber(sav) söylüyor..
(1,120 puan) tarafından
Bizde anlamsız bişey koymadık elhamdülillahta.isimle karakterin alakası yok gördüklerimi soyluyorum .
(532 puan) tarafından
Aksine ben isimle karakterin alakası olduğuna inaniyorum. Muhammed, eymen, Ömer isimleri olan çocuklar genel olarak cok hareketli ve yaramaz oluyorlar gözlemlediğim bu.
+1 oy
(17,718 puan) tarafından
Yooo gayet akilli soz dinleyen hatta herşeyi çabucak kavrayan bi cocuk en kucuk oğlumun adi Alparslan harika bi cocuk yemin ederim cok zeki diğer cocuklarimda boyleydi ama bu daha cabuk kavriyo anliyo mesela diyosunki dun suraya koyduğum iste esya misal ismini bebeklerin anlayamayacgi esya alip getiriyo insan bi sasiriyo en erken o anne dedi mesela suan iki yasina girecek iki ay sonra bebeklikten beri boyle tavsiye ederim 
(112 puan) tarafından
Maşallah ne kadar akıllı bir cocukmuş ne güzel, benimde 3 tane kızım var,ilk defa oğlum olacak ilk defa yasıcam erkek evlatla .
(17,718 puan) tarafından
Erkeği kizi yok canim nasil yetisirse oyle gider hayirli evlat olsunlar insallah tabi erkek bi tık daha zor hareketli
0 oy
(643 puan) tarafından
Kuzenimin oğlunun ismi şehir dışında yaşadığı için çocuğu henüz görmedim şimdi 3 4 yaşlarında ama bu yaşına kadar kim görse illallah dedi kim görse ben ömrümde böyle çocuk görmedim dedi hep ağlar hep durmaz diyorlar yeni yeni düzeliyomus
(112 puan) tarafından
Demekki yaramaz bir çocuk ama hepsi aynı olmaz heralde.
(643 puan) tarafından
Tabi ki
0 oy
(3,003 puan) tarafından
Eşim çok istedi ama bana çok ağır geldi istemedim bide hamileyken çok kararsızdım 
(112 puan) tarafından
Bende kararsızım bir türlü karar veremiyorum aslında kızım adı Miray ona uygun olsun diye Emiray olsun iatedim ,.eşim beğenmedi.
(3,003 puan) tarafından
Emir emirhan eren karan olabilir
0 oy
(831 puan) tarafından
Eşim istedi bn istemedim arkasınn ıkısı koydu
(112 puan) tarafından
Bende kararsızım bir türlü karar veremedim, kızımda ne güzel hiç kararsız kalmamıştım direk Miray olsun demiştik, erkek isimlerinde bir türlü karar veremiyorum.
0 oy
(129 puan) tarafından
Oğlum 8 aylik ismi alparslan huy olarak iyi çok şükür ama çok meraklı herşey de eli var birde anneye çok düşkün
(112 puan) tarafından
Ne güzel iyi huylu bir cocukmuş, tabi meraklı olması normal hayat8 keşfediyor.
(129 puan) tarafından
Aynen canm canlari sağ olsundaa meraklari normal
0 oy
(307 puan) tarafından
Yeğenim Alpaslan bir ağalar 7 mahalle sesini duyar 9 aylık felan şimdi nasıl bilmiyorum yeni doğduğunda 6 aya kadar öyle di çok sinirli öfkeli ama bir o kadarda tatlı 
(112 puan) tarafından
Desene bu Alparslan da aksi bir cocukmuş , tabi olabilir her çocuk aynı olmuyor.
0 oy
(8,860 puan) tarafından
Benim oğlumun adı Aslan. Aslan olmaz mı ;)
(112 puan) tarafından
Aslan hiç düşünmedik Canım güzel ama eşimde istemez.
(8,860 puan) tarafından
İşyerinde bir arkadasimin oğlunun adı Alparslan. 3.5 yaşında. Çok özgüvenli zeki bir çocuk ama çok yaramaz. Benimki de 11 aylık. Cok uyanık bir bebek sjsjsj
0 oy
(19 puan) tarafından
Benimki alparslan 31 haftalik dogdu;) cok sukur bilekliği  cok sakindi uyku duzeni vs cok iyi herkeste aynı olmaz sanmiyorum ama , saat 9 diyince gece uykusuna geciyoruz gece 1 defa uyaniyordu beslenmek icin 5 530 gbi  cok asiri hareketli aşırı  merakli bes dk götünün  ustune oturmuyor
(4,941 puan) tarafından
Ahanda be Alparslanm da öyle
(112 puan) tarafından
Ne güzel düzenli bir çocukmuş, bakalım bizimki nasıl olcak.
0 oy
(3,031 puan) tarafından
Cihangir koydum kesinlikle adıyla müsavi delikânlı kabına sığmayan bir çocuk. Alparslan diye arkaşi var üç yaşında oda öyle ismiyle müsavi. Elbette bir ağırlığı olmalı isimlerin. 

Cenk , Alparslan, Yiğit, Efe, Yağız, Ömer, Hamza, Talha gibi gibi  bu isimler kişilik olarak da bilinir ki çoğunlukla haraketli olur isimler içinde çünkü cihad sıfatı taşır. Biz de sürekli öyle seslendiğimiz zaman çocuk Alparslan ismini taşır olur. 
(112 puan) tarafından
Hadi ya düsündügüm tüm isimlerde hep cihad  sıfatı varmış mesela Yağız da hoşuma gidiyor bilemedim.
0 oy
tarafından
İsimlerin .bir ağırlığı yoktur buna inanma canım bizzat diyaneti ara sor 

190 ara 

Sunuda ekleyeyim sen Alparslan koydun diye çocuk cok.simarik veya çok sakin olacak diye birşey yok

O çocuğun  yapı gereği anne babaya benziyor genelde karekter meselesi 

Anliyacagin 

Hoca isimlerle cocuklarin kaderini belirlemeyin diyor 

Yok eymenler fena yok mertler hareketli o.cocugundan çocuğuna değişkenlik gösterir 

Ben iki isim seviyorum ailem.hel dedi yok çift karekterli.oluyorlar ya diyorum öyle bişey yok anlamıyor bizzat hocayla görüştum.iki üç hayır öyle bişey yok iki isimli olanlar iki karakteri olamaz isimlerin hiç hir özelliği yok dedi sadece anlamı güzel isimler koyun İslami isimler dedi 
(112 puan) tarafından
Evet bende anlam olarak güzel olsun diyorum, daha öncede kızımın adını Miray koymuştuk anlamı ve söylenişi hoşumuza gitmişti.
0 oy
(12,941 puan) tarafından
İsmin ağırlığı nerden acaba başarılı bir hükümdar kahraman bir komutan alacaksa birini Sultan Alparslanı alsın örnek ben çok severim bu tarz isimleri ama kendi adımda kısa çocuğuma da kısa düz bir isim koydum. Yeni jenerasyonda kısaltarak kullanıyorlar ama onu da düşünmek lazım 
(112 puan) tarafından
Evet ya kısaltma da yapılıyor isimlere ileride herkes Alparslan diyemicek kısaltacaklar.
0 oy
(25 puan) tarafından
Benim oglumun adi Alparslan ve cok seviyorum boş ver herkes bisey der 
(112 puan) tarafından
Ne güzel senin içine sinmiş , oğlumda sağlıkla yaşasın.
0 oy
(191 puan) tarafından
Benim yeğenimin ismi  Alparslan  çok tatlı ya yerim onu dişlerimi sıkıyorum resimlerini görünce :) yani güzel isim bence 
(112 puan) tarafından
Maşallah Rabbim anne babasına bağışlasın.
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Sadece biraz falza yaramaz hiperaktif oluyolar canm yoksa söz dinkeyen efendi bı çocuk benimki uyumaz uykuyu sevmez pek ağlasa tüm İstanbul duyar bizdedex durum boyel 3 yaşında ,peşine koşmaya cesaretin varsa köy ismi:)10 kilo verdim peisnde
(112 puan) tarafından
İşte bilmiyorum zaten şuanda 15 aylık kızım var, onunda tam hareketli olduğu zaman , zaten yoruluyorum.
0 oy
(1,848 puan) tarafından

image

ben alpaslqn ismini cok severim amma eşim caizdir diyo
(112 puan) tarafından
İsmin illa Kuran'da geçmesi gerekmiyor , anlamı önemli o yüzden anlamı önemli .
(1,848 puan) tarafından
Eh yani
0 oy
(4,941 puan) tarafından
Oğlumun adı Muhammed Alparslan  ben isme bağlanıyorum erkek çocuğu farkli bişey herhalde hiç kucağımda oturmadı 11aylik en fazla 3 kez oturmuştur ya yerde ya kucağıma alimca kafama çıkar   bici bici bişey Allah evlatlarımızı korusun ama alışıyor insan Alparslan demeye 
(112 puan) tarafından
Bizede biraz uzun geliyor sanki söylenişi zor gibi tabi alısırız.
0 oy
(3,466 puan) tarafından
Oğlumun ismi alparslan çok akıllı ama aşırı hareketli Bi dk yerinde durmaz 
(112 puan) tarafından
Maşallah Rabbim size bağışlasın.
0 oy
tarafından
Çokk çokk güzell asil bi isim herkes koyamaz❣️
(112 puan) tarafından
Evet güzel bende karar veremedim.

İlgili sorular

0 oy